Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Motoryzacja prosi rząd o wsparcie w debacie o redukcji CO2

  Komisja Europejska ma wkrótce przedstawić propozycje dotyczące zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przez samochody osobowe i lekkie dostawcze po roku 2021.
  Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan uważa, że osiągnięcie ambitnego celu dalszej redukcji emisji CO2, który sobie stawia KE, nie powinno i nie może być wykonane za wszelką cenę i apeluje do rządu, aby wsparł polską branżę motoryzacyjną w nadchodzącej debacie na ten temat.

 • 2017-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Środkowoeuropejskie Forum Zarządzania Internetem - zaproszenie

  W imieniu Minister Anny Streżyńskiej, Sekretarza Stanu i Pełnomocnika Rządu Krzysztofa Szuberta oraz Komitetu Sterującego IGF Polska-Forum Cyfrowego Rozwoju mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Środkowoeuropejskim Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 21 listopada 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 20).

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o jawności życia publicznego może zaszkodzić firmom

  Popieramy ideę wzmocnienia transparentności państwa, ale niektóre przepisy zawarte w projekcie ustawy o jawności życia publicznego, (np. dotyczące polityk antykorupcyjnych) zwiększą obciążenia administracyjne i koszty przedsiębiorców. Wątpliwości budzą też rozwiązania dotyczące działalności lobbingowej i dostępu do informacji publicznej oraz bardzo szybkie tempo prac nad projektem - napisali Konfederacja Lewiatan i Startup Poland w liście do wicepremiera Mateusza Morawieckiego i ministra Mariusza Kamińskiego.

   


 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Wspieranie nowych inwestycji podoba się przedsiębiorcom

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji. Pewne wątpliwości budzi jednak definicja „nowej inwestycji", czy możliwość dowolnego wstrzymywania decyzji o wsparciu inwestycji.

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Jawność życia publicznego - list do M. Kamińskiego

  25 października br. na stronie RCL opublikowany został projekt ustawy o jawności życia publicznego, który dokonuje daleko idących zmian w zakresie m.in. udziału organizacji pracodawców, izb gospodarczych w procesie stanowienia prawa w Polsce. Konfederacja Lewiatan i Startup Poland wystosowały w tej sprawie list do Mariusza Kamińskiego, Koordynatora Służb Specjalnych.

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  M. Jeleński ekspertem programu #EUtrade policy

  Maciej Jeleński, ekspert ds. międzynarodowych Konfederacji Lewiatan został wybrany przez Dyrekcję Generalną ds. Handlu (DG TRADE) Komisji Europejskiej do wzięcia udziału w projekcie #EUtrade policy. Celem projektu jest popularyzacja agendy handlowej Unii Europejskiej wśród krajów...

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  O Brexicie z Teresą May

  13 listopada 2017 r. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, weźmie udział w spotkaniu z Teresą May, premier Wielkiej Brytanii. Głównym tematem rozmów w Londynie będzie Brexit, czyli opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej w 2019 r. Wydarzenie to będzie okazją do...

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  VII edycja Giełdy Mocy - osoby z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy

  Już 29 listopada 2017 roku na PGE Narodowy odbędzie się VII edycja Giełdy Mocy - wydarzenia mającego na celu promowanie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy. Uczestnicy konferencji i warsztatów dowiedzą się m.in. na czym polega zatrudnienie wspomagane, usłyszą jak z powodzeniem wdraża go SUEZ Polska, SODEXO Polska i DEVELEY Polska, poznają wyjątkowych kandydatów do pracy oraz rolę trenera pracy. Konfederacja Lewiatan objęła wydarzenie patronatem.

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  D. Biadun przewodniczącą doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych

  dr Dobrawa Biadun, ekspertka Lewiatana, została Przewodniczącą zespołu RDS ds. zamówień publicznych. Do zadań Zespołu doraźnego należy w szczególności: Opiniowanie i przygotowanie, we współpracy z Urzędem Zamówień Publicznych i właściwymi ministerstwami, propozycji zmiany...

 • 2017-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Bez limitu składek na ZUS wzrośnie rozpiętość emerytur

  Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, co proponuje rząd, zmniejszy obecny deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, ale w przyszłości pogłębi jego nierównowagę. Objęcie ubezpieczeniem emerytalnym bardzo wysokich dochodów będzie prowadziło do nieakceptowanego społecznie zróżnicowania wysokości emerytur. Niepokoi tempo wprowadzania zmian i brak konsultacji - uważa Konfederacja Lewiatan.