Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-10-27 Aktualności
  Aktualności

  Ministerstwo Rozwoju informuje o zawieszeniach poboru ceł

  Komisja Europejska przedstawiła listę wniosków o ustanowienie zawieszeń poboru ceł lub kontyngentów taryfowych, które po uprzedniej akceptacji krajów członkowskich UE i dalszym procesie decyzyjnym UE planowane są do wprowadzenia w życie z dniem 1 lipca 2018 r.

 • 2017-10-26 Aktualności
  Aktualności

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych w 2017 r. na plusie

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych ma zakończyć 2017 r. nadwyżką w wysokości 38,1 mld zł - podał Eurostat w październikowym „Reporting of Government Deficits and Debt Levels".

 • 2017-10-26 Aktualności
  Aktualności

  Ograniczenie handlu w niedziele wymaga notyfikacji KE

  Ostatnia wersja projektu ustawy o ograniczeniach handlu w niedziele i święta może zostać zakwalifikowana jako forma niedozwolonej pomocy państwa i wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej - wynika z analizy prawnej przygotowanej przez kancelarię Wierciński, Kwieciński, Baehr.

 • 2017-10-26 Aktualności
  Aktualności

  Za nieskuteczność komornika zapłaci przedsiębiorca

  Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego, członkowie Rady Dialogu Społecznego, protestują przeciwko drastycznemu podniesieniu dla wierzycieli kosztów postępowania egzekucyjnego. Dla wielu przedsiębiorców wysokie koszty prowadzenia egzekucji będą nie do pokonania. Doprowadzi to do jeszcze większych zatorów płatniczych i spowolni rozwój gospodarki.

 • 2017-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Finanse publiczne – radość czy zmartwienie

  Deficyt finansów publicznych ma wynieść w 2017 r. 51,2 mld zł - podał Eurostat w październikowym „Reporting of Government Deficits and Debt Levels".

 • 2017-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Zakaz handlu we wszystkie niedziele popiera tylko 36% osób

  3/4 Polaków chce wolnych niedziel dla pracowników, bez wprowadzania zakazu handlu. Tyko 36 proc. chciałoby wprowadzenia zakazu handlu we wszystkie niedziele - wynika z badania Kantar TNS.

 • 2017-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Finansowanie uczelni wyższych do korekty

  Popieramy projakościowe podejście do oceny działalności szkół wyższych i indywidualnych naukowców, z jednoczesnym zniesieniem krępujących mechanizmów strukturalnych w postaci np. minimów kadrowych. W kwestii finansowania uczelni wyższych nie wprowadzono jednak istotnych zmian, nie poprawiono warunków dostępu uczelni niepublicznych do pieniędzy publicznych - napisała Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

 • 2017-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja dla przedsiębiorców „CETA w praktyce”

  Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą wprowadzanym przez umowę handlową Unii Europejskiej z Kanadą preferencji celnych „CETA w praktyce", z udziałem Tadeusza Kościńskiego, podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Wojciecha Fedko, członka Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, ekspertów Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów, a także przedstawicieli Sekcji Handlowej Ambasady Kanady w Polsce.

 • 2017-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Doświadczenia Estonii w tworzeniu społeczeństwa cyfrowego

  Jacek Krawczyk, przewodniczący grupy pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i wiceprezydent Konfederacji Lewiatan, Tomasz Tamsar, dyrektor generalny Estońskiej Konfederacji Pracodawców i Oliver Vaartnou z zarządu Estońskiej Izby Handlu i Przemysłu podczas otwarcia seminarium zwrócili uwagę na wyjątkowe doświadczenia Estonii w tworzeniu społeczeństwa cyfrowego.

 • 2017-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w delegowaniu pracowników niekorzystne dla Polski

  Unijna Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów przyjęła wstępne stanowisko w sprawie pracowników delegowanych. Polska chciała, żeby dyrektywa nie odnosiła się bezpośrednio do transportu, jednak nie znalazło się to ostatecznie w propozycji Rady.