Z Elżbietą Bieńkowską o bezpiecznej przyszłości Polski w UE

Już nigdy nie będziemy mieli takiej pozycji negocjacyjnej jak wówczas, gdy wchodziliśmy do UE. Zawsze będziemy traktowani z podejrzliwością, bo podważamy wartości unijne, a to jest w tej chwili bardziej niebezpieczne dla Unii Europejskiej niż Brexit - mówiła podczas dyskusji Elżbieta Bieńkowska, Komisarz UE. Wskazywała na konieczność wejścia Polski do strefy Euro.

Prezydent Słupska Robert Biedroń dodał, że mówiąc o bezpieczeństwie należy pamiętać o bezpieczeństwie socjalnym. Zwrócił uwagę na problem uchodźców, którzy nie tylko mogliby znaleźć schronienie w Polsce, ale także wypełniliby lukę powstałą w wyniku wyludniania się miast. Według Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu odmawianie przyjęcia imigrantów nie jest brakiem solidarności np. z Syryjczykami, ale z innymi krajami, które tych imigrantów przyjmują.

Elżbieta Bieńkowska była gościem specjalnym EFNI 2017. Partnerem wydarzenia była Komisja Europejska.

****

Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowy kongres środowisk biznesowych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury, nauki i mediów. Organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Celem Forum jest wypracowywanie pomysłów na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. Tegoroczna edycja EFNI odbywa się w dniach 27-29 września w Sopocie, a jej hasłem przewodnim jest „Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu".

Więcej informacji: www.efni.pl

Patronat honorowy                            Parlament Europejski

Partnerzy instytucjonalni                 Grupa Pracodawców EKES, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Rada Dialogu Społecznego, Polsko-Japoński Komitet Gospodarczy

Partnerzy Strategiczni                      MetLife, Citi Handlowy

Partnerzy główni                                IKEA, Invest in Pomerania,  KPMG, TESCO, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

Partnerzy wspierający                      Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Grupa Ergis, Miasto Gdańsk, Orange, Siemens, T-Mobile, Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych LEWIATAN, Samorząd Województwa Pomorskiego, Google, Family Business Network

Strategiczni partnerzy medialni     TVN24 BIS, Gazeta Wyborcza, Grupa Onet.pl

Główni partnerzy medialni               EURACTIV, Forbes, Newsweek, TOK FM

Wspierający partnerzy medialni     AMS, Business Insider Polska, Dziennik Gazeta Prawna, INNPoland, Parkiet, Publicon, Puls Biznesu, Radio Gdańsk, Radio Zet, trójmiasto.pl, Warsaw Business Journal.

Partnerzy merytoryczni                    Centrum Stosunków Międzynarodowych, Polityka Insight, THINKTANK, Global Compact w Polsce - Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact

Partnerzy logistyczno-

technologiczni                                     BMW, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Dell

Producent wykonawczy                    IDFX