Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy intensywnie poszukują pracowników

  Stopa bezrobocia w sierpniu br. wyniosła 7 proc., wobec 7,1 proc. w lipcu br. - podał GUS.

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Rada Rynku Pracy krytykuje budżet Funduszu Pracy

  Nie możemy zgodzić się na archaiczną, niedostosowaną do wyzwań rynku pracy, formułę wykorzystania środków z Funduszu Pracy. Niepokoi nas zmniejszenie środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, aż o 14%, czyli o 931,6 mln zł, ograniczenie wydatków na Krajowy Fundusz Szkoleniowy o 47%, czyli 94 mln zł oraz finansowanie ze środków Funduszu przedsięwzięć, które nie należą do jego zadań - napisali w uchwale członkowie Rady Rynku Pracy.

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Jakub Gontarek w Pulsie Biznesu o reformie szkół wyższych

  W artykule „Reforma szkół wyższych zbliży biznes i naukę", który ukazał się 21 września br. w „Pulsie Biznesu", Jakub Gontarek, ekspert Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat projektu zmian w szkolnictwie wyższym. https://www.pb.pl/reforma-szkol-wyzszych-zblizy-biznes-i-nauke-871781...

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  CETA dobra dla polskich firm

  Dzisiaj wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu  CETA. Negocjacje trwały ponad siedem lat. Zdaniem Konfederacji Lewiatan skorzystają na niej polskie przedsiębiorstwa.

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o komornikach uderza w przedsiębiorców

  Wiele zmian zaproponowanych w projekcie nowej ustawy o komornikach sądowych oraz ustawie o kosztach komorniczych jest dla przedsiębiorców (wierzycieli) bardzo niekorzystna i bezpośrednio w nich uderza - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Targi Pracodawców, Szczecin

  12 października w Filharmonii Szczecińskiej odbędą się pierwsze na Pomorzu Zachodnim Targi Pracodawców.

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Nowe kasy rejestrujące - konsultacje społeczne

  Konsultujemy projekt z dnia 18 września 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach, który zakłada wprowadzenie zmian w zakresie wystawiania faktur oraz zmiany w systemie rejestrowania sprzedaży przy pomocy kas rejestrujących.

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Nagroda NEW@POLAND na EFNI 2017

  18 września br. odbyło się posiedzenie kapituły nagrody NEW@POLAND przyznawanej przez Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan.

 • 2017-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie grupy Tobacco Product Directive w BusinessEurope

  Wprowadzenie nowego systemu śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych niepokoi firmy. Przedstawiciele federacji BusinessEurope spotkali się, aby przedyskutować możliwe obciążenia dla firm wynikające ze wprowadzenia systemu śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych.

 • 2017-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Przemysław Pruszyński w Rzeczpospolitej o split payment

  W artykule „Nowy system: płatność podzielona, płynność pogorszona", który ukazał się 20 września w „Rzeczpospolitej", Przemysław Pruszyński, sekretarz Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat split paymentu, nowego instrumentu, który ma zapobiegać wyłudzeniom podatku VAT....