Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-07-21 Aktualności
  Aktualności

  M. Krzysztoszek w Rzeczpospolitej o zmianach w sądach

  W artykule „ Rewolucja w sądach niepokoi biznes", który jest zapisem redakcyjnej dyskusji, dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan, mówi jaki wpływ na funkcjonowanie gospodarki mogą mieć zmiany wprowadzane w wymiarze sprawiedliwości. Artykuł...

 • 2017-07-21 Aktualności
  Aktualności

  Nowe przepisy niekorzystne dla wierzycieli

  Projekt ustawy zawierający nowelizację kodeksu cywilnego, postępowania cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta zakłada wprowadzenie przepisów niekorzystnych dla wierzycieli. Będzie to rodziło wiele problemów dla wszystkich wierzycieli, czyniąc niepewnym i prawnie ryzykownym pozasądowe dochodzenie roszczeń przedawnionych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-07-20 Aktualności
  Aktualności

  NEW@POLAND - zgłoś firmę do nagrody!

  To już dziesiąta edycja nagrody NEW@POLAND, ustanowionej przez Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych LEWIATAN. Projekt ten promuje działania na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego i technologicznej innowacyjności w Polsce, skupiając się na projektach, które w największym stopniu zmieniają sposób organizacji państwa i oferowania usług publicznych.

 • 2017-07-19 Aktualności
  Aktualności

  Zainteresowanie zakupami nieco słabsze

  W czerwcu 2017 r. sprzedaż detaliczna wzrosła o 5,8 proc. r/r (w cenach stałych), a o 1,6 proc. w stosunku do maja br. - podał GUS.

 • 2017-07-19 Aktualności
  Aktualności

  Szefowa RDS prosi prezydenta o interwencję dotyczącą SN

  Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego w liście do prezydenta Andrzeja Dudy prosi go o interwencję w związku z tym, że projekt ustawy o Sądzie Najwyższym nie trafił do konsultacji w Radzie Dialogu Społecznego.

 • 2017-07-19 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent EKES-u zabrał głos w sprawie Sądu Najwyższego

  Georges Dassis, Prezydent Europejskiej Komisji Ekonomiczno-Społecznej, 19 lipca wydał oświadczenie w sprawie rozwoju instytucjonalnego i politycznego w Polsce.

 • 2017-07-19 Aktualności
  Aktualności

  Budownictwo odżywa

  W czerwcu 2017 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 11,6 proc. r/r, a w stosunku do maja br. o 16.7%, natomiast produkcja sprzedana przemysłu wzrosła o 4,5 proc. r/r, a o 2,7 proc. w stosunku do maja br. - podał GUS.

 • 2017-07-19 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie ramy interoperacyjności - projekt opinii EKES

  Posiedzenie grupy roboczej EKES przyjęło projekt opinii przedstawiony przez sprawozdawców. Uwzględniono w niej wszystkie uwagi zgłaszane w czasie pierwszego spotkania. Drobne korekty zostaną uwzględnione przed posiedzeniem sekcji TEN we wrześniu.

 • 2017-07-18 Aktualności
  Aktualności

  Związkowcy i pracodawcy krytykują ustawę o SN

  Poselski projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym jest kolejnym aktem prawnym, kluczowym dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Jako projekt poselski jest procedowany bez jakichkolwiek konsultacji społecznych, co może spowodować złą jakość stanowionego prawa - napisali we wspólnym stanowisku członkowie Rady Dialogu Społecznego: BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, Forum Związków Zawodowych i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

 • 2017-07-18 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan apeluje o przełożenie prac nad ustawą o OZE

  Konfederacja Lewiatan apeluje o przełożenie prac nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o OZE do momentu, kiedy w posiedzeniu komisji ds. Energii i Skarbu Państwa będzie mogła uczestniczyć strona społeczna. To kolejny projekt ustawy energetycznej bez konsultacji społecznych.