Apel Min. Infrastruktury w sprawie pomocy poszkodowanym

W związku z tragicznymi skutkami nawałnic, jakie nawiedziły Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r., minister infrastruktury i budownictwa wystosował apel do 36 stowarzyszeń skupiających producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych.

-  Zważywszy na skalę zniszczeń należy uznać, że szczególnego wysiłku organizacyjnego i finansowego wymagać będzie odbudowa tysięcy zniszczonych budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz odtworzenie infrastruktury technicznej. To zadanie wymaga dostarczenia w krótkim czasie ponadstandardowych ilości wyrobów budowlanych oraz znacznego zaangażowania firm budowlanych, które wspomogą swoimi usługami poszkodowanych mieszkańców - podkreślił minister Andrzej Adamczyk.

Minister zaapelował o rozważenie możliwości stworzenia specjalnej oferty cenowej adresowanej do mieszkańców zniszczonych terenów, a obejmującej najbardziej pożądane wyroby, w tym m.in. do budowy murów, krycia dachów, czy też stolarkę okienną i drzwiową.

Minister zadeklarował również pomoc rządu przy transporcie materiałów budowlanych, które zostaną nieodpłatnie przekazane najbardziej potrzebującym.

List ministra infrastruktury i budownictwa