Maspex i LG Chem Poland laureatami nagród Citi Handlowy dla liderów przedsiębiorczości

Laureatami czwartej edycji nagrody Emerging Market Champions Citi Handlowy zostali Maspex i LG Chem Poland. - Nagroda jest m.in. formą publicznego wskazania firm, które przeczą tezie, iż zamknięcie się we własnym kraju jest dobrym sposobem na rozwój - podkreślał podczas wręczenia nagród Sławomir S. Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy.

Firma Maspex otrzymała nagrodę dla polskiej  firmy, która odniosła sukces na rynkach zagranicznych, za konsekwentnie realizowaną strategię rozwoju grupy kapitałowej poza granicami Polski i systematycznie finalizowane przejęcia zagranicznych firm, mocno zakorzenionych i rozpoznawalnych na lokalnych rynkach.

W kategorii najlepszej inwestycji zagranicznej w Polsce kapituła, pod kierownictwem Andrzeja Olechowskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Citi Handlowy, wyróżniła LG Chem Poland za sukcesywnie powiększany potencjał inwestycyjny firmy w Polsce, przyczyniający się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz za systematyczne wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w polskich zakładach firmy.

Według Sławomira S. Sikory, prezesa Citi Handlowy, cieszy również fakt, iż z roku na rok przybywa zgłoszeń i poważnych kandydatów do wyróżnienia.

Ideą konkursu Emerging Market Champions, organizowanego od 2014 r przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy jest wyłanianie i honorowanie liderów przedsiębiorczości rozwijających działalność poza granicami kraju. Nagroda jest przyznawana polskim firmom dokonującym ekspansji zagranicznej, a także podmiotom z rynków wschodzących, które z sukcesem inwestują w Polsce, przyczyniając się do wzrostu zatrudnienia oraz rozwoju gospodarczego kraju.

Laureaci trzech dotychczasowych edycji konkursu to: KGHM Polska Miedź S.A. (I edycja), Grupa Nowy Styl, Samsung Electronics (II edycja), Amica S.A. oraz Cemex Polska sp. z o.o. (III edycja).

****

Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowy kongres środowisk biznesowych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury, nauki i mediów. Organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Celem Forum jest wypracowywanie pomysłów na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. Tegoroczna edycja EFNI odbywa się w dniach 27-29 września w Sopocie, a jej hasłem przewodnim jest „Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu".

Więcej informacji: www.efni.pl

Patronat honorowy                            Parlament Europejski

Partnerzy instytucjonalni                 Grupa Pracodawców EKES, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Rada Dialogu Społecznego, Polsko-Japoński Komitet Gospodarczy

Partnerzy Strategiczni                      MetLife, Citi Handlowy

Partnerzy główni                                IKEA, Invest in Pomerania,  KPMG, TESCO, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

Partnerzy wspierający                      Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Grupa Ergis, Miasto Gdańsk, Orange, Siemens, T-Mobile, Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych LEWIATAN, Samorząd Województwa Pomorskiego, Google, Family Business Network

Strategiczni partnerzy medialni     TVN24 BIS, Gazeta Wyborcza, Grupa Onet.pl

Główni partnerzy medialni               EURACTIV, Forbes, Newsweek, TOK FM

Wspierający partnerzy medialni     AMS, Business Insider Polska, Dziennik Gazeta Prawna, INNPoland, Parkiet, Publicon, Puls Biznesu, Radio Gdańsk, Radio Zet, trójmiasto.pl, Warsaw Business Journal.

Partnerzy merytoryczni                    Centrum Stosunków Międzynarodowych, Polityka Insight, THINKTANK, Global Compact w Polsce - Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact

Partnerzy logistyczno-

technologiczni                                     BMW, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Dell

Producent wykonawczy                    IDFX