Ogłoszono 20 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

28 marca 2017 r. Great Place to Work® w Polsce ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2017. Na tegorocznej Liście znalazło się 20 laureatów, z czego połowa to firmy notowane na liście po raz pierwszy.

Wyróżnienia przyznawane są w 3 kategoriach zależnych od wielkości zatrudnienia. W tym roku pierwsze miejsce we wszystkich 3 kategoriach przypadło firmom informatycznym. W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób pierwsze miejsce zajęła firma Demant Technology Centre, w kategorii firm średnich, zatrudniających poniżej 500 osób, liderem została firma Objectivity Bespoke Software Specialists, a wśród firm dużych, zatrudniających powyżej 500 osób, najwyższe miejsce na podium zajął Microsoft Sp. z o.o.

„Wszyscy laureaci konkursu zasługują na ogromne uznanie. Mamy świadomość, że nie jest łatwo zakwalifikować się do tego grona, bo konkurs nie należy do łatwych. W procesie oceny trzymamy się twardych kryteriów, a na końcowy wynik największy wpływ ma opinia samych pracowników o firmie" - mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work® w Polsce. Poziom satysfakcji osób zatrudnionych w firmach-laureatach konkursu jest niezmiennie wysoki. W tym roku 81% pracowników była skłonna zgodzić się ze stwierdzeniem „biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy".

Uczestniczący w gali prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan powiedział, że polska praca potrzebuje jeszcze więcej inwestycji w jakość, demokratyzację stosunków pracy, jakość kultury organizacyjnej i  więcej humanizacji - stawiania człowieka w centrum uwagi organizacji.

Laureaci tegorocznej, już dziewiątej, edycji konkursu na „Najlepsze Miejsca Pracy" zostali wyłonieni spośród 83 firm przebadanych w minionym roku przez Great Place to Work® w Polsce. 43 firmy wzięły udział w badaniu po raz pierwszy.

 
Lista laureatów konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2017

 

Ranking w kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób

  

Nazwa organizacji

Branża

1

Demant Technology Centre

Technologie informatyczne

2

EDP Renewables Polska

Produkcja | energetyka

3

Mundipharma Polska Sp. z o.o.

Ochrona zdrowia

4

GROHE Poland

Usługi profesjonalne

 

 

Ranking w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób

  

Nazwa organizacji

Branża

1

Objectivity Bespoke Software Specialists

Technologie informatyczne

2

Prisjakt Poland

Media | serwisy internetowe on-line

3

Cadence Design Systems

Usługi przemysłowe

4

Akamai Technologies

Technologie informatyczne

5

3M Service Center EMEA

Usługi profesjonalne

6

GE Medical Systems Sp. z o.o.

Technologie informatyczne

7

3M Poland

Handel detaliczny

8

Kellogg's

Produkcja  | artykuły spożywcze

9

Egis Polska

Biotechnologia I farmaceutyka

10

Mead Johnson Nutrition

Handel detaliczny

 

Ranking w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 osób

  

Nazwa organizacji

Branża

1

Microsoft Sp. z o.o.

Technologie informatyczne

2

Cisco Poland

Technologie informatyczne

3

Sii Polska

Technologie informatyczne

4

EY (Ernst & Young)

Usługi profesjonalne

5

S.C. Johnson Bama

Produkcja | artykuły użytku osobistego

6

DOZ S.A.

Handel detaliczny

 

Z biznesowego punktu widzenia Najlepsze Miejsca Pracy to innowacyjne i dynamicznie rozwijające się firmy, o czym świadczą statystyki. Tegoroczni laureaci odnotowali średnio 66,3% rocznego wzrostu przychodów, a wzrost zatrudnienia wyniósł ponad 55%. Wszystkie firm z Listy wprowadziły na rynek w ciągu ostatnich 3 lat nowe produkty lub usługi. Jednocześnie wysoki odsetek kobiet w kadrze menedżerskiej - bliski 40%, pokazuje, że są to organizacje nowoczesne, otwarte, w których liczą się przede wszystkim kompetencje pracowników. Efektem takiego zarządzania jest niski poziom absencji i dobrowolnej rotacji. Przy tym wszystkim nie może dziwić fakt, że na rynku pracy jest wielu chętnych do znalezienia swojego miejsca w ich szeregach.

Konfederacja Lewiatan jest partnerem strategicznym konkursu. Na Gali reprezentował nas prof. Jacek Męcina, doradca zarządu.


 

Więcej informacji:

Joanna Kowalczuk, BE_Communications, Head of Strategy Development, tel. 603 98 18 72,
 e-mail: j.kowalczuk@becomms.pl

Marzena Winczo-Gasik, Great Place To Work® Institute Polska Sp. z o.o., Menedżer ds. Komunikacji,
tel. 500 188 814, e-mail:
marzena.winczo@greatplacetowork.com