Nagroda specjalna Lewiatana dla Wolfganga Schäuble

Krzysztof Zawadzki, Igor Klaja, Jerzy Koźmiński, Wiktor Osiatyński i Wolfgang Schäuble - to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan. Nagrody wręczono w środę, 15 czerwca, w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Nagroda im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii Małe, Średnie, Przedsiębiorstwa, za pokazanie, że innowacje są kluczem do sukcesu dla firm MSP trafiła w ręce Krzysztofa Zawadzkiego, twórcy i właściciela Frankonii Polska.


Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego za zbudowanie marki odzieży, która podbija nie tylko polski rynek otrzymał Igor Klaja, właściciel marki 4F.


Nagrodę im. Władysława Grabskiego za codzienne udowadnianie, że skromność i profesjonalizm pozwalają realizować najśmielsze projekty przyznano Jerzemu Koźmińskiemu byłemu ambasadorowi RP w USA, prezesowi Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Nagrodę za odważne myślenie wręczaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi dostał Wiktor Osiatyński, pisarz, konstytucjonalista.


Nagrodą specjalną zarząd Lewiatana uhonorował Wolfganga Schäuble, ministra finansów Niemiec, za wybitne osiągnięcia w dziele integracji europejskiej, szczególnie w umacnianiu i stabilizowaniu strefy euro.

Laudacja dla Wolfganga Schäuble


Gość z Niemiec nagrodę odebrał w trakcie Polsko- Niemieckiego Szczytu Biznesu, który odbył się w Warszawie. Pozostałe nagrody wręczono wieczorem na uroczystej Gali Nagród Lewiatana, w Filharmonii Narodowej.

Gala Nagród Lewiatana zgromadziła ponad 1000 osób. Na zakończenie uroczystości uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu Kate Liu, laureatki XVII Konkursu Chopinowskiego oraz Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Michała Dworzyńskiego.

Partnerem strategicznym Gali była firma MetLife.
 


Fotogaleria Szczyt Polsko-Niemiecki

Fotogaleria Gala Nagród