Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

  • 2016-12-30 Aktualności
    Aktualności

    Polska gospodarka wchodzi na ścieżkę inflacji

    Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w grudniu 2016 r. o 0,8 proc. r/r, ale w stosunku do listopada wzrosły o 0,7 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

  • 2016-12-30 Aktualności
    Aktualności

    Nowe przepisy zagrażają branży usług finansowych

    Rządowe propozycje walki z nieuczciwymi pożyczkodawcami, zawarte w projekcie nowelizacji Kodeksu karnego, mogą odbić się rykoszetem na branży usług finansowych. Wprowadzenie zakazu żądania nadmiernych kosztów pozaodsetkowych kredytu nie ukróci zjawiska lichwy. Stracą na nim banki i instytucje pożyczkowe - uważa Konfederacja Lewiatan.

  • 2016-12-30 Aktualności
    Aktualności

    Bengalski Globalny Szczyt Biznesowy

    W terminie 20-21 stycznia 2017 r. w Kalkucie odbędzie się Bengalski Globalny Szczyt Biznesowy (Bengal Global Business Summit - BGBS - 2017), organizowany przez rząd indyjskiego stanu Bengal Zachodni.

  • 2016-12-29 Aktualności
    Aktualności

    Marzena Chmielewska w Pulsie Biznesu o unijnych dotacjach

    W artykule „ Prostsza droga dla firm do unijnych dotacji", który ukazał się 29 grudnia br. w „Pulsie Biznesu", Marzena Chmielewska, dyrektorka departamentu europejskiego Konfederacji Lewiatan wypowiada się na temat unijnych dotacji dla przedsiębiorstw....

  • 2016-12-29 Aktualności
    Aktualności

    Chcąc skorzystać z usług pośrednika, będziesz musiał zapłacić

    Ministerstwo Finansów wprowadziło do projektu ustawy o kredycie hipotecznym zapis dotyczący zakazu wypłaty pośrednikom wynagrodzenia przez kredytodawcę. Takie działanie budzi wątpliwości, szczególnie że podczas konferencji uzgodnieniowej resort wyraźnie był przeciwny wprowadzeniu takiego zakazu i w efekcie nie znalazł się on w uzgodnionej wersji projektu ustawy - uważa Konfederacja Lewiatan.

  • 2016-12-28 Aktualności
    Aktualności

    Pracodawcy popierają stawki akcyzy na auta, z wyjątkiem dostawczych

    Zróżnicowanie stawki akcyzy, niższej dla samochodów spełniających najnowsze normy emisji spalin, mających silniki o małej pojemności a zwiększonej w przypadku silników o wyższej pojemności i niższych normach emisji to dobre rozwiązanie. Niepokoi objęcie akcyzą aut dostawczych o ładowności do 3,5 tony - uważają Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych oraz Konfederacja Lewiatan.

  • 2016-12-27 Aktualności
    Aktualności

    Nowa ustawa o komornikach utrudni odzyskiwanie długów

    Zaproponowane regulacje będą stanowiły dla wierzycieli barierę w dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej i egzekucyjnej. Przyniosą także wymierne straty dla państwa, zarówno finansowe dla budżetu, jak i wizerunkowe, poprzez utratę wiarygodności w oczach inwestorów z powodu ich negatywnego wpływu na wierzycieli, będących jednocześnie przedsiębiorcami i inwestorami - napisała Konfederacja Lewiatan w ocenie projektów ustaw o komornikach sądowych i kosztach komorniczych.

  • 2016-12-27 Aktualności
    Aktualności

    Henryka Bochniarz ocenia gospodarkę w 2016 roku

    W 3. kwartale 2016 r. skala inwestycji realizowanych przez firmy prywatne, w tym z kapitałem zagranicznym, była wyraźnie mniejsza niż wcześniej. Być może wycofanie się rządu z propozycji jednolitego podatku, którą przez długi czas dyskutowano w przestrzeni publicznej, nie podając konkretów, nieco uspokoi przedsiębiorców i skłoni ich do zwiększenia inwestycji - uważa Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, oceniając 2016 rok w gospodarce.

  • 2016-12-27 Aktualności
    Aktualności

    Grzegorz Baczewski w Rzeczpospolitej o sytuacji na rynku pracy

    W artykule „Bezrobocie ma spadać wolniej" zamieszczonym w „Rzeczpospolitej", 27 grudnia br. Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan wypowiada się o sytuacji na rynku pracy....

  • 2016-12-23 Aktualności
    Aktualności

    Bezrobocie na koniec roku wyniesie 8,5-8,6 proc.

    W końcu listopada br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1 mln 313 tys. osób, tj. nieznacznie zwiększyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale stopa bezrobocia pozostała na poziomie 8,2% - podał Główny Urząd Statystyczny.