Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-02-23 Aktualności
  Aktualności

  Pracujących mężczyzn przybywa, pracujących kobiet ubywa

  W 4. kwartale 2016 r. liczba pracujących wzrosła o 45 tys. w stosunku do 4. kwartału 2015 r., w tym liczba pracujących mężczyzn wzrosła o 51 tys., ale liczba pracujących kobiet spadła o 6 tys. - podał GUS.

  Komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan


 • 2017-02-23 Aktualności
  Aktualności

  Podsumowanie 523. Sesji Plenarnej EKES

  Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny przyjął na swojej 523 Sesji Plenarnej (22-23.02.2017) następujące stanowiska i opinie:

 • 2017-02-23 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja Dispute Resolution in M&A Transactions - zaproszenie

  Sąd Arbitrażowy Lewiatan już po raz czwarty ma zaszczyt zaprosić na Dispute Resolution in M&A Transactions - wyjątkową międzynarodową konferencję i największe tego typu wydarzenie w regionie poświęcone arbitrażowi w transakcjach fuzji i przejęć. Konferencja odbędzie się 18-19 maja 2017 r. w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

 • 2017-02-22 Aktualności
  Aktualności

  Konsumenci uwierzyli w rynek pracownika

  „W lutym 2017 r. zanotowano różnokierunkowe zmiany nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca". Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej pogorszył się, ale wskaźnik wyprzedzający był nieznacznie wyższy niż w styczniu br. - podał GUS.


 • 2017-02-22 Aktualności
  Aktualności

  W stronę przejrzystych i konkurencyjnych zamówień publicznych

  Zamówienia publiczne to istotny element gospodarki. Wartość polskiego rynku zamówień publicznych to co roku ponad sto miliardów złotych (od 6 do nawet 10% PKB). Jednocześnie, jest to obszar wskazywany, jako jeden z najbardziej zagrożonych korupcją i innymi nadużyciami - przez Komisję Europejską oraz rodzime instytucje takie jak Najwyższa Izba Kontroli czy Centralne Biuro Antykorupcyjne.

 • 2017-02-22 Aktualności
  Aktualności

  Powstał zespół ds. Brexit w BusinessEurope

  W BusinessEurope powstał Zespół ekspercki ds. Brexit. 21 lutego br. odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, przedstawiciele Konfederacji Lewiatan brali w nim udział.

 • 2017-02-21 Aktualności
  Aktualności

  W budownictwie ocena koniunktury ciągle pesymistyczna

  Koniunktura gospodarcza w lutym 2017 r. oceniana jest przez przedsiębiorców pozytywnie. W większości sekcji lepiej niż miesiąc wcześniej, a także lepiej niż w lutym w latach poprzednich - podał GUS.

 • 2017-02-21 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz komentuje ustawę o sieci szpitali

  Komentarz Henryki Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, dotyczący przyjętego przez rząd projektu o utworzeniu tzw. sieci szpitali.

 • 2017-02-21 Aktualności
  Aktualności

  Mało zmian w projekcie monitorowania przewozu towarów

  20 lutego br. na wspólnym posiedzeniu senackich Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Infrastruktury Senatorowie przyjęli sprawozdanie o projekcie ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Komisje rekomendowały wprowadzenie poprawek, które zostały przygotowane przez biuro legislacyjne i uzgodnione z Ministrem Finansów.

 • 2017-02-21 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie: Luka kompetencyjna absolwentów na rynku pracy

  Forum Młodych przy Konfederacji Lewiatan zaprasza na spotkanie biznesu i biur karier uczelni wyższych w ramach projektu „Sojusz dla Kompetencji" poświęcone luce kompetencyjnej absolwentów na rynku pracy. Spotkanie odbędzie się 14 marca na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, w Biurze Karier, w godz. 12.00-15.00.