Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-01-20 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz i Irena Eris wśród 50 najbardziej wpływowych Polek

  W opublikowanym przez Gazetę Wyborczą rankingu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce dr Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, znalazła się na 5. miejscu w kategorii Innowatorki. Pierwsza lokata przypadła dr Irenie Eris, a wśród pozostałych wyróżnionych wymieniono m.in. prof. Danutę Huebner. 

  Ranking najbardziej wpływowych kobiet w Polsce


 • 2015-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Producenci leków krytykują zmiany w prawie farmaceutycznym

  Producenci leków obawiają się, że poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw nakłada zbyt daleko idące obostrzenia na producentów produktów leczniczych i inne podmioty działające na rynku farmaceutycznym - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Najskuteczniejsi i najbardziej etyczni w sprzedaży nagrodzeni!

  Etyka może iść w parze z wysokimi wynikami w sprzedaży - udowodnili to laureaci VI edycji konkursu Polish National Sales Awards, którzy zostali nagrodzeni podczas Gali 9 grudnia 2014 w Hotelu InterContinental w Warszawie. W tym roku wręczono także po raz pierwszy nagrodę w kategorii: Dyrektor...

 • 2015-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Nowy członek Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

  Z przyjemnością informuję, iż Zarząd Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych działając w trybie §9 ust.1 Statutu Związku, postanowił przyjąć w poczet członków Związku firmę BCUBE TRANSPORT Sp. z o.o. Firmę BCUBE TRANSPORT Sp. z o.o. reprezentują : Pan Dino Grasso -...

 • 2015-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Sukces Krajowego Funduszu Szkoleniowego zależy od pracodawców, także dolnośląskich!

  Efektywne wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego będzie w dużej mierze zależało od współpracy wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy z reprezentatywnymi organizacjami pracodawców. To one powinny promować fundusz, organizować spotkania z przedsiębiorcami oraz konsultacje i...

 • 2015-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Raport o kondycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w 2014 roku

  "Curriculum Vitae mikro, małych i średnich przedsiębiorstw 2014. Finansowanie działalności rozwoju" - specjalny raport Konfederacji Lewiatan o kondycji firm jest już dostępny w wersji drukowanej i na stronie internetowej. Jego autorką jest dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Plan inwestycyjny dla Europy. Relacja ze spotkania biznesu i Komisji Europejskiej

  Jak zmaksymalizować wykorzystanie dodatkowych środków, dźwignię finansową oraz oddziaływanie Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFSI)? Jakie wsparcie umożliwiłoby opracowanie projektów atrakcyjnych dla prywatnych inwestorów? Jakie są podstawowe potrzeby w zakresie wsparcia technicznego? O tych kwestiach dr Anna Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli, rozmawiała 13 stycznia br. na spotkaniu zorganizowanym dla biznesu przez Dyrekcję Generalną Sprawy Gospodarcze i Finansowe, w którym uczestniczyli przedstawiciele firm (np. GDF Suez, AREVA, Belfius czy BNP Paribas), organizacje sektorowe (np. Europejska Federacja Bankowa, Europejskie Stowarzyszenie Joint Venture czy UEAPME - organizacja parasolowa reprezentująca małe i średnie przedsiębiorstwa oraz rzemiosło) a także Europejski Bank Inwestycyjny (EBI).

 • 2015-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Ruszyła VI edycja konkursu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii 2015!

  To program Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich, sprawdzonych, zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. Celem programu jest szerzenie globalnej myśli technicznej w trosce o tworzenie klimatu zrównoważonego rozwoju i budowanie zielonej gospodarki.

 • 2015-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Apel Lewiatana do związkowców i polityków

  Konfederacja Lewiatan apeluje do związkowców i polityków, aby w rozmowach o przyszłości Kompanii Węglowej nie podgrzewali emocji i nie posługiwali się agresywnym językiem, bo to utrudni podjęcie szybkiej decyzji, która uchroni spółkę przed bankructwem, a górników przed utratą pracy.

 • 2015-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Kontrole w firmach trzeba uregulować

  Zasady przeprowadzania kontroli w firmach powinny być jasno określone, a każde odstępstwo od nich szczegółowo uzasadnione. Niestety, rozwiązania zawarte w projekcie ustawy Prawo działalności gospodarczej idą w przeciwnym kierunku. Ponadto w nowych przepisach przedsiębiorca nie ma prawa do ochrony, z własnej inicjatywny, tajemnicy jego korespondencji z prawnikiem - uważa Konfederacja Lewiatan.