Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy chwalą nową ustawę o innowacyjności

  Senat zaakceptował bez poprawek projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej.

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Przegrana polityka klimatyczna będzie nas drogo kosztować

  Wychodzimy z negocjacji w sprawie reformy unijnego systemu handlu emisjami CO2 osłabieni, z wynikiem dużo słabszym niż mógł być. Straciliśmy pieniądze z funduszu modernizacyjnego, bo jesteśmy zbyt bogaci.

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska chce walczyć z dezinformacją w internecie

  13 listopada Komisja rozpoczęła konsultacje publiczne na temat fałszywych informacji i dezinformacji w internecie (opinie i uwagi można przedstawiać do połowy lutego). Powoła również grupę ekspertów wysokiego szczebla reprezentujących środowiska akademickie, platformy internetowe, media informacyjne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego (kandydatury można zgłaszać do połowy grudnia).

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Sojusz dla kompetencji - współpraca biura karier z pracodawcami

  Już 24 listopada odbędzie się spotkanie praktyków HR, pracowników biur karier oraz przedstawicieli organizacji młodzieżowych , aby wspólnie podjąć dyskusję i wypracować wskazówki na temat modelowej współpracy biura karier z pracodawcami . Spotkanie rozpoczniemy przedstawieniem studium...

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  10. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

  160 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 13 listopada ruszyła jubileuszowa dziesiąta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

 • 2017-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Konstytucję biznesu zweryfikuje praktyka

  Rząd przyjął pakiet ustaw składających się na tzw. Konstytucję biznesu. Zdaniem Konfederacji Lewiatan jest on tylko wycinkiem rzeczywistości prawnej, w której działają przedsiębiorcy. Może stanowić pewien impuls dla administracji, natomiast sam w sobie nie rozwiąże problemów wynikających m.in. ze skomplikowanych przepisów podatkowych, prawa pracy czy ustaw branżowych w sektorach regulowanych.

 • 2017-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost gospodarczy ma się dobrze

  PKB wzrósł w 3. kwartale 2017 r. o 4,7 proc. r/r, a PKB wyrównany sezonowo w stosunku do poprzedniego kwartału wzrósł o 1,1 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek PKB.

 • 2017-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Ceny żywności i energii już nie tak istotne dla inflacji

  NBP opublikował listopadowy Raport o inflacji, w którym prognozuje wzrost PKB w 2017 r. na poziomie 4,2 proc., a w 2018 r. - 3,6 proc. Wskaźnik cen konsumenta (CPI) ma wynieść w 2017 r. 1,9 proc., a w 2018 r. 2,3 proc.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Michel Barnier w Lewiatanie

  Priorytetem dla UE jest przyszłość obywateli, pokojowy proces w Irlandii, rozliczenie zobowiązań finansowych Wielkiej Brytanii, zachowanie jednolitego rynku i stabilność handlowa i biznesowa - powiedział Michel Barnier, główny negocjator UE odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem, w czasie spotkania z przedsiębiorcami, członkami Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciel Lewiatana na spotkaniu z Theresą May

  W poniedziałek Grzegorz Baczewski, zastępca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan wraz z przedstawicielami BusinessEurope spotkali się z premier Theresą May oraz Davidem Daviesem, ministrem ds. Brexitu na Downing Street 10 w Londynie.