Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Spotkania PARP - fundusze europejskie dla twojej firmy

    Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców, dla których w perspektywie unijnej na lata 2014-2020 wciąż czeka duże wsparcie finansowe.  Zapraszamy do udziału wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP...

 • 2017-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Zamiast zakazu handlu w niedziele, zmiany w Kodeksie pracy

  Dzisiaj sejmowa podkomisja ds. rynku pracy będzie kontynuowała prace nad projektem ustawy dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele. Konfederacja Lewiatan proponuje, aby w Kodeksie pracy zagwarantować pracownikom handlu dwie wolne niedziele w okresie kolejnych 4 tygodni. To pozwoli osiągnąć ten sam cel, co wprowadzenie zakazu handlu w dwie niedziele w miesiącu, bez ponoszenia negatywnych konsekwencji gospodarczych i społecznych.

 • 2017-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Minister energii chce mieć za dużo uprawnień

  Propozycje Ministerstwa Energii ograniczą funkcjonowanie przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej. Będą one miały kłopoty w dysponowaniu majątkiem sieciowym, co utrudni budowę i modernizację sieci, przedłużanie procesu przyłączania nowych odbiorców, wytwórców itp. Nowe regulacje zwiększą obciążenia administracyjne firm - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy.

 • 2017-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w pracy tymczasowej - przekaż swoją opinię!

  1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy ograniczające stosowanie pracy tymczasowej. Jednym z najważniejszych jest restrykcyjne ograniczenie okresu zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy użytkownika do 18 miesięcy. Szukając odpowiedzi na pytanie w jak sposób ta zmiana...

 • 2017-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Targi Global Industrial Showcase 2018

  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Nowym Delhi informuje, iż w dniach 23-25 stycznia 2018 r. w centrum wystawienniczym w Mumbaju odbędą się targi Global Industrial Showcase 2018.

 • 2017-10-10 Aktualności
  Aktualności

  Resorty „siłowe” mogą utrudnić prowadzenie biznesu

  Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji mogą utrudnić lub uniemożliwić prowadzenie działalności gospodarczej w strefach ochronnych - ostrzega Konfederacja Lewiatan, oceniając ustawę związaną z uproszczeniem realizacji inwestycji służących bezpieczeństwu i obronności państwa.

 • 2017-10-10 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz nagrodzona przez Wyższą Szkołę Biznesu

  Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz uczestniczyła, 9 października br., w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W czasie uroczystości otrzymała nagrodę „Edukatora Roku 2017".

 • 2017-10-10 Aktualności
  Aktualności

  Nowe władze Zw. Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych

  9 października br. w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych. Celem spotkania był wybór nowych władz Związku oraz podsumowanie działań podejmowanych przez Związek w okresie lipiec 2015-wrzesień 2017.

 • 2017-10-09 Aktualności
  Aktualności

  Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy na finansowanie ryzyka i dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

  Konsultujemy projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy na finansowanie ryzyka i dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

   

 • 2017-10-09 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje wytycznych w zakresie runku pracy - ważne zmiany

  W związku ze zmianami Umowy Partnerstwa oraz w wyniku podsumowania doświadczeń Ministerstwa Rozwoju jako instytucji koordynującej wdrażanie Europejskiego Funduszu Społecznego na działania dotyczące aktywizacji zawodowej, MR zaproponowało zmiany w Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020.