Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Przełomu w służbie zdrowia raczej nie będzie

  Służba zdrowia jest pierwszym najważniejszym zadaniem - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w expose. To pozytywne zaskoczenie, że zdrowie ma być priorytetem rządu - uważa ekspertka Lewiatana.

 • 2017-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy oceniają expose

  Premier Mateusz Morawiecki w expose zapowiedział przejście od gospodarki opartej na konsumpcji do gospodarki, którą ciągną inwestycje. Niestety, nie sprecyzował w jaki sposób ten proces ma przebiegać. Przedsiębiorców cieszą deklaracje o wzmocnieniu przedsiębiorczości i walce z przepisami, które utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej.

 • 2017-12-12 Aktualności
  Aktualności

  23 rekomendacje dla premiera Mateusza Morawieckiego

  Lewiatan na bieżąco monitoruje legislację gospodarczą i potrzeby przedsiębiorców w tym zakresie. Dzięki temu dokładnie wiemy czego oczekuje biznes w Polsce aby intensywniej się rozwijać i z optymizmem patrzeć na swój rozwój. Eksperci Konfederacji wraz z przedstawicielami firm członkowski...

 • 2017-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Kolejne przetargi w Indiach

  Ambasada RP w Indiach przekazuje informacje o przetargach organizowanych w tym kraju.

 • 2017-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Nowy premier, nowe zadania

  Zwiększenia inwestycji prywatnych i oszczędności, aktywizacji osób biernych zawodowo, odbudowy zaufania inwestorów do państwa, zmniejszenia opodatkowania pracy, przestrzegania procedur stanowienia prawa, zmiany stanowiska naszego kraju w kwestii euro, poprawy wizerunku Polski za granicą, lepszej koordynacji polityki gospodarczej (przełamania partykularnych interesów resortów) i konsultowania z partnerami społecznymi w RDS wszystkich ustaw - oczekuje od premiera Mateusza Morawieckiego Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz w Rzeczpospolitej o dialogu społecznym

  W artykule „Czy RDS podzieli los Komisji Trójstronnej", który ukazał się 11 grudnia br. w „Rzeczpospolitej", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, pisze o perspektywach dialogu społecznego....

 • 2017-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Firmy z ulgą przyjęły porozumienie w sprawie Brexitu

  Nastąpił przełom w negocjacjach między Komisją Europejską i rządem Theresy May w sprawie Brexitu. Negocjatorzy osiągnęli porozumienie w sprawach obywateli przebywających po obu stronach kanału La Manche, rozliczenia finansowego między Londynem a Brukselą i Irlandią, co pozwala im przejść do drugiej fazy negocjacji czyli do rozmów o kształcie relacji po opuszczeniu UE przez Zjednoczone Królestwo.

 • 2017-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Umowa handlowa UE – Japonia przyniesie korzyści Polsce

  8 grudnia, po pięciu latach rozmów, udało się sfinalizować negocjacje umowy o wolnym handlu i partnerstwie gospodarczym między Unią Europejską i Japonią, z wyłączeniem rozdziału dotyczącego ochrony inwestycji. Jest szansa, że zwiększy się skala japońskich inwestycji w Polsce i wzrośnie eksport polskich firm na tamtejszy rynek.

 • 2017-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Konsekwencje twardego Brexitu

  Jednolity rynek UE umożliwił europejskim i brytyjskim firmom tworzenie złożonych łańcuchów dostaw, które pozytywnie przekładały się na konkurencyjność, wzrost gospodarczy i zatrudnienie zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w pozostałych państwach UE. Biorąc pod uwagę ową sieć głębokich powiązań gospodarczych naturalne są obawy biznesu związane z warunkami na jakich Wielka Brytania zdecyduje opuścić się UE.

 • 2017-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Nowy Jedwabny Szlak

  7 grudnia br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Euractiv w Brukseli, poświęcona gospodarczym i kulturowym aspektom nowej chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku. Z Konfederacji Lewiatan obecny był Adam Dorywalski.