Aktualności 2017

• 2017-04-28 Aktualności

Inflacja zatrzymała się na 2 proc.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu 2017 r. o 2,0 proc. r/r, a w stosunku do marca 0,3 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

• 2017-04-28 Aktualności

Audytorzy będą mogli świadczyć dodatkowe usługi

Senat poszerzył katalog dodatkowych usług świadczonych przez audytorów na rzecz badanych jednostek zainteresowania publicznego (JZP), np. banków czy spółek giełdowych. O zmianę przepisów, z sukcesem, apelowała Konfederacja Lewiatan.

Wystąpienie prezydent Henryki Bochniarz podczas Gali Nagród Lewiatana

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

nasza doroczna Gala jest przede wszystkim świętem laureatów Nagród Lewiatana. Spora część z nich jest dziś z nami, nagrodźmy ich proszę brawami. Szczególnie serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia, chciałabym przekazać laureatowi z poprzedniego roku - prof. Wiktorowi Osiatyńskiemu. Bardzo chciał być z nami, niestety zdrowie mu na to nie pozwoliło. Myślę, że pamiętają Państwo jego niesamowicie poruszające wystąpienie z ubiegłego roku. Wiktorze, pozdrawiamy Cię! Zdrowia!

Oprócz tego, że ten wieczór jest okazją, by uczcić naszych laureatów, jest to także okazja, aby raz w roku podzielić się z Państwem krótką refleksją. Chcę powiedzieć co zdarzyło się w Lewiatanie w poprzednim roku, a przede wszystkim co czeka nas do następnej Gali.

• 2017-04-28 Aktualności

Rozwój pojazdów współpracujących i autonomicznych

23 marca br. 28 państw członkowskich podpisało list intencyjny w sprawie udziału w wielkoskalowych projektach mających testować możliwości technologiczne pojazdów współpracujących i autonomicznych (connected and autonomous driving, CAD). Ze strony Polski podpis pod dokumentem złożył Krzysztof Szubert, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i Pełnomocnik Rządu do spraw Jednolitego Rynku Cyfrowego.

#ChceMiSie. 11 maja Dzień Bez Śmiecenia

Segregacja zabiera za dużo czasu", „to jest trudne", „śmieci są bezwartościowe" - to tylko niektóre z wymówek którymi usprawiedliwiamy niesegregowanie surowców. Tych mitów jest więcej. Najwyższy czas rozprawić się z nimi! 11 maja, podczas Dnia bez Śmiecenia, naszym hasłem będzie #ChceMiSie. Przyłącz się do nas!

Spotkanie ministrów ds. pracy i partnerów społecznych V4

27 kwietnia w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie ministrów ds. pracy i partnerów społecznych z Grupy Wyszehradzkiej, w którym udział wzięła Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan i przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.

525. sesja plenarna EKES - podsumowanie

525. sesja plenarna EKES przyjęła opinie dot. zimowego pakietu energetycznego KE.

• 2017-04-27 Aktualności

Świat pod napięciem. Nowy porządek w reklamie

Forum IAB 2017: Jak budować skuteczny marketing w obliczu globalnych zmian

• 2017-04-27 Aktualności

Lewiatan apeluje do prezydenta o weto w sprawie aptek

Wprowadzenie w prawie farmaceutycznym obowiązku prowadzenia apteki wyłącznie przez farmaceutę, ograniczenie możliwości posiadania więcej niż 4 aptek, nie służy pacjentom - uważa Konfederacja Lewiatan i apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisywanie ustawy.

H. Bochniarz w Rzeczpospolitej o polskiej przedsiębiorczości

Rozwój polskiej przedsiębiorczości był tematem pierwszego spotkania zorganizowanego przez Polską Radę Przedsiębiorczości i „Rzeczpospolitą". Wzięła w nim udział Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Dziennik opublikował 27 kwietnia zapis dyskusji....