Promocja polskiej gospodarki w Irlandii

Zaproszenie dla firm sektora rolno-spożywczego do udziału w wystawie Food, Retail & Hospitality Expo w Dublinie.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Dublinie serdecznie zapraszają do przekazania próbek polskich produktów, celem zaprezentowania ich na stoisku. Ponadto, przekazujemy pod rozwagę możliwość bezpłatnego udziału w targach na polskim stoisku podczas wydarzenia branży spożywczej - Food, Retail & Hospitality Expo, które odbędzie się w dniu 13 września 2017 r. w Dublinie.

Konferencja i wystawa Food, Retail & Hospitality Expo adresowana jest do producentów artykułów spożywczych. Wydarzenie to będzie również ciekawe dla firm wytwarzających maszyny i rozwiązania technologiczne dla tego sektora. Impreza ta łączy w sobie zarówno konferencję, jak i wystawę, co gwarantuje dużą liczbę odwiedzających. Będzie ona obejmowała tematykę związaną z kanałami sprzedaży, procesami produkcyjnymi, dodatkami do żywności i pakowaniem. Udział w tej imprezie pozwoli nawiązać kontakty z dystrybutorami napojów i żywności, przedstawicielami hurtowni i sklepów spożywczych w Irlandii, osobami odpowiedzialnymi za procesy produkcyjne w zakładach przetwórstwa. Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie internetowej: http://www.foodhospitality.ie/ .

Polskie towary spożywcze mają w Irlandii ugruntowaną pozycję i cieszą się uznaniem odbiorców ze względu na swoją jakość, terminowość dostaw oraz konkurencyjną cenę. Według danych Eurostat ceny irlandzkiej żywności i napojów bezalkoholowych są wyższe o 20% od średniej UE. Tymczasem w Polsce towary w tej grupie są najtańsze w całej UE (38% poniżej średniej). Sytuacja ta, jak i obecność w Irlandii ok. 150 tys. polskich obywateli, tłumaczą znaczący udział towarów rolno-spożywczych w polskim eksporcie do Irlandii, który w 2016 roku wyniósł 27,1% (182,5 mln EUR) całego eksportu do tego kraju. Warunki udziału: Ze stoiska Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogą bezpłatnie skorzystać wszyscy polscy producenci (wytwarzający swoje produkty w Polsce). Zgłoszenia należy przesyłać na adres dublin@trade.gov.pl na załączonym formularzu oraz do wiadomości na adres urszula.janczyk@minrol.gov.pl i artur.sienicki@minrol.gov.pl

MRiRW pokrywa koszty związane z wynajęciem i zabudową stoiska o powierzchni 70 metrów kwadratowych.  Przedsiębiorcy zainteresowani przyjazdem ponoszą wszelkie pozostałe koszty, czyli np.: biletów lotniczych, komunikacji miejskiej, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia. Ceny hoteli w Dublinie są zróżnicowane, jednak przyzwoity standard dostępny jest w ramach normy delegacyjnej. Zachęcamy do skorzystania z hotelu Citywest, w którym odbywa się wystawa.

Proponujemy przylot do Dublina we wtorek, 12 września i powrót w czwartek, 14 września. Zachęcamy do sprawdzenia bezpośrednich połączeń lotniczych oferowanych przez linie Aer Lingus lub Ryanair. Dodatkowo oferujemy:

  • Udział w seminarium nt. polsko-irlandzkiej współpracy w sektorze rolno-spożywczym w dniu 12 września br. z udziałem firm irlandzkich sektora spożywczego (dystrybutorów, importerów).
  • Pomoc w prezentacji polskich firm sektora rolno-spożywczego i ofert na stoisku MRiRW.
  • Pomoc w pozyskaniu partnerów do rozmów biznesowych, przygotowanie list potencjalnych partnerów, wsparcie w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas wystawy.
  • Oprawę informacyjną dla uczestników w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Irlandii.  Promocję firmy (w wersji angielskiej) wśród irlandzkich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.
  • Informacje praktyczne odnośnie miejskich środków komunikacji na trasie lotnisko w Dublinie - hotel/ targi.
  • Dodatkowe sugestie odnośnie zakwaterowania w Dublinie.

Firmy zainteresowane dokupieniem osobnej powierzchni na Food, Retail & Hospitality Expo (koszt 1 metra kw. to 370 EUR + VAT - z zabudową) prosimy o kontakt z organizatorem:
Ronan Meagher, Event Manager
Tel. +353 1 612 0880
ronan@prempub.com
http://www.foodhospitality.ie/

W przypadku braku możliwości osobistego udziału w targach zapraszamy do nadsyłania materiałów promocyjnych, katalogów w języku angielskim (nie więcej niż 50 sztuk). Będą one bezpłatnie dystrybuowane na stoisku.

Materiały powinny być dostarczone do 6 września br. na adres: Embassy of Poland Trade and Investment Promotion Section 4 the Vicarage, St. John's Road, Sandymount, Dublin D04 A6X5, Ireland Jednocześnie informuję, że MRiRW organizuje spedycję i transport próbek polskich produktów na w/w targi.

Jeżeli Państwo chcieliby przekazać i bezpłatnie przesłać produkty oraz materiały informacyjne proszę o kontakt bezpośrednio z MRiRW z:

Panią Urszulą Janczyk, urszula.janczyk@minrol.gov.pl Tel. +48 22 623 18 74, Tel. +48 516 016 847 oraz

Panem Arturem Sienickim, artur.sienicki@minrol.gov.pl tel. +48 22 623 24 56