Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w mediach: Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, money.pl

  W wypowiedzi dla money.pl dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan powiedziała m.in. że Polska wchodzi na ścieżkę wolniejszego wzrostu gospodarczego. Link Poniżej: PiS funduje Polakom trzecią falę kryzysu Konfederacja Lewiatan

 • 2016-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w mediach: Jeremi Mordasewicz, Polsat News 2

  Propozycje reformy systemu emerytalnego ocenił w poniedziałek 28 listopada, w rozmowie z dziennikarzem Polsat News 2, Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan. Rozmowa z Jeremim Mordasewiczem Konfederacja Lewiatan  

 • 2016-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz wiceprezydentem BusinessEurope na kolejną kadencję

  24 i 25 listopada w Bratysławie odbyło się spotkanie Rady Prezydentów BusinessEurope. Konfederację reprezentowała prezydent Henryka Bochniarz oraz Jakub Wojnarowski, zastępca dyrektora generalnego. Podczas spotkania obecny był także, reprezentujący Europejski Komitet Ekonomiczno - Społeczny, przewodniczący Grupy Pracodawców i wiceprezydent Konfederacji Lewiatan - Jacek Krawczyk. Obecni byli szefowie 40 federacji krajowych.

 • 2016-11-25 Aktualności
  Aktualności

  W firmach z kapitałem zagranicznym inwestycje rosną

  Nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 50 pracowników wyniosły w okresie styczeń-wrzesień 2016 r. 79,9 mld zł i były o 9,1 proc. (w cenach stałych) niższe niż w ciągu 9. miesięcy 2015 r. - podał GUS w informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w październiku 2016 r.

 • 2016-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska wygrywa sprawę dla polskich przewoźników

  Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnął na korzyść przewoźników wniosek, wniesiony niemal dwa lata temu przez związek pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP). Trybunał uznał, że przepisy dotyczące podróży służbowych, na podstawie których kierowcy dochodzili wielotysięcznych roszczeń z tytułu ryczałtu za nocleg w kabinie są niezgodne z Konstytucją RP.

 • 2016-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Spada bezrobocie, poprawia się jakość pracy

  W październiku stopa bezrobocia spadła do 8,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2016-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Kwota wolna powinna być dla wszystkich podatników

  Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że kwota wolna od podatku może wynosić 6 600 zł, ale tylko dla osób najbiedniejszych, o dochodach na poziomie minimum socjalnego.

 • 2016-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Konsumenci optymistami w deklaracjach

  Bieżące i przyszłe nastroje konsumenckie poprawiły się w stosunku do poprzedniego miesiąca - podał GUS prezentując wyniki badań koniunktury konsumenckiej w listopadzie 2016 r.

 • 2016-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Wystąpienie H. Bochniarz na 28. zjeździe delegatów NSZZ Solidarność

  24 listopada br. prezydent Konfederacji Lewiatan wzięła udził w zjeździe delegatów NSZZ Solidarność w Płocku. Poniżej przedstawiamy treść wygłoszonego wystąpienia Henryki Bochniarz, Przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego.

 • 2016-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na zjeździe Solidarności w Płocku

  Inauguracja obrad Zjazdu Delegatów, będącego najwyższą władzą w Solidarności, odbyła się przy udziale najwyższych władz państwowych - prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.