Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  International trade must not limit democracy

  ‘Profit from Trans-Atlantic trade cannot be captured by a small group of beneficiaries, but by the society at large. Trade must not limit democracy,' said Daniel Costello, Ambassador of Canada to the European Union at the plenary session ‘The Turning Point. How Will Transatlantic Economic Relations Change?'

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Ostatnia prosta? Wyścig USA-Chiny o dominację na świecie

  Profesor Salvatore Babones, profesor na Uniwersytecie w Sydney (Australia), w trakcie EFNI 2017 mówił o swojej książce "American Tianxia: Chinese Money, American Power and the End of History".

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Sektor usług dla biznesu pod presją

  Jak podaje ABSL, sektor usług dla biznesu zatrudnia w Polsce już blisko 250 tys. osób i wciąż dynamicznie rośnie. Jest jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców w regionach. Centra outsourcingowe wprowadzają do Polski innowacyjne technologie i know-how. Branżę czeka jednak szereg wyzwań, zwłaszcza związanych z brakiem kadr i rozwojem nowych technologii.

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Autorytety w XXI wieku - jaka jest dziś rola przywódców?

  Żyjemy w świecie, który potrzebuje autorytetów, a jednocześnie nie potrafimy rozróżnić lidera od idola. W rankingach autorytetów obok osób pokroju Jana Pawła II, stoją idole znani z telewizji i sceny. Kim naprawdę jest lider, jakie powinien mieć cechy i czego możemy od niego oczekiwać? - to pytanie, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty w Sopocie.

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Miasta bez barier

  O zmieniających się potrzebach miast, nowych barierach i wyzwaniach oraz o potrzebie bycia blisko ludzi rozmawiali w Zatokach Dialogu: Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, Robert Biedroń, prezydent Słupska oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Co lekarz wyczyta z Twojego genomu?

  Już dziś, dzięki drastycznemu spadkowi ceny analizy ludzkiego genomu, lekarze skuteczniej zapobiegają powstawaniu chorób u swoich pacjentów, precyzyjniej dobierają leki i szybciej diagnozują istniejące schorzenia. Ważnym wyzwaniem pozostaje edukacja środowiska lekarskiego w obszarze interpretacji wyników tych analiz, wyjaśniał na EFNI genetyk Krzysztof Jażdżewski.

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Analogowe symulacje marsjańskie - nauka czy już biznes?

  Dynamiczny rozwój marsjańskich symulacji analogowych to świetna okazja do zacieśniania współpracy pomiędzy nauką a biznesem, przekonują przedstawiciele fundacji EXORiON. Według inicjatorów pierwszej w pełni polskiej misji analogowej, działy R&D na skutek udziału w misjach mogą się spodziewać wzrostu wydajności swoich technologii nawet o 10 procent.

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Polska firma na rynkach regionu - ograniczanie ryzyk

  Aby skutecznie walczyć z korupcją, potrzebne są trzy elementy: dobre prawo, silne instytucje i społeczeństwo obywatelskie - mówili zgodnie uczestnicy dyskusji przy okrągłym stole. Zgadzali się co do tego, że walka z tzw. szarą strefą jest konieczna, aby poprawić konkurencyjność przedsiębiorstw.

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Europa wielu prędkości. Zmierzch Unii?

  Europa wielu prędkości stanowi zagrożenie dla przyszłości naszego kontynentu - ostrzegali uczestnicy sesji plenarnej „Europa wielu prędkości. Zmierzch Unii czy nowy rozdział integracji europejskiej?"

 • 2017-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Rozmowy Nocnych Marków w Sopocie

  Po co nam kobiety w polityce, jak wyglądają Niemcy po wyborach - o tym dyskutowano wieczorem na EFNI. Wspominano też wybitnego geostratega Zbigniewa Brzezińskiego.