Aktualności 2017

• 2017-11-15 Aktualności

Przedsiębiorcy chwalą nową ustawę o innowacyjności

Senat zaakceptował bez poprawek projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej.

• 2017-11-15 Aktualności

Przegrana polityka klimatyczna będzie nas drogo kosztować

Wychodzimy z negocjacji w sprawie reformy unijnego systemu handlu emisjami CO2 osłabieni, z wynikiem dużo słabszym niż mógł być. Straciliśmy pieniądze z funduszu modernizacyjnego, bo jesteśmy zbyt bogaci.

• 2017-11-15 Aktualności

Komisja Europejska chce walczyć z dezinformacją w internecie

13 listopada Komisja rozpoczęła konsultacje publiczne na temat fałszywych informacji i dezinformacji w internecie (opinie i uwagi można przedstawiać do połowy lutego). Powoła również grupę ekspertów wysokiego szczebla reprezentujących środowiska akademickie, platformy internetowe, media informacyjne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego (kandydatury można zgłaszać do połowy grudnia).

• 2017-11-15 Aktualności

Sojusz dla kompetencji - współpraca biura karier z pracodawcami

Już 24 listopada odbędzie się spotkanie praktyków HR, pracowników biur karier oraz przedstawicieli organizacji młodzieżowych , aby wspólnie podjąć dyskusję i wypracować wskazówki na temat modelowej współpracy biura karier z pracodawcami . Spotkanie rozpoczniemy przedstawieniem studium...

10. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

160 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 13 listopada ruszyła jubileuszowa dziesiąta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Konstytucję biznesu zweryfikuje praktyka

Rząd przyjął pakiet ustaw składających się na tzw. Konstytucję biznesu. Zdaniem Konfederacji Lewiatan jest on tylko wycinkiem rzeczywistości prawnej, w której działają przedsiębiorcy. Może stanowić pewien impuls dla administracji, natomiast sam w sobie nie rozwiąże problemów wynikających m.in. ze skomplikowanych przepisów podatkowych, prawa pracy czy ustaw branżowych w sektorach regulowanych.

• 2017-11-14 Aktualności

Wzrost gospodarczy ma się dobrze

PKB wzrósł w 3. kwartale 2017 r. o 4,7 proc. r/r, a PKB wyrównany sezonowo w stosunku do poprzedniego kwartału wzrósł o 1,1 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek PKB.

• 2017-11-14 Aktualności

Ceny żywności i energii już nie tak istotne dla inflacji

NBP opublikował listopadowy Raport o inflacji, w którym prognozuje wzrost PKB w 2017 r. na poziomie 4,2 proc., a w 2018 r. - 3,6 proc. Wskaźnik cen konsumenta (CPI) ma wynieść w 2017 r. 1,9 proc., a w 2018 r. 2,3 proc.

• 2017-11-13 Aktualności

Michel Barnier w Lewiatanie

Priorytetem dla UE jest przyszłość obywateli, pokojowy proces w Irlandii, rozliczenie zobowiązań finansowych Wielkiej Brytanii, zachowanie jednolitego rynku i stabilność handlowa i biznesowa - powiedział Michel Barnier, główny negocjator UE odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem, w czasie spotkania z przedsiębiorcami, członkami Konfederacji Lewiatan.

• 2017-11-13 Aktualności

Przedstawiciel Lewiatana na spotkaniu z Theresą May

W poniedziałek Grzegorz Baczewski, zastępca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan wraz z przedstawicielami BusinessEurope spotkali się z premier Theresą May oraz Davidem Daviesem, ministrem ds. Brexitu na Downing Street 10 w Londynie.