Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-08-30 Aktualności
  Aktualności

  Minister centralizuje zarządzanie środowiskiem

  Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany w funkcjonowaniu dyrekcji ochrony środowiska. Ich efektem będzie centralizacja i upolitycznienie zarządzania środowiskiem - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-08-29 Aktualności
  Aktualności

  M. Krzysztoszek w Rzeczpospolitej o wynagrodzeniach

  W artykule „Spółki Skarbu Państwa szybciej podnoszą płace", który ukazał się 29 sierpnia w „Rzeczpospolitej", dr Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan wypowiada się na temat rosnących płac w gospodarce....

 • 2017-08-29 Aktualności
  Aktualności

  Deficyt finansów publicznych nie jest powodem do dumy

  W ubiegłym tygodniu rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na rok 2018. Zakłada on m.in. wzrost PKB o 3,8% i deficyt budżetu na poziomie 2,7% PKB.

 • 2017-08-29 Aktualności
  Aktualności

  Fundusze europejskie dla Twojej firmy - spotkania PARP

  Spotkanie dotyczące pełnej oferty PARP już 7 września w czwartek w Warszawie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchamia kolejny cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców, dla których w perspektywie unijnej na lata 2014-2020 wciąż czeka spore wsparcie finansowe.

 • 2017-08-29 Aktualności
  Aktualności

  Środki na kształcenie ustawiczne w woj. dolnośląskim

  Kształcenie pracowników odpowiadające na potrzeby pracodawców to wyzwanie dla obecnego rynku pracy. Fundusze unijne pozwalają na podnoszenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Dzięki projektom unijnym osoby dorosłe mogą otrzymać wsparcie na kształcenie w formach pozaszkolnych organizowane we współpracy z przedsiębiorcami. W praktyce, realizacja tych projektów jest jednak znacząco utrudniona. Partnerzy społeczni z Dolnego Śląska zabiegają w Ministerstwie Rozwoju o zmiany zasad korzystania ze środków na kształcenie ustawiczne dorosłych.

 • 2017-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Split payment z poprawkami, ale niewystarczającymi

  Nowy projekt ustawy o podatku od towarów i usług zakładający wprowadzenie podzielonej płatności w VAT uwzględnia niektóre z uwag zgłoszonych przez pracodawców, np. skrócenie terminu i ograniczenie przesłanek odmowy zwolnienia pieniędzy z rachunku VAT, brak możliwości przedłużenia terminu zwrotu podatku na konto VAT. Jednak nadal wiele ze zgłoszonych uwag pozostaje aktualnych i powinny zostać uwzględnione na dalszym etapie prac nad ustawą - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Jakich usprawnień potrzebuje PO WER? Czekamy na zgłoszenia

  Konfederacja Lewiatan bierze udział w pracach Grupy ds. efektywności Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. We wrześniu planowane jest kolejne spotkanie grupy, w związku z tym zapraszamy do zgłaszania tematów (wraz z uzasadnieniem i ewentualną propozycją zmiany przepisów), które powinniśmy zaprezentować w Państwa imieniu, na forum tego gremium.

 • 2017-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw

  Uwagi zasadnicze Na wstępie wyrażamy aprobatę dla wprowadzonych w projekcie zmian, będących wynikiem uwzględnienia części uwag zgłoszonych w toku konsultacji społecznych, takich jak (i) skrócenie terminu przewidzianego dla rozpatrzenia przez naczelnika urzędu skarbowego wniosku...

 • 2017-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Akademia Młodego Pracownika zaprasza firmy do współpracy

  Akademia Młodego Pracownika to nowy projekt Forum Młodych Lewiatan, którego celem jest przygotowanie młodzieży do procesu rekrutacji i wejścia na rynek pracy.

 • 2017-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Ostatnie dni na zgłoszenie firmy do nagrody NEW@POLAND

  Tylko do 5 września można zgłosić firmę w konkursie Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan. Nagroda NEW@POLAND przyznawana jest firmom lub organizacjom, które w ciągu ostatnich dwóch lat zrealizowały projekt informatyczny dla administracji publicznej, wnoszący najwięcej wartości dla użytkowników i zasadniczo zmieniający sposób oferowania usług publicznych.