#ChceMiSie. 11 maja Dzień Bez Śmiecenia

"Segregacja zabiera za dużo czasu", „to jest trudne", „śmieci są bezwartościowe" - to tylko niektóre z wymówek, którymi usprawiedliwiamy niesegregowanie surowców. Tych mitów jest więcej. Najwyższy czas rozprawić się z nimi! 11 maja - hasłem Dnia bez Śmiecenia jest #ChceMiSie. Przyłącz się do akcji!

Pokażcie Państwo jak świętujecie Dzień bez Śmiecenia w biurze. 11 maja zróbcie zdjęcie, otagujcie hashtagiem #ChceMiSie i pokażcie jak segregujecie odpady w biurze i świętujecie Dzień bez Śmiecenia. Wygrać można 3 zgniatarki ścienne i zestawy upominków od Rekopolu.

To już 11 edycja kampanii w Polsce. Podkreśla potrzebę prawidłowej segregacji odpadów w domach i wskazuje najczęściej popełniane błędy. W tym roku kładzie szczególny nacisk na zmianę postrzegania problemu. Domowe odpady to przede wszystkim cenne surowce wtórne, które można przetwarzać chroniąc środowisko.

Podczas tegorocznej edycji Dnia bez Śmiecenia organizatorzy, jak co roku, nie drukują ulotek, plakatów. W okolicach 11 maja odbywać się będą konkursy, quizy i akcje skierowane do szkół, firm oraz osób prywatnych.

Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie: www.dzienbezsmiecenia.pl oraz na fanpage'u: www.facebook.com/dzienbezsmiecenia .

Każdy może włączyć się do akcji. Możliwości jest wiele. Przede wszystkim zachęcamy do odwiedzenia strony www.dzienbezsmiecenia.pl i przeczytania ciekawych informacji na temat segregowania odpadów. Ze strony będzie można pobrać specjalnie stworzoną na tę okazję kartkę elektroniczną, przesłać ją do swoich znajomych bądź udostępnić w mediach społecznościowych. Dużo będzie się działo także na fanpage akcji w serwisie Facebook. Przez cały maj Rekopol publikować będzie tam wiele ciekawych informacji, odbędą się konkursy.

Ponadto różne podmioty zorganizują w tym czasie wydarzenia edukacyjne promujące selektywną zbiórkę (katalog działań możliwych do podjęcia jest dostępny na: www.dzienbezsmiecenia.pl/edukacja/materialy-do-pobrania). Udostępniono tam także ciekawe materiały edukacyjne do bezpłatnego wykorzystania (filmiki, infografiki).

Pamiętajmy, że recykling rozpoczyna się w naszych mieszkaniach i domach. Będzie nam łatwiej, gdy rozprawimy się z mitami, które dotyczą problemu odpadów.
#ChceMiSie, a Tobie? Dowiedz się więcej na:

www.dzienbezsmiecenia.pl
www.facebook.com/dzienbezsmiecenia
https://www.youtube.com/watch?v=mpV7uHfhTKs .

Więcej informacji:
Anna Kamińska
Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej
a.kaminska@rekopol.pl
+ 22 550 09 78