Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz spotkała się z Władysławem Kosiniak-Kamyszem

  Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz rozpoczęła spotkania z szefami klubów parlamentarnych w sprawie roli i zadań dla Rady Dialogu Społecznego. Wczoraj rozmawiała z Władysławem Kosiniak-Kamyszem, przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL....

 • 2016-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Ryzyko zmiany podstawy opodatkowania w podatku od nieruchomości

  Trwają konsultacje społeczne projektu z dnia 30 września 2016 r. ustawy Kodeks urbanistyczno - budowlany, który zastąpi m.in. ustawę z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290). Zgodnie z Uzasadnieniem do projektu ustawy wprowadzenie Kodeksu motywowane jest...

 • 2016-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Ocena propozycji zmian w kapitałowej części systemu emerytalnego

  Propozycję przekształcenia kapitałowej części powszechnego systemu emerytalnego w dobrowolne ubezpieczenie dodatkowe, należy uznać za racjonalną. Natomiast przekazanie środków z OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej wpłynęłoby negatywnie na wielkość i efektywność inwestycji w naszym kraju - napisała Konfederacja Lewiatan, w ocenie informacji rządu dla Sejmu o zmianie niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych.

 • 2016-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Krajowy Dialog o Przyszłości Pracy w Ministerstwie Rodziny

  Konferencja w MRPiPS odbyła się w ramach światowych konsultacji zwołanych przez Międzynarodową Organizację Pracy (MOP) pt. Inicjatywa Przyszłość Pracy. Konferencja została zorganizowana wokół trzech debat tematycznych - praca w społeczeństwie, godne miejsca pracy dla wszystkich, zarządzanie pracą.

 • 2016-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Jarosław Pinkas, wiceminister zdrowia w Lewiatanie

  Spotkanie przedsiębiorców z Jarosławem Pinkasem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, dotyczyło najważniejszych wyzwań czekających ochronę zdrowia.

 • 2016-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w mediach, Henryka Bochniarz, Dziennik Gazeta Prawna

  W dzisiejszym wydaniu, 7 grudnia br., Dziennika Gazety Prawnej, w artykule "Przed nami rewolucja talentów" Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan pisze o przyszłości pracy.  Przed nami rewolucja talentów Konfederacja Lewiatan

 • 2016-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany korzystne dla firm ubiegających się o fundusze unijne

  Ministerstwo Rozwoju ogłosiło projekt zmian upraszczających proces wykorzystania środków z Unii Europejskiej. Urzędnicy wsłuchali się w głosy przedsiębiorców i zaproponowali rozwiązania, które są dla nich korzystne, nawet jeśli zwiększają obciążenia po stronie instytucji publicznych. W kilku kwestiach można było jednak pójść jeszcze dalej - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w mediach, Jeremi Mordasewicz, Polsat

  W wieczornych Wydarzeniach Polsatu, 5 grudnia br. Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan komentuje zapowiedzi przedsiębiorców dotyczące wzrostu wynagrodzeń. Konfederacja Lewiatan

 • 2016-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Należy szybko zakończyć renegocjacje długoterminowych kontraktów

  Obowiązkowa stawka 13 zł i wzrost minimalnego wynagrodzenia do 2.000 zł wiążą się z obowiązkiem waloryzacji. W przypadku zmiany płacy minimalnej, stawki VAT oraz zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub wysokości składki na ZUS, strony umów długoterminowych zobligowane są do renegocjacji zawartych kontraktów - w sytuacji, w której czynniki te mają wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę - przypomina Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-12-06 Aktualności
  Aktualności

  List otwarty środowisk pacjenckich i pracodawców do Beaty Szydło

  Organizacje zrzeszające pracodawców i organizacje pacjenckie wystosowały do Pani Premier Beaty Szydło list otwarty w sprawie propozycji zmian w ustawie - Prawo farmaceutyczne. Apelują w nim, by nie pozwolono „na wprowadzanie zmian, które będą niekorzystne zarówno dla polskich pacjentów, jak i polskich przedsiębiorców".