Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-01-12 Aktualności
  Aktualności

  Ważne wydarzenia w Europie

  Co będzie działo się w najbliższych dniach na forum europejskim? Przedstawiamy kalendarium przygotowane przez Biuro Lewiatana w Brukseli.

 • 2015-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Dotowanie deficytowych kopalń jest gospodarczym absurdem

  Kopalnie generujące największe straty zostaną zamknięte przewiduje plan naprawczy dla stojącej na skraju bankructwa Kompanii Węglowej. Decyzja rządu o wygaszeniu trwale nierentownych kopalń i uzależnieniu wynagrodzeń w górnictwie od wyników spółek węglowych jest słuszna, choć podjęta zdecydowanie zbyt późno - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan powołał Radę Zamówień Publicznych

  Konfederacja Lewiatan powołała Radę Zamówień Publicznych, której zadaniem będzie przygotowanie rekomendacji dotyczących dobrych praktyk w zamówieniach publicznych. - Chcemy przygotować, zgodnie z zapisami ustawy, dobre praktyki dla poszczególnych branż i przekazać je prezesowi Urzędu Zamówień...

 • 2015-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Akademia Lewiatana: Zarządzanie zespołem

  Konfederacja Lewiatan organizuje kolejne szkolenie w ramach Akademii Lewiatana.

 • 2015-01-08 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz odchodzi z Boeing International

  Po 8 latach pracy na stanowisku prezesa Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią, Henryka Bochniarz zakończyła współpracę z amerykańskim koncernem.

 • 2015-01-08 Aktualności
  Aktualności

  W tym roku zatrudnienie będzie dalej rosło

  W 2015 roku zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw może osiągnąć ok. 5 600 tys., natomiast stopa bezrobocia może po raz pierwszy od 5 lat spaść poniżej 10 proc. Początek roku prawdopodobnie będzie, jak zwykle okresem wzrostu bezrobocia i spadku zatrudnienia, jednak już w II kw. nastąpi wyraźna poprawa - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-08 Aktualności
  Aktualności

  Klienci firm pożyczkowych będą lepiej chronieni

  Projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, przygotowany przez Ministerstwo Finansów, może pomóc w zwiększeniu poziomu ochrony klientów instytucji finansowych, a w szczególności konsumentów korzystających z usług firm pożyczkowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-07 Aktualności
  Aktualności

  Spotkania z polskimi studentami w Cambridge - oferta dla firm

  Polskie Stowarzyszenie Studenckie na Uniwersytecie w Cambridge (CU Polish Society) pragnie przedstawić nowy projekt networkingowo-biznesowy pod nazwą Next Step: Poland skierowany do polskich studentów najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii oraz przedstawicieli firm, instytucji naukowych i...

 • 2015-01-07 Aktualności
  Aktualności

  Dyskusja o nowej formule dialogu społecznego na zaproszenie prezydenta RP

  Dialog jest jednym z fundamentów funkcjonowania państwa i społeczeństwa - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski rozpoczynając spotkanie dotyczące stanu prac nad nową formułą dialogu społecznego w Polsce. W debacie na zaproszenie prezydenta, która odbyła się 7 stycznia w Pałacu Prezydenckim, wziął udział minister Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szefowie organizacji pracodawców i związków zawodowych. Konfederację Lewiatan reprezentowała Henryka Bochniarz.

 • 2015-01-07 Aktualności
  Aktualności

  Ocena 100 dni rządu Ewy Kopacz

  W czasie 100 dni rząd Ewy Kopacz zakończył negocjacje z Komisją Europejską większości krajowych programów operacyjnych, skierował do konsultacji społecznych projekty ustaw ważnych dla przedsiębiorców, ale jednocześnie w Sejmie utknęła ustawa o odnawialnych źródłach energii, a wdrażanie pakietu onkologicznego rozpoczęło się ze zgrzytami - ocenia Konfederacja Lewiatan.