Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Anna Zalewska chce zmieniać szkolnictwo z pracodawcami

  - To pracodawcy mają decydować, czego oczekują od edukacji. Należy odejść od sztywnego zarządzania szkolnictwem zawodowym, szkoła branżowa musi być elastyczna. Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, że to pracodawcy sami będą pisać podstawy programowe - powiedziała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, w czasie konferencji „Praca 4.0. Rynek pracy 2018 - rozwiązania dla biznesu", której organizatorem jest Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Dorośli Polacy nie kształcą się

  Komisja Europejska opublikowała szóstą edycję Monitora Kształcenia i Szkolenia przedstawiając m.in. zmiany w systemach kształcenia w krajach UE28, jakie dokonały się w ostatnich latach.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie Dni Pracodawców 2017

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla pracodawców organizowane w ramach Europejskich Dni Pracodawców 2017.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Senat przyjął ustawę o podatkach dochodowych

  10 listopada br. Senat przyjął bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Nienieodpowiedzialni. Odpowiedzialność - ciężar czy szansa?

  Za nami V już edycja Konferencji Nienieodpowiedzialni. 7 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin ponad 350 gości wysłuchało debaty przedstawicieli świata biznesu i nauki nad odpowiedzialnością branży finansowej. Konferencję poprowadził dziennikarz Paweł Oksanowicz.


 • 2017-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Kongres Ukraińskich Studentów - zaproszenie dla firm

  17 listopada 2017 r. o godzinie 16.30 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, przy ul. Świeradowskiej 43,  w Warszawie zapraszamy na II KONGRES POLSKIEJ LIGI UKRAIŃSKICH STUDENTÓW, na który Państwa serdecznie zapraszamy.

 • 2017-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Polscy przedsiębiorcy branży medialnej w Parlamencie Europejskim

  8 listopada br. dzięki uprzejmości europosła Bogdana Wenty, w Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie z polskimi przedsiębiorcami branży medialnej. Dyskusja dotyczyła szans i zagrożeń dla nadawców i dostawców treści, w kontekście trwających oraz planowanych prac legislacyjnych w Unii Europejskiej tj. głównie piractwa w internecie, geoblokingu oraz e-privacy.

 • 2017-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o związkach zawodowych bez uwag pracodawców

  Projekt ustawy o związkach zawodowych w niewielkim stopniu uwzględnia postulaty zgłaszane przez organizacje pracodawców. Jeszcze bardziej komplikuje prawo związkowe, wprowadzi nieracjonalne przywileje i uprawnienia, zwiększy koszty pracodawców w zakresie realizacji uprawnień związkowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Prezes Związku Pracodawców Aptecznych w Brukseli

  Marcin Piskorski, Prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET, w dniach 6-8 listopada odbył wizytę studyjną w Brukseli. Wizytę zorganizowało biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli. Była to okazja do odbycia spotkań z europosłami, urzędnikami Parlamentu Europejskiego i Komisji...

 • 2017-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o PIT i CIT trafi do Prezydenta RP

  8 listopada br. senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych przyjęła bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.