Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Senat przyjął ustawę o podatkach dochodowych

  10 listopada br. Senat przyjął bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Nienieodpowiedzialni. Odpowiedzialność - ciężar czy szansa?

  Za nami V już edycja Konferencji Nienieodpowiedzialni. 7 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin ponad 350 gości wysłuchało debaty przedstawicieli świata biznesu i nauki nad odpowiedzialnością branży finansowej. Konferencję poprowadził dziennikarz Paweł Oksanowicz.


 • 2017-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Kongres Ukraińskich Studentów - zaproszenie dla firm

  17 listopada 2017 r. o godzinie 16.30 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, przy ul. Świeradowskiej 43,  w Warszawie zapraszamy na II KONGRES POLSKIEJ LIGI UKRAIŃSKICH STUDENTÓW, na który Państwa serdecznie zapraszamy.

 • 2017-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Polscy przedsiębiorcy branży medialnej w Parlamencie Europejskim

  8 listopada br. dzięki uprzejmości europosła Bogdana Wenty, w Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie z polskimi przedsiębiorcami branży medialnej. Dyskusja dotyczyła szans i zagrożeń dla nadawców i dostawców treści, w kontekście trwających oraz planowanych prac legislacyjnych w Unii Europejskiej tj. głównie piractwa w internecie, geoblokingu oraz e-privacy.

 • 2017-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o związkach zawodowych bez uwag pracodawców

  Projekt ustawy o związkach zawodowych w niewielkim stopniu uwzględnia postulaty zgłaszane przez organizacje pracodawców. Jeszcze bardziej komplikuje prawo związkowe, wprowadzi nieracjonalne przywileje i uprawnienia, zwiększy koszty pracodawców w zakresie realizacji uprawnień związkowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Prezes Związku Pracodawców Aptecznych w Brukseli

  Marcin Piskorski, Prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET, w dniach 6-8 listopada odbył wizytę studyjną w Brukseli. Wizytę zorganizowało biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli. Była to okazja do odbycia spotkań z europosłami, urzędnikami Parlamentu Europejskiego i Komisji...

 • 2017-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o PIT i CIT trafi do Prezydenta RP

  8 listopada br. senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych przyjęła bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 • 2017-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs Digital Champions 2017

  Zachęcamy do udziału w organizowanym przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji konkursie „Digital Champions 2017", który jest nieodłącznym elementem konferencji o tym samym tytule www.digitalchampions.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada.

 • 2017-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Mieniem nie powinni zarządzać menedżerowie-przedsiębiorcy

  Nie ma żadnego uzasadnienia, aby osoby kierujące niektórymi spółkami (Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, państwowych i komunalnych osób prawnych) świadczyły usługi zarządzania nimi jako przedsiębiorcy - napisała Konfederacja Lewiatan, opiniując projekt ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym.

 • 2017-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Zakaz handlu w niedziele wymaga notyfikacji

  Zdaniem resortu spraw zagranicznych konieczna jest notyfikacja Komisji Europejskiej projektu ustawy ograniczającego handel w niedziele, ponieważ przewiduje on objęcie zakazem handlu w wyznaczonych dniach sprzedaży w sklepach i platformach internetowych. Konfederacja Lewiatan sygnalizowała, że tej procedury nie da się obejść.