Ustawa Prawo farmaceutyczne bez poprawek

19  kwietnia w Senacie odbyło się posiedzenie połączonych Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Komisji Zdrowia w sprawie rozpatrzenia uchwalonej przez Sejm w dniu 7 kwietnia 2017 r. ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne.

Wbrew naszym oczekiwaniom po burzliwej dyskusji przeszedł wniosek dotyczący przyjęcia ustawy bez poprawek.

W ocenie Konfederacji Lewiatan zmiany tak głęboko ingerują w rynek apteczny, że ich procedowanie  w formule projektu poselskiego budzi duże wątpliwości. Brak rzetelnej oceny skutków regulacji oraz działanie Ministerstwa Zdrowia wbrew innym stanowiskom członków Rady Ministrów (gł. Ministra Rozwoju i Finansów), krytyczne stanowisko Ministra Jarosława Gowina oraz innych instytucji (np. UOKiK) powinno skutkować natychmiastowym odrzuceniem projektu. Niestety parlamentarzyści nie wsłuchują się w głos pracodawców i ich działania nakierowane są przeciwko polskim przedsiębiorcom.

W posiedzeniu z ramienia Konfederacji Lewiatan uczestniczyli: dr Dobrawa Biadun i dr Maciej Piróg.