Mentorzy poszukiwani

Fundacja Ashoka w ramach swojej misji wspierania innowatorów społecznych stworzyła program Społeczny StartUp. Jest on skierowany do przedsiębiorców społecznych, czyli tych, którzy szukają rozwiązań problemów społecznych związanych z aktywizacją zawodową grup wykluczonych, z ochroną środowiska, z wsparciem osób z niepełno sprawnościami oraz ich rodzin i innymi trudnościami nękającymi naszą teraźniejszość.

Jury złożone z przedstawicieli środowiska akademickiego, organizacji pozarządowych oraz biznesu wybrało spośród 41 zgłoszonych w II edycji programu pomysłów 5 przedsiębiorstw lub pomysłów na przedsiębiorstwa. Zapewniamy im grant oraz szkolenia merytoryczne. W sumie wspieramy 15 podmiotów z całej Polski: Warszawy, Krakowa, Katowic, Pucka, Zielonej Góry, Cieszyna, Łodzi i Poznania.

Organizatorom zależy również,aby początkujący przedsiębiorcy mogli poznać świat biznesu od strony praktycznej, by czerpać z doświadczenia przedsiębiorców działających na polskim rynku: wdrażać dobre rozwiązania i unikać błędów.

W związku z tym poszukiwani są przedsiębiorcy, którzy chcieliby zostać doradcami pro bono dla  beneficjentów programu i podczas 3-4 spotkań (także za pomocą Skype) udzielą praktycznych rad, pomogą znaleźć najlepsze rozwiązania problemów, przygotować się na najbliższe wyznania.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Konfederacji Lewiatan są niezwykłą skarbnicą wiedzy i doświadczenia, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Poszukujemy specjalistów od zarządzania, tworzenia zespołów, strategów i osób, które potrafią budować dobrą i skuteczną komunikację z klientem.

 

Formalności

Pierwszy kontakt między przedsiębiorcą a beneficjentem inicjuje koordynator programu. Ustalamy dostępność czasową i miejsce spotkania. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, w 1 spotkaniu koordynator może uczestniczyć osobiście. Każdy z doradców otrzymuje umowę świadczeń wolontariackich i jest proszony o wysłanie krótkiego bio, zdjęcia i logo firmy, które umieszczamy na stronie. Koordynator pozostaje do dyspozycji obu stron w razie jakichkolwiek pytań. Spotkania odbywają się raz na 3,4 tygodnie obejmują 2-godzinne konsultacje i zazwyczaj kończą się „zadaniem domowym", które należy wykonać do następnego spotkania. Jeśli doradca widzi, że w danym zagadnieniu nie może już nic nowego przekazać beneficjentowi, współpraca kończy się wcześniej.

 

Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Justyną Bendowską,
jbendowska@ashoka.org
tel. 795 855 888