Hiszpański wieczór networkingowy na EFNI

Tradycją Europejskiego Forum Nowych Idei jest czwartkowy wieczór integracyjny. W tym roku odbył się on przy dźwiękach muzyki hiszpańskiej.

Polskę łączą z Hiszpanią świetne relacje gospodarcze. W 2016 r. nasz kraj była 8. największym partnerem handlowym Hiszpanii w Unii Europejskiej. Obiecująco rozwija się współpraca w dziedzinie nauki, edukacji i kultury.

Obecny na wieczorze Agustín Núñez Martínez, ambasador Hiszpanii  powiedział, że Polska jest ważnym partnerem gospodarczym dla Hiszpanii. Rosną obroty handlowe, Hiszpania jest u nas piątym inwestorem zagranicznym. Rośnie też liczba polskich turystów odwiedzających półwysep Iberyjski. W ubiegłym roku było ich prawie 800 tys., w tym może przekroczyć 900 tys.

Gościem specjalnym wieczoru było miasto Łódź, które jest kandydatem do organizacji EXPO 2022. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaapelowała do uczestników EFNI o wspieranie jej miasta w rywalizacji o zorganizowanie wystawy EXPO.  Rozstrzygnięcie już w listopadzie. - Mam nadzieję, że w 2022 roku spotkamy się na wystawie właśnie w Łodzi - dodała.

Wieczór hiszpański uświetnił występ zespołu MADRUGADA (z hiszp. „poranek"), który tworzą polscy artyści od lat zafascynowani rdzenną muzyką hiszpańskiej Andaluzji.

****

Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowy kongres środowisk biznesowych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury, nauki i mediów. Organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Celem Forum jest wypracowywanie pomysłów na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. Tegoroczna edycja EFNI odbywa się w dniach 27-29 września w Sopocie, a jej hasłem przewodnim jest „Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu".

Więcej informacji: www.efni.pl

Patronat honorowy                            Parlament Europejski

Partnerzy instytucjonalni                 Grupa Pracodawców EKES, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Rada Dialogu Społecznego, Polsko-Japoński Komitet Gospodarczy

Partnerzy Strategiczni                      MetLife, Citi Handlowy

Partnerzy główni                                IKEA, Invest in Pomerania,  KPMG, TESCO, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

Partnerzy wspierający                      Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Grupa Ergis, Miasto Gdańsk, Orange, Siemens, T-Mobile, Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych LEWIATAN, Samorząd Województwa Pomorskiego, Google, Family Business Network

Strategiczni partnerzy medialni     TVN24 BIS, Gazeta Wyborcza, Grupa Onet.pl

Główni partnerzy medialni               EURACTIV, Forbes, Newsweek, TOK FM

Wspierający partnerzy medialni     AMS, Business Insider Polska, Dziennik Gazeta Prawna, INNPoland, Parkiet, Publicon, Puls Biznesu, Radio Gdańsk, Radio Zet, trójmiasto.pl, Warsaw Business Journal.

Partnerzy merytoryczni                    Centrum Stosunków Międzynarodowych, Polityka Insight, THINKTANK, Global Compact w Polsce - Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact

Partnerzy logistyczno-

technologiczni                                     BMW, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Dell

Producent wykonawczy                    IDFX