Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Rynek cyfrowy w przededniu rewolucji 5G

  Rozwój sieci 5G był tematem dyskusji operatorów, użytkowników technologicznych i przedstawicieli organów legislacyjnych.

 • 2017-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Od integracji zależy przyszłość Europy - debata prezydentów i premierów

  Nie możemy zrezygnować z osiągnięć integracji europejskiej, co nie znaczy, że nie powinniśmy zmieniać Unii Europejskiej. Tego oczekują społeczeństwa - przekonywali uczestnicy sesji plenarnej „Przyszłość Europy. Debata prezydentów i premierów".

 • 2017-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Z Elżbietą Bieńkowską o bezpiecznej przyszłości Polski w UE

  Już nigdy nie będziemy mieli takiej pozycji negocjacyjnej jak wówczas, gdy wchodziliśmy do UE. Zawsze będziemy traktowani z podejrzliwością, bo podważamy wartości unijne, a to jest w tej chwili bardziej niebezpieczne dla Unii Europejskiej niż Brexit - mówiła podczas dyskusji Elżbieta Bieńkowska, Komisarz UE. Wskazywała na konieczność wejścia Polski do strefy Euro.

 • 2017-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Brexit - europejski biznes nie lubi niepewności

  Dla europejskiego i brytyjskiego biznesu najgorsza jest niepewność, co do losów negocjacji rozwodowych - podkreślali uczestnicy sesji plenarnej „Brexit - szansa dla europejskiej jedności, czy początek efektu domino?".

 • 2017-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Lotnictwo dyspozycyjne - Polska ma ogromny potencjał

  Niedawno lotnictwo rejsowe było ekskluzywne. Dziś lotniska to dworce. Podobny proces upowszechniania czeka w najbliższych latach lotnictwo dyspozycyjne, dowodzili uczestnicy dyskusji na EFNI.

 • 2017-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Nocne dyskusje o polityce, pieniądzach i zdrowiu

  28 września odbyły się kolejne Rozmowy Nocnych Marków w ramach EFNI.

 • 2017-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Hiszpański wieczór networkingowy na EFNI

  Tradycją Europejskiego Forum Nowych Idei jest czwartkowy wieczór integracyjny. W tym roku odbył się on przy dźwiękach muzyki hiszpańskiej.

 • 2017-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka o obiegu zamkniętym - moda, filozofia czy przyszłość

  - Funkcjonowanie gospodarki o obiegu zamkniętym jest zmianą zasadniczą i wymaga zaangażowania wielu stron: biznesu, nauki, społeczeństwa i branży finansowej. Jest to jednak element przyszłości, bo dziś nie jest to powszechna filozofia - powiedział Jerzy Hausner, (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) w trakcie dyskusji w Sopocie.

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Handel z myślą o silniejszej UE-27

  Czy era wolnego handlu przeminęła? Jak polityka Trumpa wpływa na handel transatlantycki i czy Brexit zaważy na relacjach handlowych UK i UE?

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Multi-speed Europe cannot mean a split into the poor and the wealthy

  A multi-speed Europe poses a threat to the future of our continent, warned the participants of the plenary session "Multi-speed Union: The Twilight of the Union or a New Charter in European Integration?".