Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-05-23 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje - przekazywanie wyciągów bankowych do KAS

  Przekazujemy do konsultacji projekt z dnia 19 maja 2017 r. ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa.

 • 2017-05-23 Aktualności
  Aktualności

  Kontrola żywności powinna być w rękach Inspekcji Sanitarnej

  Za kontrolę żywności powinna odpowiadać Państwowa Inspekcja Sanitarna. Powierzenie tej roli nowo powołanej instytucji podległej resortowi rolnictwa jest złym rozwiązaniem, ponieważ oznacza połączenie w jednych rękach odpowiedzialności za produkcję żywności i jej kontrolę - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-05-23 Aktualności
  Aktualności

  Monitoring transportu drogowego towarów do poprawki

  Wprowadzenie możliwości dokonywania zgłoszeń zbiorczych towarów, wydłużenie czasu ważności zgłoszenia, klasyfikowanie towarów wyłącznie na podstawie klasyfikacji CN, wyłączenie z monitorowania surowców, które nie powodują ryzyka nadużyć podatkowych, odstąpienie od nałożenia kary, jeśli pomyłka, która miała miejsce w zgłoszeniu nie generuje skutków podatkowych oraz ochrona własności osób trzecich - m.in. takie poprawki proponuje Konfederacja Lewiatan w niedawno uchwalonej ustawie o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

 • 2017-05-23 Aktualności
  Aktualności

  Rada Dialogu Społecznego podsumowała 2016 rok

  Rada Dialogu Społecznego zatwierdziła sprawozdanie z działalności w 2016 roku. Największym sukcesem było uzgodnienie minimalnej stawki godzinowej, wprowadzenie zmian w Kodeksie pracy mających na celu likwidację nadużyć wynikających z możliwości podpisywania umowy o pracę do końca pierwszego dnia zatrudnienia, wpłynięcie na kształt prawa zamówień publicznych i upowszechnienie stosowania klauzul społecznych.

 • 2017-05-23 Aktualności
  Aktualności

  Sukces IV konferencji Dispute Resolution in M&A Transaction

  Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan przy współudziale partnerów Kancelarii Gessel, CMS, Alvarez & Marsal oraz White & Case był organizatorem kolejnej, IV edycji międzynarodowej konferencji „Dispute Resolution in M&A Transactions", która odbyła się w dniach 18 i 19 maja br. w Warszawie.

 • 2017-05-22 Aktualności
  Aktualności

  A. Dużyńska w Pulsie Biznesu o raportowaniu transakcji

  W artykule „Banki zarobią kosztem firm", który ukazał się dzisiaj w „Pulsie Biznesu", Anna Dużyńska - Pucha, ekspertka Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat raportowania transakcji o wartości powyżej 15 tys. zł. https://www.pb.pl/banki-zarobia-kosztem-firm-862011...

 • 2017-05-22 Aktualności
  Aktualności

  Płaca minimalna w 2018 r. powinna wzrosnąć do 2050 zł

  Konfederacja Lewiatan proponuje, aby minimalne wynagrodzenie w 2018 r. wyniosło 2050 zł, czyli aby wzrosło o 2,5%. To oznacza wzrost wymagany ustawowo.

 • 2017-05-22 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy zapłacą za staż pracy

  Poselski projekt ustawy o wliczaniu okresów prowadzenia działalności gospodarczej do pracowniczego stażu pracy oraz stażu wymaganego od kandydatów na określone stanowiska budzi wiele wątpliwości. Koszty uwzględniania w stażu pracy okresów dotychczas za takie nieuznawanych poniosą wyłącznie pracodawcy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-05-22 Aktualności
  Aktualności

  Powstanie sieć 16 wojewódzkich Centrów Arbitrażu i Mediacji

  Lewiatan został koordynatorem ogólnopolskiej sieci Centrów Arbitrażu i Mediacji, których celem będzie prowadzenia mediacji na podstawie wspólnych standardów i w oparciu o jednolite procedury.

 • 2017-05-19 Aktualności
  Aktualności

  Misja gospodarcza do Afryki Zachodniej

  Zapraszamy do udziału w wielobranżowej Misji Gospodarczej do Ghany i Wybrzeża kości Słoniowej, którą organizujemy w dniach 24-29 czerwca 2017 we współpracy z Narodową Izbą Handlowo-Przemysłową Ghany i Konsulem Honorowym RP w Akrze oraz Izbą Handlowo-Przemysłową CCI - CÔTE D'IVOIRE i Centrum Promocji Eksportu i Inwestycji CEPICI Wybrzeża Kości Słoniowej, jak również przy wsparciu Ambasady RP w Abudży.