Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-04-27 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz w Rzeczpospolitej o polskiej przedsiębiorczości

  Rozwój polskiej przedsiębiorczości był tematem pierwszego spotkania zorganizowanego przez Polską Radę Przedsiębiorczości i „Rzeczpospolitą". Wzięła w nim udział Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Dziennik opublikował 27 kwietnia zapis dyskusji....

 • 2017-04-27 Aktualności
  Aktualności

  Trzecia edycja Mistrzostw Kadry BHP

  24 kwietnia rozpoczęła się III edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do specjalistów BHP oraz wszystkich zainteresowanych tematyką z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, szkolenia i vouchery na wydarzenia branżowe.


 • 2017-04-26 Aktualności
  Aktualności

  Nagrody Lewiatana dla Holland, Baczyńskiego, Maja i Szataniaka

  Marek Maj, Paweł Szataniak, Agnieszka Holland oraz Jerzy Baczyński i zespół „Polityki - to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan. Wyróżnienia zostały wręczone w środę, 26 kwietnia br., w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 • 2017-04-26 Aktualności
  Aktualności

  European Business Summit 2017

  Zapraszamy do udziału w tegorocznym European Business Summit (EBS) 2017, w dniach 22-23 maja w Brukseli.

 • 2017-04-26 Aktualności
  Aktualności

  Instrument MŚP w Horyzoncie 2020 – co decyduje o sukcesie w konkursie?

  24 kwietnia br. w Lewiatanie odbyło się Seminarium informacyjne dotyczące o Instrumentu MŚP w Horyzoncie 2020. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadami przyznawania dofinansowania, a także skorzystać z rad ewaluatorki projektów w tym konkursie

 • 2017-04-26 Aktualności
  Aktualności

  Na koniec roku bezrobocie poniżej 8 proc.

  Stopa bezrobocia na koniec marca 2017 r. wyniosła 8,1 proc., co oznacza spadek o 1,8 pkt proc. rok do roku i 0,4 pkt proc. w stosunku lutego br. Jest to najlepszy wynik od 26 lat.

 • 2017-04-25 Aktualności
  Aktualności

  UKE otwiera się na dialog w sprawie e-sprawozdawczości

  25 kwietnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbyło się spotkanie firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan z kierownictwem Departamentu Strategii i Analiz Rynku Telekomunikacyjnego UKE. Konfederacja Lewiatan zainicjowała tym samym powrót do istotnego dla przedsiębiorców tematu realizacji inicjatywy e-sprawozdawczość, służącej eliminowaniu powtarzających się obowiązków sprawozdawczych adresowanych do przedsiębiorców.

 • 2017-04-25 Aktualności
  Aktualności

  NIK w firmach, które korzystały ze środków publicznych

  NIK skontroluje firmy korzystające ze środków publicznych na wdrażanie innowacji oraz badania i rozwój. Zdaniem Konfederacji Lewiatan przedsiębiorstwom, które uczciwie realizowały projekty nic nie grozi. Działania NIK w stosunku do nich mają mieć charakter raczej badawczy niż stricte kontrolny.

 • 2017-04-25 Aktualności
  Aktualności

  Rząd ułatwi rejestrację aut używanych do testów

  Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zajmie się zmianami w prawie o ruchu drogowym. Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan, uważa że idą one w dobrym kierunku, ponieważ zmniejszą obciążenia administracyjne związane z rejestracją aut używanych do testów.

 • 2017-04-25 Aktualności
  Aktualności

  Szkolenia regionalne nt. partnerstwa publiczno - prywatnego

  Ministerstwo Rozwoju oraz konsorcjum Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich zaprasza do udziału w dwudniowych szkoleniach regionalnych realizowanych w ramach projektu Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem szkoleń jest przybliżenie tematyki i procedur partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) osobom, które nie mają w tym zakresie doświadczenia. Cykl 16 szkoleń, po jednym w każdym województwie, odbędzie się w dwóch turach - wiosennej i jesiennej.