Dyskusje i narty czyli dwa dni w Polanicy

Prognozy gospodarcze na 2017, prezentacja badania nastrojów przedsiębiorców, dyskusje o nowym ładzie politycznym z Jerzym Buzkiem, a także nocne rozmowy z Olgą Tokarczuk i doroczne zawody narciarskie. To tylko niektóre wydarzenia zimowego spotkania członków Lewiatana w Polanicy.

Spotkaliśmy się 3 i 4 marca 2017 r. W ramach panelu gospodarka i biznes główna ekonomistka Lewiatana dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek mówiła o trendach w gospodarce krajowej i światowej.  W panelu przedsiębiorców spotkali się: prezes Laboratorium dr Irena Eris Henryk Orfinger, prezes Ikea Retail Anna Pawlak-Kuliga, członek RN Telewizji Polsat Aleksander Myszka oraz prezes firmy Schenker Janusz Górski.


Dyskusję poprzedziła prezentacja najnowszych badań Lewiatana, dotyczących nastrojów przedsiębiorców. Wynika z nim, iż m. in. 76% badanych odczuwa niepewność w związku sytuacją polityczną i działaniami administracji. Jest ona wyższa niż w 2016 r.


Z Jerzym Buzkiem rozmawialiśmy o aktualnej sytuacji w Unii Europejskiej i prognozach zmian sytuacji międzynarodowej. Gość prezentował możliwe scenariusze rozwoju aktualnych wyzwań w Brukseli. Z Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz z Fundacji Batorego, Edwinem Bendykiem z Polityki oraz Pawełm Widłem z GM rozmawialiśmy o wyzwaniach czekających Polskę, także w kontekście globalnych zmian.


Gościem tzw. nocnym szusowaniu, czyli późnowieczornej, nieformalnej rozmowy była Olga Tokarczuk. W sobotnim porannym szusowaniu, czyli zawodach narciarskich wzięło natomiast udział 34 zawodników. W kategorii mężczyzn wygrał Mirosław Sędłak, przed Rafałem Gierczakiem i Damianem Dąbrowskim. Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Gierczak, przed Joanną Orfinger i Julią Błaszczyk.

 

 

FOTOGALERIA