Henryka Bochniarz na Szczycie Kobiet w Japonii

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, wzięła udział w Światowym Szczycie Kobiet (zwanym też „kobiecym Davos"), które odbywa się w tym roku w Tokio w dniach 11-13 maja. Jest to forum wymiany poglądów i doświadczeń kobiet z całego świata, reprezentujących wszystkie możliwe aspekty życia publicznego - od gospodarki, poprzez politykę, aż po organizacje pozarządowe.

Światowe Szczyty Kobiet są organizowane od 26 lat przez Global Summit of Women z siedzibą w Waszyngtonie. - Naszym celem jest przede wszystkim obudzenie potencjału, który drzemie w kobietach. Chciałybyśmy, aby przestały się bać i walczyły o swoje. Dane statystyczne świadczą o tym, że przedsiębiorstwa zyskują na większej obecności kobiet w procesach decyzyjnych. I nie są to małe liczby  - powiedziała Henryka Bochniarz, która otwierała tegoroczny Szczyt w Japonii.

Prezydent Konfederacji Lewiatan dodała, że głównym wyzwaniem, które stoi przed kobietami, ale także przed społeczeństwami całego świata, jest zjawisko rosnącego populizmu, braku solidarności i poszanowania dla praw kobiet.

W tym roku w Szczycie bierze udział Shinzō Abe, premier Japonii. Wśród delegatek z Polski były m.in. prezeska Dorota Warakomska, Kongresu Kobiet czy Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej. Wcześniejsze Światowe Szczyty Kobiet odbyły się m.in w Malezji, Turcji, Chinach, Brazylii, czy wreszcie w Polsce (w 2016 r.).