Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku

  Dolnośląscy Pracodawcy, jak co roku angażują się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

  W ramach tej inicjatywy, na całym świecie organizowanych będzie tysiące dyskusji, spotkań i szkoleń. Nie może Państwa na nich zabraknąć!

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania

    Zapraszamy na seminarium: Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania ___ 18 listopada 2016; Hotel Ossa Congress, Ossa 1   W czasie szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.: o zasadach...

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Fundusze unijne muszą być bardziej przyjazne dla firm

  Za wolniejszym wydatkowaniem unijnych pieniędzy w regionach stoi polityka i niezbyt przyjazne relacje centrum - samorządy. Firmom najbardziej doskwiera skomplikowany system zasad, wytycznych, rozporządzeń, które regulują ubieganie się o wsparcie i późniejsze rozliczenie dotacji z UE - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Podatki branżowe szkodzą gospodarce

  W Sejmie przedstawiono nową wersję podatku od handlu. Miałby on wynosić 1,2 - 1,5 proc. od obrotów i być włączony w roczne rozliczenie podatku PIT lub CIT. Podatki branżowe nie służą gospodarce - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł wydobywczy chce zmian w prawie

  Brak zachęt inwestycyjnych łagodzących skutki wprowadzenia podatku od wydobycia niektórych kopalin, niekorzystne dla przedsiębiorców zapisy znowelizowanego prawa górniczego, biurokracja w urzędach i agendach rządowych odpowiadających za nadzór nad procesem koncesyjnym i fazą realizacji inwestycji (przewlekłość procedur) - to zdaniem Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Wydobywczego i Konfederacji Lewiatan najważniejsze bariery, które hamują rozwój przemysłu wydobywczego.

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  I Kongres Polskiego Kapitału

  Redakcja magazynu "Forbes" ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Kongresie Polskiego Kapitału, który odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia 2016, w Warszawie.

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Instrumenty wsparcia innowacji. Warunki finansowania. Dobre praktyki.; Wrocław

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne pt. „Instrumenty wsparcia innowacji. Warunki finansowania. Dobre praktyki", które odbędzie się 29 listopada 2016 r. we Wrocławiu. Konfederacja Lewiatan i Dolnośląscy Pracodawcy są partnerem merytorycznym tego wydarzenia.

 • 2016-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Blokowanie zwrotu VAT może być nadużywane

  Rząd, w walce z przestępcami wyłudzającymi podatek, proponuje żeby prokuratura, policja, ABW lub CBA mogły zablokować zwrot VAT przedsiębiorcy nawet na trzy miesiące. Istnieje ryzyko, że takie rozwiązanie będzie nadużywane i ucierpi na nim wiele uczciwych firm - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2016-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Branża motoryzacyjna popiera zmiany w akcyzie od aut

  Rząd chce ograniczyć import samochodowych wraków. Projekt zmian w podatku akcyzowym przewiduje, że drastycznie wzrośnie akcyza na stare auta, a spadnie na nowe. To dobre rozwiązanie - uważają Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych oraz Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o związkach zawodowych utrudni dialog społeczny

  Rada Dyrektorów Personalnych Konfederacji Lewiatan negatywnie ocenia projekt ustawy o związkach zawodowych. Proponowane rozwiązania są niejasne i nie przyczynią się do rozwoju dialogu społecznego. Wręcz go utrudnią i skomplikują wprowadzając kolejne grupy osób, które nie są pracownikami i mogą reprezentować sprzeczne interesy.