Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Niskie bezrobocie wymusi inwestycje w pracowników

  Zgodnie z oczekiwaniami analityków i resortu pracy bezrobocie w kwietniu br. wyniosło 7,7% i było niższe o 0,4 pkt proc. wobec danych z marca i o 1,7 pkt proc. rok do roku - podał GUS. Tak niskiego bezrobocia nie było od 26 lat. Konieczne są jednak wspólne działania partnerów społecznych i administracji podnoszące kompetencje pożądane na rynku pracy.

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Szczyt europejskiego biznesu w Brukseli #EBS2017

  Podczas zakończonego we wtorek European Business Summit, przedstawiciele unijnych instytucji oraz biznesu rozmawiali o przyszłości UE. Tematem przewodnim było hasło „Co czeka Europę?" („What's next for Europe") i jaką rolę mają do odegrania firmy i przedsiębiorcy.

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Samorządu gospodarczego nie powinni utrzymywać podatnicy

  Ministerstwo Rozwoju chce wprowadzić powszechny samorząd gospodarczy, który ma być finansowany z budżetu państwa. Każdy przedsiębiorca miałby należeć do niego z mocy prawa, czyli z automatu. Konfederacja Lewiatan uważa, że to zły pomysł.

 • 2017-05-24 Aktualności
  Aktualności

  Zgromadzenie Ogólne przyjęło plan działań na rok 2017

  24 maja br. odbyło się Zgromadzenie Ogólne Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-05-24 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje maleją, a konsumpcja zdecydowanie rośnie

  W maju 2017 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, odnotowano wyraźną poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej oraz wskaźnik wyprzedzający były wyraźnie wyższe niż w poprzednich miesiącach nr. - podał GUS.

 • 2017-05-24 Aktualności
  Aktualności

  Prace nad projektem rozporządzenia w sprawie e-privacy

  24 maja br. Konfederacja Lewiatan miała przyjemność gościć Michała Boniego, posła do Parlamentu Europejskiego, sprawozdawcę - cienia z ramienia Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) do projektu rozporządzenia w sprawie e-privacy. Spotkanie było okazją do skonfrontowania postulatów i oczekiwań firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan z wizją projektu e-privacy, prezentowaną przez jeden z ważnych głosów w Parlamencie Europejskim.

 • 2017-05-24 Aktualności
  Aktualności

  M. Krzysztoszek w Parkiecie o polskim eksporcie

  W artykule „Recepta na sukces poza Polską", który został opublikowany, 24 maja w „Parkiecie", dr Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan, wypowiada się o polskich przedsiębiorstwach - eksporterach....

 • 2017-05-24 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje przedsiębiorstw ciągle w impasie

  Wynik finansowy netto firm średnich i dużych wyniósł w 1. kwartale 2017 r. 29,9 mld zł. Natomiast inwestycje spadły o 0,4 proc (r/r, w cenach stałych) - podał GUS.

 • 2017-05-24 Aktualności
  Aktualności

  Fiskus musi ostrożnie zaglądać w rachunki bankowe firm

  Przedsiębiorcy będą musieli przekazywać fiskusowi za pośrednictwem banku dobowe wyciągi ze swoich kont. To kolejny instrument, o charakterze kontrolno-inwigilacyjnym mający służyć walce z przestępczością skarbową. Przekraczamy już bezpieczną granicę zbierania informacji o podatnikach - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-05-24 Aktualności
  Aktualności

  Narodowe Forum Przewoźników i Menedżerów Transportu

  Już 31 maja br. w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim otwarcie porozmawiamy o najgorętszych tematach w branży transportowej. Przyjrzymy się także skomplikowanej sytuacji polskich przewoźników w transporcie międzynarodowym oraz problemom w poszukiwaniu zawodowych kierowców.