Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-06-09 Aktualności
  Aktualności

  D. Kulczycka w Rzeczpospolitej o zmianach w ustawie o OZE

  W artykule „Poprawia się klimat dla ekosiłowni", który został opublikowany 9 czerwca br. w „Rzeczpospolitej". Daria Kulczycka, dyrektorka departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii....

 • 2017-06-09 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Zdrowia nie wskazuje dodatkowych źródeł finansowania

  7 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, na którymu odbyło się pierwsze czytanie rządowego projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (druk nr 1583).

 • 2017-06-08 Aktualności
  Aktualności

  Jest szansa na nowelizację ustaw o OZE i antywiatrakową

  Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii, 8 czerwca 2017r., zostały przedstawione przez dyr. Andrzeja Kaźmierskiego, szefa departamentu OZE w ME, założenia do nowelizacji ustawy o OZE oraz ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

 • 2017-06-08 Aktualności
  Aktualności

  Dodatki dla emerytów osłabią motywację do pracy

  Partie polityczne pracują nad specjalnymi dodatkami dla emerytów licząc na pozyskanie głosów tej coraz liczniejszej grupy społecznej.

 • 2017-06-08 Aktualności
  Aktualności

  Branża motoryzacyjna chwali ustawę o elektromobilności

  Projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych w sposób całościowy określa zasady funkcjonowania infrastruktury paliw alternatywnych i dlatego zasługuje na poparcie. Jest on ważny dla firm branży motoryzacyjnej, ponieważ rozwój współczesnej motoryzacji zmierza ku autom elektrycznym. Niektóre przepisy budzące zastrzeżenia można dopracować w trakcie dalszych prac legislacyjnych - uważa Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-06-08 Aktualności
  Aktualności

  Efektywna integracja uchodźców a rola dialogu społecznego (relacja)

  7 czerwca br. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan wzięła udział w konferencji „Relaunching Europe Bottom-Up" („Oddolne odnawianie Europy") w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie mówiła o kluczowej dla efektywnej integracji uchodźców roli dialogu społecznego na poziomie lokalnych społeczności i regionów.

 • 2017-06-07 Aktualności
  Aktualności

  500 mln dla firm z Polski Wschodniej w 2018 r.

  Komitet Monitorujący PO Polska Wschodnia 6 czerwca br. przyjął sprawozdanie z realizacji programu w 2016 r.

 • 2017-06-07 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ostrzega: będzie trudniej zatrudniać cudzoziemców

  Wprowadzenie zezwolenia sezonowego na pracę czy modyfikacja tzw. systemu oświadczeniowego sformalizują procedurę krótkoterminowego zatrudniania cudzoziemców. Już dzisiaj przedsiębiorcy sygnalizują, że w przypadku zwykłych zezwoleń, na rozpatrzenie wniosku trzeba czekać kilka miesięcy - ostrzega Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 • 2017-06-07 Aktualności
  Aktualności

  M. Krzysztoszek w Pulsie Biznesu o wydatkach na innowacje

  W artykule „Więcej spółek postawi na innowacje", który ukazał się 7 czerwca br. w „Pulsie Biznesu" , dr Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan, ocenia ustawę o poprawie otoczenia prawnego działalności innowacyjnej....

 • 2017-06-07 Aktualności
  Aktualności

  Nie ma pomysłu na zarządzanie ochroną zdrowia

  6 czerwca 2017 r. odbyło się kolejne posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, którego głównym tematem były kwestie związane z finansowaniem ochrony zdrowia oraz wzrostem płac dla pracowników medycznych.