Henryka Bochniarz nagrodzona przez Wyższą Szkołę Biznesu

Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz uczestniczyła, 9 października br., w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W czasie uroczystości otrzymała nagrodę „Edukatora Roku 2017".

Szefowa Lewiatana, w obecności studentów, pracowników naukowych i zaproszonych gości, wygłosiła wykład inauguracyjny „Praca 4.0 - jak nowe technologie zmieniają rynek pracy?" Jej zdaniem pojęcia, które definiują przemysł 4.0 i będę miały zasadnicze znaczenie dla pozycji Polski jako miejsca prowadzenia działalności gospodarczej to m.in. blockchain, cyberbezpieczeństwo, Internet Rzeczy, Sztuczna inteligencja, uczące się algorytmy, czy rozszerzona rzeczywistość.

 - Jest jasne, że transformacja cyfrowa - zwłaszcza w relacji do świata pracy - polaryzuje opinie. Niektórzy obiecują większą wolność i elastyczność pracy, inni zaś szukają stabilności i bezpieczeństwa. Natomiast zastrzegam - powinniśmy się do rewolucji dobrze przygotować, a nie spanikować. W rozmowach z koleżankami i kolegami, tak ze świata biznesu, jak i administracji, przewijają się wciąż obawy, że skoro np. tak renomowana uczelnia jak Uniwersytet w Oksfordzie prorokuje, że ok. 47 proc. zawodów „zniknie" przez najbliższe 20 lat (raport o przyszłości pracy), to jest sygnał, że ludzie pozostaną bez pracy. Nic bardziej mylnego. Nie widzę niczego złego w fakcie, że posady np. zamiatacza ulic czy pobierającego opłaty za przejazd autostradą znikną z rynku pracy. Do nowej rzeczywistości trzeba się dobrze przygotować inwestując w siebie, dostosowując się do nowych warunków i budując relacje - powiedziała Henryka Bochniarz.

W trakcie uroczystego rozpoczęcia nowego roku akademickiego Wyższa Szkoła Biznesu nadała w tym roku tytuł „Edukatora Roku 2017" Henryce Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Laureata wyłoniła honorowa kapituła, składająca się z rektorów kilkunastu uczelni.

Konfederacja Lewiatan