Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-08-16 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy w sprawie minimalnego wynagrodzenia w 2018 r.

  Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Związek Rzemiosła Polskiego oraz Związek Pracodawców Business Centre Club przedstawili minister Elżbiecie Rafalskiej (MRPiPS) wspólną opinię do Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r., w której podtrzymują stanowisko z maja 2017 r.

 • 2017-08-16 Aktualności
  Aktualności

  Ocena skali nadużyć dotykających polskie firmy - badanie

  W imieniu firmy PwC serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Badania Przestępczości Gospodarczej w Polsce. Celem badania jest ocena skali nadużyć dotykających polskie firmy w obecnej sytuacji gospodarczej.

 • 2017-08-16 Aktualności
  Aktualności

  Praca dla imigrantów - wskaż pożądane zawody i specjalizacje

  W związku z trwającymi pracami nad kształtem nowej polityki migracyjnej, resort pracy prowadzi analizę dla jakich zawodów należy rozważyć w przyszłości wprowadzenie ułatwień w dostępie do rynku pracy dla cudzoziemców. Analiza ta związana jest również z pracami nad projektem  ustawy o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw (nr UC-77) (projekt przewiduje możliwość wskazania w drodze rozporządzenia, zawodów dla których stosowane będą ułatwienia w dostępie do rynku pracy)  oraz wprowadzanymi zmianami w tzw. systemie oświadczeniowym.

 • 2017-08-16 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie: Umowa o wolnym handlu między UE a Wietnamem

  BusinessEurope, federacja pracodawców europejskich, w skład której wchodzi Konfederacja Lewiatan, wraz z EuroCham Vietnam i EU-Vietnam Business Network organizują 7 września w Brukseli spotkanie pt. "Umowa o wolnym handlu między UE a Wietnamem: co z tego będą mieli europejscy przedsiębiorcy?".

 • 2017-08-11 Aktualności
  Aktualności

  Eksport ponownie nabiera rozpędu

  Eksport wzrósł w okresie styczeń-czerwiec 2017 r. o 8,4 proc. r/r w euro, a import o 10,9 proc. Saldo było dodatnie i wyniosło 972,3 mln euro - padał GUS. Komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan. Eksport w ciągu 6. miesięcy 2017 r. wzrósł...

 • 2017-08-11 Aktualności
  Aktualności

  W lipcu ceny żywności i paliwa niższe niż w czerwcu

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w lipcu 2017 r. o 1,7 proc. r/r, a w stosunku do czerwca br. spadły o 0,2 proc. - podał GUS. Komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan: Lipiec zwiększył siłę nabywczą Polaków w stosunku do czerwca...

 • 2017-08-11 Aktualności
  Aktualności

  #Hacked! Czy Europa obroni obywateli przed cyberatakami?

  Wirtualna wojna, realne zagrożenie. Czy Europa obroni obywateli przed cyberatakami na EFNI 2017.

 • 2017-08-11 Aktualności
  Aktualności

  Komisarz Elżbieta Bieńkowska gościem specjalnym EFNI 2017

  Do grona gości tegorocznej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei dołączyła Elżbieta Bieńkowska - komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, członek Komisji Europejskiej.

 • 2017-08-11 Aktualności
  Aktualności

  Roczna prenumerata Forbes dla uczestników EFNI 2017

  Forbes, jeden z głównych patronów medialnych siódmej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei, przygotował specjalną ofertę dla uczestników Forum. Do każdej zakupionej akredytacji dodawana jest prenumerata 12 wydań drukowanej wersji czasopisma bezpłatnie.

 • 2017-08-10 Aktualności
  Aktualności

  Duński Szczyt Biznesowy - zaproszenie

  Konfederacja Przemysłu Duńskiego (DI - Dansk Industri) organizuje 26 września 2017 r. w Kopenhadze duński szczyt biznesowy, w którym weźmie udział Konfederacja Lewiatan. Obie organizacje mają podobny profil działalności i razem wchodzą w skład BusinessEurope. Szczyt będzie okazją do nawiązania relacji z przedstawicielami biznesu duńskiego oraz administracji.