Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Nie ma dialogu o przyszłości ochrony zdrowia

  Dzisiaj rząd ma zająć się projektem ustawy dotyczącym zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Zmianom w służbie zdrowia poświęcone będzie też posiedzenie Zespołu Usług Publicznych Rady Dialogu Społecznego. Wezmą w nim udział przedstawiciele rządu, związkowcy, pracodawcy, samorządowcy, protestujący lekarze.

 • 2017-10-23 Aktualności
  Aktualności

  New Education Forum - NEF 2017

  Tegoroczny NEF odbędzie sie w Brukselskim Parlamencie Europejskim 23 listopada, jednocząc wokół tematu niezbędnych zmian edukacyjnych przedstawicieli biznesu, instytutów badawczych i naukowych oraz władz Smart Cities i Smart Regions i przedstawicieli Instytucji Unijnych.

 • 2017-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Mikro i małe firmy, kiedy inwestują sięgają po leasing

  • W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku, firmy leasingowe sfinansowały inwestycje polskich firm o wartości 47,9 mld zł.
  • 12,9% proc. r/r wyniosła dynamika polskiej branży leasingowej w omawianym okresie.
  • Z usług polskich leasingodawców korzystają głównie mikro i małe firmy, które deklarują, że leasing jest najważniejszym instrumentem, finansującym ich inwestycje.

   


 • 2017-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy będą krócej przechowywać akta pracowników

  We wtorek rząd przyjmie projekt ustawy skracający z 50 do 10 lat okres obowiązkowego przechowywania akt pracowniczych. To dobre rozwiązanie. Konfederacja Lewiatan od dawna postulowała zmniejszenie obowiązków pracodawców związanych z prowadzeniem i przechowywaniem akt pracowniczych.

 • 2017-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Wykaz podatników VAT może pomóc weryfikować partnera

  Prowadzenie publicznego rejestru podatników VAT, może stać się ważnym i skutecznym narzędziem weryfikacji kontrahenta, jednak aby tak było, powinny zostać uwzględnione uwagi zgłaszane przez przedsiębiorców.

 • 2017-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Praca 4.0 - eksperci o wyzwaniach rynku pracy

  Już za niecały miesiąc eksperci i praktycy, podczas konferencji Praca 4.0 debatować będą o wyzwaniach rynku pracy stojących przed przedsiębiorcami w nadchodzącym roku.

 • 2017-10-20 Aktualności
  Aktualności

  Wątpliwości dotyczące wartości dodanej nowej europejskiej e-karty usług

  19 października w Brukseli odbyło się posiedzenie Komitetu BusinessEurope ds. Rynku Wewnętrznego, na którym obecni byli przedstawiciele pracodawców, w tym Konfederacji Lewiatan, a także urzędnicy Komisji Europejskiej odpowiedzialni za wdrażanie tzw. pakietu usługowego.

 • 2017-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Uczciwe firmy chcą skutecznej kontroli wyrobów budowlanych

  Środowisko rzetelnych producentów materiałów dla budownictwa od dawna oczekuje skutecznej kontroli wyrobów budowlanych. Rząd zapowiada zdecydowane działania Nadzoru Budowlanego, podniesienie kar, ale niezbędne są też zmiany w przepisach, których nadrzędnym celem ma być ochrona nabywców. Przyniesie to korzyści nie tylko uczciwym przedsiębiorcom, ale całemu rynkowi - uważa Związek Pracodawców Materiałów dla Budownictwa, członek Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o ochronie danych osobowych do poprawki

  Mimo, że w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych resort cyfryzacji uwzględnił wiele uwag Konfederacji Lewiatan, to jednak istotne postulaty przedsiębiorców pozostały bez odpowiedzi, np. w kwestii odwołania od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, czy kar nakładanych na podmioty sektora państwowego w związku z ewentualnymi naruszeniami przepisów o ochronie danych osobowych.

 • 2017-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Zespół RDS najlepszym miejscem na dialog o zdrowiu

  W pracach ministerialnego zespołu ds. finansowania służby zdrowia nie wezmą udziału związkowcy i pracodawcy z Rady Dialogu Społecznego, a także Porozumienie Rezydentów OZZL i Porozumienie Zawodów Medycznych. I proponują, aby szukać rozwiązania w ramach Zespołu Usług Publicznych RDS.