Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-01-28 Aktualności
  Aktualności

  Kalendarium nadchodzących wydarzeń (luty)

  • 2- 6 lutego br. ósma runda negocjacyjna umowy TTIP, Bruksela; • 3 lutego br. konferencja nt. dyrektywy o prawach udziałowców (tzw. Shareholders' Rights Directive) - "Striking the right balance in corporate governance and shareholder engagement", BUSINESSEUROPE, Bruksela; • 3 lutego br....

 • 2015-01-28 Aktualności
  Aktualności

  Co się działo w Brukseli?

  Przedstawiamy listę styczniowych spotkań i wydarzeń, w których uczestniczyły dr Anna Kwiatkiewicz i Anna Trzop z Biura Lewiatana w Brukseli oraz inni przedstawiciele Konfederacji.

 • 2015-01-28 Aktualności
  Aktualności

  BUSINESSEUROPE Day pod hasłem „Inwestuj w Europie!” już w marcu

  Zapraszamy do udziału w prestiżowej konferencji biznesu dla członków BUSINESSEUROPE, która odbędzie się 26 marca br. w Brukseli. Istnieje możliwość wystąpienia w charakterze panelisty w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez jednego z komisarzy i wśród reprezentantów europejskiego biznesu najwyższego szczebla.

 • 2015-01-28 Aktualności
  Aktualności

  Minimalna płaca w Niemczech zagraża polskim firmom transportowym

  W związku z wejściem w życie kontrowersyjnych przepisów o płacy minimalnej na terytorium Niemiec, Konfederacja Lewiatan apeluje do firm członkowskich sektora transportowego o jak najszybsze przesłanie informacji nt. specyfiki struktury wynagrodzenia polskich kierowców. Państwa argumenty zostaną wykorzystane przez Ministerstwo Rozwoju w polemice z niemieckim rządem.

 • 2015-01-27 Aktualności
  Aktualności

  Stabilny wzrost PKB w 2014 roku

  Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2014 roku o 3,3 proc. - podał GUS.

 • 2015-01-27 Aktualności
  Aktualności

  Świątecznych szaleństw w zakupach nie było

  Sprzedaż detaliczna w grudniu 2014 roku wzrosła w ujęciu rocznym o 1,8 proc. - poinformował GUS.

 • 2015-01-27 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy apelują o wywieranie nacisku na Niemcy w sprawie płacy minimalnej kierowców

  Od 1 stycznia w Niemczech obowiązuje stawka za godzinę pracy w wysokości co najmniej 8,5 euro i obejmuje również kierowców z firm transportowych z Polski. Konfederacja Lewiatan apeluje o wywieranie nacisku na rząd niemiecki, aby natychmiast ogłosił moratorium na obowiązywanie przepisów w przypadku kierowców zagranicznych firm oraz doprowadził do zmian wyłączających ich stosowanie wobec nich.

 • 2015-01-27 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan proponuje zmiany w ustawie o OZE

  Utrzymanie 1 stycznia 2016 jako granicznej daty wygaśnięcia prawa do zakwalifikowania nowych projektów do systemu zielonych certyfikatów spowoduje niemal całkowite zatrzymanie inwestycji w instalacje odnawialnych źródeł energii. Dlatego Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan apeluje do senatorów o wprowadzenie do ustawy o OZE zmian, które wydłużą okres przejściowy.

 • 2015-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan popiera prezydencki projekt ordynacji podatkowej

  Prezydencki projekt ordynacji podatkowej zawiera od dawna postulowane rozwiązania mające na celu poprawę warunków funkcjonowania przedsiębiorców. Oczywiście, zmiana kilku artykułów nie spowoduje, że rozliczenie podatków stanie się łatwe, ale jest to pierwszy od kilku lat dobrze oceniony przez przedsiębiorców projekt ustawy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą ożywienia dialogu społecznego

  Dzisiaj minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz będzie rozmawiał z liderami central związkowych i organizacji pracodawców o przyszłości dialogu społecznego. Projekt ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, która ma zastąpić Trójstronną Komisję, przygotowany przez pracodawców i związkowców, idzie w dobrym kierunku - wzmacnia obowiązek konsultowania projektów ustaw, strategii i programów rządowych, chociaż wymaga jeszcze dopracowania - uważa Konfederacja Lewiatan.