Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-06-22 Aktualności
  Aktualności

  Mali wytwórcy energii bez deklaracji podatkowych

  W ślad za zwolnieniem wytwórcy energii elektrycznej z płacenia podatku akcyzowego od jej zużycia na własne potrzeby, należy również zlikwidować obowiązek składania deklaracji oraz prowadzenia ewidencji energii elektrycznej - uważa Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-06-22 Aktualności
  Aktualności

  M. Miszkin w Rzeczpospolitej o dochodzeniu wierzytelności

  W artykule „Urzędnicy nie powinni obawiać się ugód", który ukazał się 22 czerwca br. w „Rzeczpospolitej", Małgorzata Miszkin-Wojciechowska, dyrektorka Centrum Mediacji Lewiatan, ocenia nowe przepisy ułatwiające dochodzenie wierzytelności....

 • 2017-06-22 Aktualności
  Aktualności

  Standardy ostrożności kupieckiej - badanie Rady Podatkowej

  Szanowni Państwo, Działania organów podatkowych związane z odzyskiwaniem podatku VAT wyłudzonego przez oszustów bardzo często uderzają w uczciwych przedsiębiorców. Trudno oprzeć się wrażeniu, że fiskus próbuje przerzucić ekonomiczny ciężar strat spowodowanych oszustwami na uczciwych...

 • 2017-06-21 Aktualności
  Aktualności

  M. Lelińska w Pulsie Biznesu o pieniądzach z UE dla firm

  W artykule „ Power dotuje biznes milionami", który ukazał się 21 czerwca br. w „Pulsie Biznesu" Małgorzata Lelińska, ekspertka Konfederacji Lewiatan wypowiada się o pieniądzach z UE, które dostaną małe i średnie przedsiębiorstwa. Przeznaczone one będą na start nowej działalności, innowacje i...

 • 2017-06-21 Aktualności
  Aktualności

  Dolnośląscy Pracodawcy popierają klauzule społeczne

  Organizacje pracodawców, a wśród nich Dolnośląscy Pracodawcy regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan oraz związki zawodowe z Dolnego Śląska podpisały wspólne stanowisko, w którym apelują o stosowanie w praktyce zamówień publicznych klauzul społecznych oraz o przestrzeganie przepisów o minimalnej stawce godzinowej.

 • 2017-06-21 Aktualności
  Aktualności

  Wiceprezydent U.S. Chamber Institute for Legal Reform w Lewiatanie

  21 czerwca br. gościem Konfederacji Lewiatan był Scévole de Cazotte, Wiceprezydent U.S. Chamber Institute for Legal Reform (ILR).

 • 2017-06-21 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciele Konfederacji Lewiatan na Kongresie Regionów

  W dniach 19-20 czerwca we Wrocławiu br. odbył się Kongres Regionów, gromadzący corocznie przedstawicieli samorządów i biznesu. Partnerem tegorocznej imprezy o haśle przewodnim: „Samorząd 2.0 - Pożądane Innowacje" była Konfederacja Lewiatan. W wydarzeniu wzięła udział Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan oraz dr Grzegorz Baczewski, zastępca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-06-21 Aktualności
  Aktualności

  Partnerzy społeczni proponują zmiany w KFS

  Umożliwienie korzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego wszystkim osobom/podmiotom odprowadzającym składkę na Fundusz Pracy, dofinansowanie szkoleń w zakresie tzw. umiejętności miękkich, które są w coraz większym stopniu potrzebne na rynku pracy, wprowadzenie górnego limitu rocznego dofinansowania dla firmy, który byłby zróżnicowany ze względu na jej wielkość - rekomendują związkowcy i pracodawcy, członkowie Rady Dialogu Społecznego.

 • 2017-06-20 Aktualności
  Aktualności

  Nowe przepisy spowodują wzrost cen gazu

  Propozycje zawarte w rządowym projekcie ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym, są szkodliwe dla rozwoju rynku gazu w Polsce, pogorszą konkurencyjność gospodarki, spowolnią wzrost gospodarczy, spowodują znaczny wzrost cen gazu i utrudnią realizację planów rządu w zakresie dywersyfikacji dostaw gazu do naszego kraju - uważa Rada ds. Gazu Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Będzie trudniej o pracowników sezonowych

  Wynagrodzenie w maju br. wzrosło o 5,4% r/r. - podał GUS. Niższy od oczekiwanego wzrost zatrudnienia o 4,5% r/r potwierdza nadchodzący rynek pracownika, szczególnie w kontekście nadal niskiej aktywności zawodowej Polaków.