Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Rada Regionów w Augustowie - relacja

  W terminie 3-4 października 2017 r., w Augustowie, odbyło się posiedzenie rady Regionów Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Pakiet cyberbezpieczeństwa ułatwi walkę z przestępstwami

  Do prowadzenia sprawnej i efektywnej polityki w zakresie cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej potrzebne są odpowiednie regulacje prawne. Powinny one zagwarantować większą współpracę, w tym współpracę publiczno - prywatną i zapewniać dużą elastyczność funkcjonowania firm - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym tzw. pakietu cyberbezpieczeństwa.

 • 2017-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z Sekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowa - relacja

  2 października br. przedstawiciele Lewiatana spotkali się z Józefą Szczurek-Żelazko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

 • 2017-10-06 Aktualności
  Aktualności

  W Brukseli o Gospodarce o Obiegu Zamkniętym

  4 października w siedzibie BusinessEurope w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej ds. środowiska, na którym obecni byli przedstawiciele pracodawców z różnych krajów Unii, w tym Konfederacji Lewiatan, a także przedstawiciele wielu różnych branż europejskich przedsiębiorstw.

 • 2017-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Niskie bezrobocie okazją do reformy urzędów pracy

  Stopa bezrobocia wyniosła we wrześniu 6,9 proc. W stosunku do ubiegłego miesiąca oznacza to spadek o 0,1 pkt. proc. - wynika z szacunków resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. We wrześniu 2016 roku stopa bezrobocia wynosiła 8,3 proc.

 • 2017-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie cudzoziemców wciąż tematem aktualnym

  Z dużym zainteresowaniem spotkało się II Transgraniczne Forum Rynku Pracy, zorganizowane przez Dolnośląskich Pracodawców dotyczące zatrudniania obcokrajowców w Polsce. Stworzyło ono możliwość, by w jednym miejscu, przedstawiciele najważniejszych instytucji zajmujących się tematyką zatrudniania cudzoziemców przekazali pracodawcom najistotniejsze informacje dotyczące przepisów, procedur i obowiązków pracodawców w sytuacji zatrudniania osób z zagranicy.

 • 2017-10-05 Aktualności
  Aktualności

  100 dni apteki dla aptekarza, czyli śmierć konkurencji

  Nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne, która weszła w życie 25 czerwca br., zwana potocznie „apteką dla aptekarza" (AdA), wprowadziła najbardziej przeregulowany i restrykcyjny model rynku aptecznego, niespotykany w rozwiniętych krajach Zachodu, zabetonowała rynek aptek i zaczyna wpływać na spadek ich liczby oraz wzrost cen leków. Nie przyniosła natomiast żadnego z efektów, zapisanych w projekcie nowelizacji.

 • 2017-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Trendy zmian w otoczeniu prawnym biznesu

  „Trendy zmian w otoczeniu prawnym biznesu" to publikacja Kancelarii Wardyński i Wspólnicy, w której autorzy opisują trendy zmian w prawie, takie jak zwiększenie presji regulacyjnej czy zwiększona penalizacja obrotu gospodarczego. Są one uzupełnione konkretnymi przykładami z praktyki oraz wnioskami dotyczącymi obserwowanych lub przewidywanych skutków opisywanych zjawisk.

 • 2017-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje wytycznych w zakresie adaptacyjności i edukacji

  Ministerstwo Rozwoju konsultuje dwa istotne dla przedsiębiorców dokumenty - wytyczne w zakresie  adaptacyjności oraz wytyczne w zakresie edukacji. Oba dokumenty dotyczą wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. Ich zmiany wynikają z nowelizacji Umowy Partnerstwa.

 • 2017-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Ostrożnie z ulgowym ZUS dla firm przez 3 lata

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało, żeby okres preferencyjnego opłacania składek na ZUS dla nowych firm wydłużyć o rok, czyli do 3 lat. Wydłużenie ulgi jest nieuzasadnione, szczególnie w sytuacji dużego popytu na pracę. Osoby, które nie sprawdzają się w roli przedsiębiorcy i są mało produktywne, powinny szukać pracy najemnej. Nieuzasadniona jest również możliwość wielokrotnego korzystania z ulgi - uważa Konfederacja Lewiatan.