Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-10-17 Aktualności
  Aktualności

  Edukacja ekonomiczna w woj. świętokrzyskim

  Edukacja ekonomiczna to poważne wyzwanie, jakie coraz bardziej kreśli się nie tylko przed instytucjami oświaty, ale także przed szeroko pojmowanym biznesem. Dzieci od najmłodszych lat dysponują własnymi pieniędzmi, np. regularnie otrzymując kieszonkowe. Wskazuje to na wagę z jaką należy obecnie traktować edukację ekonomiczną najmłodszych. Pomimo wprowadzenia do szkół przedmiotów ekonomicznych, nastawionych na kształtowanie się postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży, nie jest ona przygotowana do efektywnego radzenia sobie w obszarze gospodarowania swoim budżetem. Szczególnie dla uczniów szkół podstawowych niełatwo umieścić w podstawie programowej treści ciekawe i przystępne, aby uczniowie zrozumieli sens ekonomii i co się z nią wiąże. 

 • 2017-10-17 Aktualności
  Aktualności

  Kamińska, Dedo, Smoleń, Stańczuk doradcami Lewiatana

  Teresa Kamińska, Janusz Dedo, Paweł Smoleń i Maciej Stańczuk zostali doradcami zarządu Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Aktualizacja Wykazu Dużych Projektów finansowanych z PO IŚ

  12 października w Krakowie odbyło się XVI posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Posiedzenie prowadził Witold Słowik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Komisję Europejską reprezentował Christopher Todd.

 • 2017-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Większe wydatki na zdrowie, mniejsze na różne przywileje

  W Europejskim Konsumenckim Indeksie Zdrowia, oceniającym poziom opieki zdrowotnej (prawa pacjenta, dostępność świadczeń i leków, wyniki leczenia), wypadamy słabo. W 2015 roku pierwsze miejsce zajęła Holandia, Niemcy- 7, Czechy- 13, Słowacja- 24, Polska- 34. W celu poprawy jakości opieki zdrowotnej niezbędne są zarówno zmiany organizacyjne jak i zwiększenie publicznych nakładów.

 • 2017-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Zasady przepływu danych nieosobowych korzystne dla firm

  Konfederacja Lewiatan zdecydowanie popiera główne założenia unijnego projektu rozporządzenia w sprawie ram swobodnego przepływu danych nieosobowych w UE, którego Polska była inicjatorem i który nasz kraj aktywnie wspiera. Nowa regulacja, co istotne, konstytuuje zasadę swobodnego przepływu danych nieosobowych, kluczową dla rozwoju rynku dostaw infrastruktury chmurowej w Europie.

   


 • 2017-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Druga edycja konferencji PRACA 4.0

  Rok 2017 to najniższe od 26 lat bezrobocie, rosnąca presja wzrostu płac, rywalizacja o pracowników oraz niekończące się zmiany prawa pracy i regulacji ubezpieczeń społecznych. To także wyzwania związane z rosnącym udziałem automatyzacji i Przemysłem 4.0. Przyszłość rynku pracy to rynek pracownika i wciąż zadawane sobie przez przedsiębiorców pytanie: jak wygrać konkurencję o pracowników, jak ich skutecznie rekrutować, a może inwestować w szkolenie i kształcenie przyszłych kadr?

 • 2017-10-16 Aktualności
  Aktualności

  November Credit & Collection Days

  Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami oraz Zoomevents mają zaszczyt zaprosić do udziału w IV edycji wyjątkowej konferencji dla sektora B2B. Termin: 9-10 listopada 2017 Miejsce: Hotel Narvil Conference & Spa/ Serock W programie konferencji m.in.:...

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Partnerzy społeczni RDS apelują o dialog w sprawie zdrowia

  System ochrony zdrowia wymaga zwiększonych nakładów, ale także gruntownych zmian organizacyjnych. Te proponowane przez ministra zdrowia idą w złym kierunku, czego przykładem jest tzw. sieć szpitali, która ogranicza konkurencję, jakość, a przede wszystkim zmniejsza dostępność do świadczeń w formie hospitalizacji jednodniowej i opieki specjalistycznej - napisali we wspólnym stanowisku członkowie strony społecznej Prezydium Rady Dialogu Społecznego: OPZZ, Forum Związków Zawodowych, Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego. I zaapelowali do rządu o dialog.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Eksporterzy odkryli Amerykę

  Eksport po 8 miesiącach 2017 r. był wyższy r/r o 9,5 proc. (w euro), a import o 11,4 proc. Saldo obrotów towarowych handlu zagranicznego było dodatnie i wyniosło 866,3 mln euro - podał GUS.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Innowacje w zakresie opieki zdrowotnej - relacja z Brukseli

  10 października w Brukseli odbyła się konferencja pt. „Poprawa życia obywateli UE poprzez innowacje w zakresie opieki zdrowotnej", organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2017. W wydarzeniu wzięli udział: Maciej Jeleński, ekspert ds. międzynarodowych oraz Adam Dorywalski z Biura Lewiatana w Brukseli.