Aktualności 2017

• 2017-03-22 Aktualności

Dobre informacje dla realizujących działalność B+R

21 marca br. odbyło się posiedzenie Zespołu RDS ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych.

Po spotkaniu Rady Regionów

21 marca br. w Warszawie odbyło się spotkanie Rady Regionów Konfederacji Lewiatan.

• 2017-03-22 Aktualności

Nie ma rekordu dochodów z VAT

Dochody budżetu państwa w styczniu i lutym 2017 r. stanowiły 18,7 proc. całkowitych dochodów zaplanowanych na 2017 r., wydatki 15,6 proc. Budżet osiągnął nadwyżkę w wysokości 855,1 mln zł - podało Ministerstwo Finansów.

Komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan

Wywiad z Henryką Bochniarz w Tygodniku Solidarność

Polecamy wywiad z Henryką Bochniarz w najnowszym wydaniu Tygodnika Solidarność.

Henryka Bochniarz na posiedzeniu WRDS w Białymstoku

22 marca br. Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan i Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, wzięła udział w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Białymstoku, spotkała się również z członkami Podlaskiego Związku Pracodawców i Podlaskiego Forum Gospodarczego.

Nowe władze Związku Pracodawców Handlu i Usług

21 marca 2017 roku w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Handlu i Usług. W posiedzeniu brało udział 12 z 28 członków Związku.

• 2017-03-22 Aktualności

Dobre wyniki firm nie cieszą

Zysk netto firm średnich i dużych wyniósł w 2016 r. 111 mld zł. Natomiast inwestycje spadły o 13,2 proc (r/r, w cenach stałych) - podał GUS.

Podsumowanie programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013

Przyjęciem sprawozdania końcowego z realizacji Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 zakończyło się ostatnie posiedzenie komitetu monitorującego, które odbyło się 15 marca br. Podczas spotkania podsumowano wyniki projektów, w ramach których makroregion Polski Wschodniej zasiliły dodatkowe środki o wartości 2,39 mld EUR.

VIII edycja Turnieju Debat Oksfordzkich

W kwietniu br. odbędzie się ósma edycja Turnieju Debat Oksfordzkich, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Badań nad Konkurencyjnością, działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Szkolenia Centrum Mediacji Lewiatan

Zapraszamy na szkolenia w roku 2017.