Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-01-14 Aktualności
  Aktualności

  Związkowcy oszukują górników

  Przez lata związkowcy nie zgadzali się na uzależnienie wynagrodzeń górników od wyników finansowych kopalń. W efekcie płace i koszty wydobycia węgla rosły nawet wtedy, kiedy jego cena spadała, co doprowadziło Kompanię Węglową na skraj bankructwa. Winą należy również obciążyć kolejne rządy, którym nie starczyło determinacji do wprowadzenia niezbędnych zmian - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-14 Aktualności
  Aktualności

  Sukces Krajowego Funduszu Szkoleniowego zależy od pracodawców

  Efektywne wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego będzie w dużej mierze zależało od współpracy wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy z reprezentatywnymi organizacjami pracodawców. To one powinny promować fundusz, organizować spotkania z przedsiębiorcami oraz konsultacje i poradnictwo dla lokalnych pracodawców - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-14 Aktualności
  Aktualności

  Łotysze obejmują sześciomiesięczne przewodnictwo w UE

  Konkurencyjność, cyfryzacja i zaangażowanie globalne Europy to trzy główne filary rozpoczynającej się właśnie łotewskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Podczas pierwszej w tym roku sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego premier Łotwy Laimdota Straujuma zaprezentowała priorytety UE na nadchodzące sześć miesięcy.

 • 2015-01-14 Aktualności
  Aktualności

  Donald Tusk o rezultatach grudniowej Rady Europejskiej

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wystąpił 13 stycznia br. na pierwszej w 2015 roku sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego (PE) w Strasbourgu prezentując posłom rezultat grudniowego posiedzenia Rady.

 • 2015-01-14 Aktualności
  Aktualności

  VII Konferencja dla Budownictwa, Ossa

  To jedno z największych w ciągu roku spotkań branży budowlanej organizowane od 2009 r. Przez te kilka lat konferencja stała się ważnym forum dyskusji i wymiany myśli o sprawach najistotniejszych dla branży budowlanej. W tym roku jest organizowana przy współudziale największych organizacji...

 • 2015-01-13 Aktualności
  Aktualności

  Nowy członek w Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

  Nowym członkiem Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych została BCUBE TRANSPORT.

 • 2015-01-13 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: „Drukowanie 3D - nowy kierunek w polskim przemyśle”

  Eksperci Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów - PIAP design - zapraszają przedstawicieli firm, przedsiębiorstw produkcyjnych, agencji reklamowych, a także projektantów, konstruktorów, technologów, przedstawicieli nauki oraz wszystkie osoby poszukujące nowych rozwiązań z zastosowaniem technologii druku 3D.

 • 2015-01-13 Aktualności
  Aktualności

  Co czeka polską gospodarkę w 2015 r.?

  Uzasadnione jest przyjęcie dwóch scenariuszy wzrostu polskiej gospodarki w 2015 r. - neutralnego, podobnego do 2014 r. oraz „pesymistycznego", zakładającego m.in. że pogorszeniu ulegnie sytuacja w Rosji i na Ukrainie oraz że nastąpi destabilizacja w UE wywołana zmianami politycznymi w Grecji, co będzie prowadzić do osłabiania się euro wobec dolara. Bardziej prawdopodobny jest scenariusz wzrostu gospodarczego na poziomie 3,5 proc. - uważa dr Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacja Lewiatan.


 • 2015-01-12 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs „Dobroczyńca Roku”

  Twoja firma ma głowę do pomagania? Wciąż masz szansę złożyć wniosek w XVIII edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku"! Nabór przedłużony do 20 stycznia!

 • 2015-01-12 Aktualności
  Aktualności

  Wyjątkowy grudzień na rynku pracy

  Na koniec grudnia 2014 roku stopa bezrobocia wyniosła 11,5 proc. - szacuje resort pracy. W listopadzie było to 11,4 proc.