Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o wsparciu kredytobiorców może osłabić banki

  Przedstawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt ustawy o wsparciu kredytobiorców nie spełnia związanych z nim oczekiwań. Zdaniem Konfederacji Lewiatan przyjęte założenia wymagają wielu zmian w toku dalszych prac. Nowy Fundusz Restrukturyzacyjny może osłabić system bankowy.

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Wynagrodzenie za urlop pracowników tymczasowych

  Konfederacja Lewiatan proponuje zmiany w sposobie ustalania wysokości wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy czy ekwiwalent pracowników tymczasowych. Dotychczasowe przepisy wymagają uwzględnienia w tzw. podstawie urlopowej wyłącznie wynagrodzenia, które zostało pracownikowi faktycznie wypłacone, czyli zostało postawione do jego dyspozycji w gotówce albo wpłynęło na jego konto. Prowadzi to do zaniżenia wynagrodzenia urlopowego pracownika tymczasowego, a nawet jego niewypłacenia.

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Czy gospodarka o obiegu zamkniętym jest nam potrzebna?

  Ograniczenie produkcji odpadów oraz optymalne wykorzystanie surowców w modelu gospodarki cyrkularnej mają sprzyjać ochronie środowiska. Mają także zwiększyć bezpieczeństwo dostaw surowców, w tym surowców energetycznych. Żeby jednak w pełni korzystać z zalet circular economy potrzeba najpierw nie tylko wprowadzić szereg innowacyjnych rozwiązań i zmian w procesie produkcji, ale również zmienić postawy konsumentów.

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Jak technologia wpłynie na rzeczywistość?

  Beacony, gry komputerowe, rozwiązania fintech - jak Polska może umacniać swoją pozycję w tych obszarach na arenie międzynarodowej?

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Jerzy Kwieciński gościem EFNI 2017

  Już w najbliższą środę, wśród gości EFNI 2017 powitamy Jerzego Kwiecińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  BusinessEurope o agendzie cyfrowej i cyberbezpieczeństwie

  Grupa robocza ds. gospodarki cyfrowej spotkała się w siedzibie BusinessEurope 20 września br., dyskutowano na temat wizji cyfrowej dla Europy.

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  EKES o przyszłości Europy - sesja plenarna

  W sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego udział wzięli przewodniczący Komitetu Regionów Karl-Heinz Lambertz oraz przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Junker.

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  EARLY WARNING czyli nie bój się porażki biznesowej

  Międzynarodowy projekt EARLY WARNING nabiera rozmachu. Do PARP zgłasza się co raz więcej przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia.

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  RDS o budżecie na 2018 r. i szkolnictwie zawodowym

  Projektowi ustawy budżetowej na 2018 r. i reformie szkolnictwa zawodowego poświęcone było plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego.

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Michel Barnier gościem specjalnym EFNI

  W dniach 27-29 września 2017 w Sopocie odbędzie się jedno z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń biznesowych - VII Europejskie Forum Nowych Idei, organizowane przez Konfederację Lewiatan we współpracy z Miastem Sopot oraz BusinessEurope. Wśród gości tegorocznej edycji znajdą się, m.in. Michel Barnier, główny negocjator ds. wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii, komisarz Elżbieta Bieńkowska, historyk Norman Davies, były premier i minister zagranicznych Szwecji Carl Bildt czy amerykański politolog George Friedman.