Bezpłatne dni doradcze dla pracodawców z regionu

Pracodawcy już 6 kwietnia w Szczawnie-Zdroju i 13 kwietnia we Wrocławiu mają szansę skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie instrumentów wsparcia przedsiębiorczości. Bezpłatne dni doradcze organizują wspólnie Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy i Dolnośląscy Pracodawcy - regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan. Przedsięwzięcie zaplanowano w ramach Europejskich Dni Pracodawcy.

Z okazji Europejskich Dni Pracodawcy we wszystkich krajach objętych siecią współpracy EURES[1] organizowane są wydarzenia poświęcone wzmocnieniu i promocji współpracy powiatowych urzędów pracy z pracodawcami, a także podniesieniu świadomości pracodawców w zakresie oferowanych przez publiczne służby zatrudnienia atrakcyjnych instrumentów wsparcia przedsiębiorczości.

- Efektywna współpraca urzędów pracy z biznesem sprzyja rozwojowi przedsiębiorstw, a tym samym ma wpływ na całą gospodarkę. Pracodawcy z pomocą instrumentów rynku pracy mają szansę na uzyskanie wsparcia finansowego, organizacyjnego, czy też prawnego - mówi wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców.

Uczestnicząc w dniach doradczych pracodawcy będą mieli okazję do uzyskania informacji w tematach:

1)      Fundusze Unijne - szansa na rozwój dzięki programom EFS, PO WER, RP WD 2014-2020

2)      Krajowy Fundusz Szkoleniowy - zainwestuj w potencjał kadrowy swojej firmy

3)      EURES - szukasz pracownika w UE? Mobilność w dziedzinie zatrudnieni

4)      Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej - poradnictwo zawodowe dla pracownika i pracodawcy

-  Dni doradcze, to dobra okazja dla pracodawców do zapoznania się z możliwościami pozyskania funduszy zewnętrznych, w tym unijnych, ale to nie wszystko. Spotkanie w Szczawnie i we Wrocławiu będzie miało charakter konsultacji indywidualnych, co ma dodatkową wartość. Przy kawie i bez pośpiechu pracodawcy będą mogli skorzystać z praktycznych podpowiedzi na rozwój swoich firm - mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Harmonogram  spotkań organizowanych przez DWUP i Dolnośląskich Pracodawców:

6 kwietnia 2016 (środa) w godz. 9.00-12.00 - Dolnośląscy Pracodawcy - T-Park, ul. Szczawieńska 2 , Szczawno- Zdrój (koło Wałbrzycha)

13 kwietnia 2016 (środa) w godz. 9.00-12.00 - Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, al. Armii Krajowej 54, Wrocław

 

Serdecznie zapraszamy!

                        Dolnośląscy Pracodawcy,
regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan[1] siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy, wspierającą mobilność w dziedzinie zatrudnienia na poziomie międzynarodowym, w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego czyli w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechteinsteinie, a także w Szwajcarii.