Konferencje "Bezpieczny Szpital Przyszłości" w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu

W czwartek, 12 maja odbędzie się w Gdańsku druga konferencja regionalna z cyklu „Bezpieczny Szpital Przyszłości". Przedstawiciele 40 szpitali z Polski północnej spotkają się w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, Centrum Medycyny Inwazyjnej przy ulicy Smoluchowskiego 17 w Sali im. prof. Z. Kieturakisa. Konferencja planowana jest w godzinach 9:00 - 15:00.

O 12:00 uczestnicy wysłuchają wystąpienia wicemarszałek województwa pomorskiego Hanny Zych-Cichoń.

Konfederacja Lewiatan i Polska Unia Szpitali Specjalistycznych partnerami cyklu konferencji
adresowanych do kadry zarządzającej szpitalami. Spotkania poświęcone są tematyce bezpieczeństwa pacjenta z punktu widzenia zdarzeń niepożądanych, odpowiedzialności dyrektora szpitala z tym związanej oraz praktycznym sposobom na poprawę jakości świadczonych usług i zminimalizowanie ryzyka. Szczególne miejsce w sesjach konferencji zajmują sposoby wykrywania i zapobiegania błędom w obszarze farmakologii, zabiegów i zakażeń. Uczestnicy zapoznają się z aktualnymi możliwościami dotyczącymi pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój szpitala i inwestycje. Jeden z paneli poświęcony jest także praktycznym aspektom ubiegania się i prowadzenia badań klinicznych w szpitalach.

Całodniowe konferencje odbędą się następnie:
• 19.05.2016 w Krakowie
• 2.06.2016 w Poznaniu

Organizatorem cyklu konferencji regionalnych „Bezpieczny Szpital Przyszłości" jest firma doradcza IDEA Trade, znana m.in. jako wydawca „Rankingu Szpitali".

Partnerami merytorycznymi są Polskie Towarzystwo Medycyny Ubezpieczeniowej, Fundacja Instytut Profilaktyki Zakażeń, Polska Unia Szpitali Specjalistycznych, Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa i kancelaria Wierzbowski Eversheds.

Partnerami wydarzeń są Bank Gospodarstwa Krajowego, Mentor SA, MedRisk,
Getinge Poland, Monitor CR i Konfederacja Lewiatan.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie akcji - www.szpitalprzyszlosci.pl

Konfederacja Lewiatan