Aktualności 2017

• 2017-11-21 Aktualności

Związkowcy i pracodawcy przeciwni zniesieniu limitu składek

Pracodawcy i związkowcy, członkowie Rady Dialogu Społecznego, krytykują sposób procedowania ustawy dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS i apelują o wstrzymanie prac nad nowymi przepisami. Przyjęcie ustawy będzie miało negatywne konsekwencje dla rynku pracy, ubezpieczeń społecznych i gospodarki. Wspólne stanowisko podpisali NSZZ „Solidarność",Forum Związków Zawodowych, BCC, Pracodawcy RP i Konfederacja Lewiatan. Nowe przepisy skrytykowała też Rada Nadzorcza ZUS.

• 2017-11-21 Aktualności

Pomysły rządu na zarządzanie mieniem państwowym

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się nowelizacją ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz niektórych innych ustaw.

• 2017-11-20 Aktualności

Przemysł rośnie jak na drożdżach

Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w październiku 2017 r. o 12,3 proc. r/r (ceny stałe). Produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 20,3 proc. - podał GUS.

• 2017-11-20 Aktualności

Cyberbezpieczeństwo do poprawki

Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nie gwarantuje zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa, a nowe przepisy mogą zbytnio ingerować w działalność przedsiębiorstw i negatywnie wpłynąć na konkurencyjność polskiej gospodarki - uważa Konfederacja Lewiatan.

• 2017-11-17 Aktualności

Firmy dają duże podwyżki, aby zatrzymać pracowników

Przeciętne zatrudnienie w październiku br. wzrosło o 4,4 proc. r/r, zaś wynagrodzenie aż o 7,4 proc. r/r - podał GUS. To efekt coraz silniejszej presji płacowej wynikającej ze stale rosnącego popytu na pracowników.

• 2017-11-17 Aktualności

Giełda Mocy: Zauważ - Zatrudnij - Zyskaj!

29 listopada 2017 r. na PGE Narodowy odbędzie się wydarzenie promujące zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnościami, na które serdecznie zapraszamy przedstawicieli pracodawców i instytucji publicznych, członków działów HR i CSR oraz reprezentantów organizacji pozarządowych.

• 2017-11-17 Aktualności

O polityce zielonego wzrostu i unii energetycznej z przedstawicielem KE

16 listopada br. w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się spotkanie z Grzegorzem Radziejewskim, członkiem gabinetu Jyrkiego Katainena, zajmującym się w zespole wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej zielonym wzrostem, unią energetyczną, transportem i budżetem. W spotkaniu uczestniczyli również Agnieszka Boniewicz i Łukasz Sosnowski, przedstawiciele departamentu innowacji w Ministerstwie Rozwoju oraz zaproszeni przedsiębiorcy.

• 2017-11-17 Aktualności

Innowacje a rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym

Wdrażasz innowacje przyczyniające się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)? Podziel się swoim doświadczeniem!

• 2017-11-16 Aktualności

Milenialsi chętnie zakładają firmy

Dla milenialsów, szczególnie tych najmłodszych, poniżej 25 roku życia, najważniejszym celem prowadzenia firmy jest zapewnienie sobie i rodzinie stabilności finansowej, ale również istotne jest poczucie niezależności oraz możliwość rozwijania swoich pasji - wynika z badania „Milenialsi w MŚP. Pod lupą", które zrealizowano na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego. Partnerem badania i specjalnego raportu byli Forum Młodych Lewiatan i Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

• 2017-11-16 Aktualności

Krzysztof Kajda w Pulsie Biznesu o Konstytucji biznesu

W artykule „ Konstytucja biznesu: dobry kierunek zmian", który ukazał się 16 listopada br. w „Pulsie Biznesu", Krzysztof Kajda, dyrektor departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan, ocenia Konstytucję biznesu, którą we wtorek przyjął rząd....