Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost nowych zamówień z rynku polskiego

  W listopadzie wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego wzrósł do poziomu 51,9 z 50,2 w październiku br. „W listopadzie poprawa warunków w polskim sektorze przemysłowym ponownie nabrała rozpędu" - podał Markit.

 • 2016-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w mediach: Anna Dużyńska-Pucha, Radiowa Jedynka

  Ekspertka Konfederacji Lewiatan Anna Dużyńska-Pucha komentuje dla radiowej Jedynki pakiet wierzycielski Konfederacja Lewiatan

 • 2016-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Nowe władze Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan

  29 listopada br. w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan. Na posiedzeniu było obecnych 14 z 23 członków Związku. Walne Zgromadzenie przedstawiło i jednogłośnie zatwierdziło sprawozdanie z działalności Związku za okres minionych dwóch lat, a także dokonało wyboru nowych władz Związku.

 • 2016-11-30 Aktualności
  Aktualności

  PKB wzrósł tylko o 2,5 proc. w wyniku słabych inwestycji

  PKB wzrósł w 3. kwartale 2016 r. o 2,5 proc. r/r, spożycie indywidualne wzrosło o 3,9 proc., a nakłady brutto na środki trwałe spadły o 7,7 proc. - podał GUS prezentując wstępny szacunek produktu krajowego brutto w trzecim kwartale 2016 r.

 • 2016-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Rewolucyjne zmiany w opodatkowaniu osób prawnych w UE

  Wprowadzenie obligatoryjnej wspólnej podstawy opodatkowania dla przedsiębiorstw działających transgranicznie w Unii Europejskiej, oraz prawdopodobnie późniejsze - z uwagi na brak konsensusu wśród państw członkowskich UE - wdrożenie obligatoryjnej konsolidacji podstaw opodatkowania w ramach grup kapitałowych to dobre rozwiązania, jednak zbyt ogólna regulacja może rodzić problemy z implementacją do systemów krajowych - uważa Rada Podatkowa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Skarb państwa może stracić 1,8 mld zł przez zakaz handlu w niedziele

  Spadek zatrudnienia w handlu detalicznym wyniesie co najmniej 36 tysięcy osób, a obrotów - minimum 9,6 mld zł. Straty skarbu państwa w konsekwencji wprowadzenia zakazu handlu w niedziele wyniosą 1,8 mld zł. Prawie 6-krotnie wzrosną koszty przypadające na pojedynczego najemcę w niedzielę, co czyni otwieranie obiektów handlowych nieopłacalnym - wynika z raportu przygotowanego przez PwC. 46% Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę, a 39% popiera ten pomysł - wynika z kolei z badania TNS zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

 • 2016-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w mediach: Jeremi Mordasewicz, Polityka

   W najnowszym numerze „Polityki" rozmowa z Jeremim Mordasewiczem, doradcą zarządu Konfederacji Lewiatan o inwestycjach przedsiębiorców. Stany lękowe, rozmowa z Jeremim Mordasewiczem Konfederacja Lewiatan        

 • 2016-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Dwie kolejne firmy dołączają do Związku Polskiego Leasingu

  Związek Polskiego Leasingu przyjmuje dwie kolejne firmy członkowskie. BMW Financial Services dołączyło do ZPL w listopadzie br., natomiast od początku 2017r. w strukturach organizacji zacznie funkcjonować Fraikin Polska.

 • 2016-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Posłowie chcą uznać waloryzowanie kredytu kursem walut za niedozwolone

  Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks cywilny, który zakłada uznanie klauzul waloryzacyjnych/indeksacyjnych za abuzywne (niedozwolone). Zgodnie z projektem przepisy miałyby mieć zastosowanie także do umów już zawartych. To narusza zasadę nie działania prawa wstecz - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Kompromis w Radzie ds. Konkurencyjności UE dotyczący geoblokowania

  Przedsiębiorca nie będzie mógł odmówić sprzedaży towaru klientowi z innego państwa członkowskiego, jeżeli klient wskaże mu miejsce dostawy towaru w państwie prowadzenia działalności przedsiębiorcy - wynika z unijnego projektu rozporządzenia o geoblokowaniu,. Rada ds. Konkurencyjności UE właśnie przyjęła podejście ogólne w tej sprawie. Zdaniem Konfederacji Lewiatan projekt nadal budzi wątpliwości dotyczące prawa, które będzie miało zastosowanie do umowy zawartej pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem.