Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciele Zarządu Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych na spotkaniu z Komisarz Bieńkowską i Premierem Piechocińskim

  Wyzwania polityki przemysłowej i przyszłość rynku wewnętrznego w Europie to najważniejsze tematy spotkania Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Elżbiety Bieńkowskiej i Wicepremiera, Ministra Gospodarki, Janusza Piechocińskiego. Rozmowy z udziałem przedsiębiorców odbyły się 23 stycznia 2015 r.

 • 2015-01-23 Aktualności
  Aktualności

  Aktualne konsultacje społeczne w Komisji Europejskiej

  Wkrótce mija termin zgłoszenia opinii w kilku istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców tematach. Poniżej przedstawiamy pełną listę konsultacji począwszy od tych, których termin upływa najszybciej. Państwa uwadze polecamy szczególnie konsultacje dotyczące reformy systemu ETS, zmiany dyrektywy o czasie pracy oraz przyszłego wykorzystania pasma UHF.

 • 2015-01-23 Aktualności
  Aktualności

  Partnerstwo transatlantyckie: jakie korzyści przyniesie sektorowi MMŚP?

  Mikro-, małe i średnie firmy stanowią kręgosłup europejskiej gospodarki. Niezwykle ważne jest, by angażowały się w toczącą się dyskusję o TTIP - historycznej umowie ws. handlu i inwestycji negocjowanej między Europą i USA. Dlatego 22 stycznia br. BUSINESSEUROPE zorganizowało w Parlamencie Europejskim seminarium poświęcone istniejącym barierom w handlu, pomysłom na ich usunięcie oraz korzyściom ze współpracy między UE i USA. Gospodarzem spotkania był eurodeputowany Bernd Lange, Przewodniczący Parlamentarnej Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA). W dyskusji uczestniczyła dr Anna Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli, razem z kilkunastoma eurodeputowanymi z różnych opcji politycznych, organizacjami pracodawców, m.in. IBEC (Irlandia), DI (Dania) czy CONFINDUSTRIA (Włochy) oraz reprezentantami małych i średnich firm europejskich. Obecny na spotkaniu Markus Beyrer, dyrektor generalny BUSINESSEUROPE, stwierdził, że TTIP daje unikalną szansę na kształtowanie procesów globalizacyjnych wedle standardów europejskich.

   

 • 2015-01-22 Aktualności
  Aktualności

  Rok zaczął się dobrze, oby tak dalej

  W styczniu przedsiębiorcy bardziej optymistyczne oceniają koniunkturę gospodarczą niż w końcu
  2014 r. Pozytywne opinie wyrażają firmy z większości sekcji gospodarki - podał GUS.

 • 2015-01-22 Aktualności
  Aktualności

  Nowa firma w Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego

  Spółdzielnia Pracy „MUSZYNIANKA" powstała 23 czerwca 1951 r. W pierwszym okresie prowadziła działalność w zakresie usług krawieckich i zatrudniała 21 członków. Wymienione usługi nie przynosiły spodziewanych korzyści, dlatego...

 • 2015-01-21 Aktualności
  Aktualności

  Świetny akord na koniec roku

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w grudniu r/r do 8,4 proc. a produkcja budowlano-montażowa o 5 proc. r/r - podał GUS.

 • 2015-01-21 Aktualności
  Aktualności

  Szantaż związków zawodowych zagraża Polsce

  Konfederacja Lewiatan sprzeciwia się poczynaniom związków zawodowych, które trójstronny dialog społeczny chcą zamienić w dwustronne negocjacje i przystawianie rządowi „pistoletu do głowy".

 • 2015-01-21 Aktualności
  Aktualności

  Poradnik: Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opracowała nowe wydanie e-poradnika „Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą".

 • 2015-01-20 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany we władzach Związku Pracodawców Prywatnych Mediów

  Uprzejmie informujemy, iż Rada Nadzorcza Związku Pracodawców Prywatnych Mediów (ZPPM) podjęła w dniu 19 stycznia br. 3 uchwały dotyczące zmian we władzach ZPPM. Potrzeba zmian wynikała z rezygnacji z pełnienia dotychczasowych funkcji przez panią Monikę Bednarek (Prezes Zarządu) oraz pana...

 • 2015-01-20 Aktualności
  Aktualności

  Dobre dane z rynku pracy

  Komentarz dra Grzegorza Baczewskiego, dyrektora Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy Konfederacji Lewiatan. - GUS ogłosił, że zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w grudniu 5549,1 tys. osób, co oznacza sytuację niemal identyczną jak w listopadzie. W ujęciu...