Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Europejski Dzień Pracy on-line - oferta dla firm

  oszukujesz wykwalifikowanych pracowników z państw UE/EOG? Weź udział w Silesia 2017 On-line Job Day, 26 października 2017 r.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Polsce może pomóc obecność wśród rozwiniętych rynków

  Zakwalifikowanie Polski przez FTSE Russel do grupy rynków rozwiniętych, to niewątpliwie ogromny sukces. Przyczyniła się do niego polityka kolejnych rządów, ale również wysiłki naszych przedsiębiorców i menedżerów - ocenia Janusz Dedo, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Nie będzie oceny formalnej wniosków w PO Inteligentny Rozwój

  Programy operacyjne dostosowują się do zmian wprowadzonych w ustawie wdrożeniowej. 13 października 2017 r. Komitet Monitorujący PO IR zatwierdził nowe kryteria do działań 2.1. Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw i 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  O dialogu społecznym i RDS w Brukseli

  12 października br. w siedzibie BusinessEurope w Brukseli odbyło się specjalne spotkanie dotyczące dialogu społecznego, na którym obecni byli przedstawiciele pracodawców z różnych krajów Unii.

 • 2017-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Głos biznesu w regionach - innowacja, nauka, rozwój

  Zapraszamy na konferencje regionalne poświęcone innowacjom oraz finansowaniu nauki i rozwoju.

 • 2017-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Optymalizacja produkcji w branży motoryzacyjnej i lotniczej

  Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej, której patronuje Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.

 • 2017-10-12 Aktualności
  Aktualności

  V Konferencja Nienieodpowiedzialni

  Ruszyła rejestracja uczestników V już edycji konferencji Nienieodpowiedzialni. W tym roku tematem przewodnim będzie odpowiedzialność - poszukamy odpowiedzi na pytania czy polski klient to odpowiedzialny klient, czym jest odpowiedzialność dla pokolenia Y i Z, jaka jest odpowiedzialność branży finansowej za dobro wspólne.

 • 2017-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Polskie firmy zaniepokojone rozporządzeniem o ePrivacy

  11 października br., w Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli, przedstawiciele polskiego i europejskiego biznesu spotkali się z reprezentantami Komisji Europejskiej, Parlamentu oraz Rady, aby przedyskutować stan prac nad zaproponowanym w styczniu 2017 r. nowym rozporządzeniem Komisji Europejskiej o e-prywatności. Jest ono obecnie dyskutowane w Parlamencie Europejskim w Komisji LIBE (Wolności Obywatelskie, Sprawiedliwość i Sprawy Wewnętrzne). Wydarzenie było współorganizowane przez Konfederację Lewiatan.

 • 2017-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w finansowaniu kursów dla niepełnosprawnych

  Proces kształcenia osób niepełnosprawnych, w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, nie tworzy równych szans dla wszystkich uczestników. Kursy dla słuchaczy niepełnosprawnych różnią się w znaczący sposób od tych realizowanych dla osób pełnosprawnych. Konfederacja Lewiatan proponuje zmianę warunków prowadzenia kursów oraz dostosowanie ich finansowania do mniejszych grup.

 • 2017-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Szansa na wzrost inwestycji firm w innowacje

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej.