Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym bez konsultacji

  Poselski projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym jest kolejnym aktem prawnym, kluczowym dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Jako projekt poselski jest procedowany bez jakichkolwiek konsultacji społecznych. Narusza praktykę dialogu społecznego - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ogłosił Manifest Przyszłości Pracy

  O dostosowanie prawa i stosunków pracy do wymogów gospodarki XXI wieku, jakości edukacji do wymogów nowoczesnego rynku pracy, stopniowe wydłużanie aktywności zawodowej, która jest naturalnym następstwem wydłużania się życia, ograniczenie poziomu opodatkowania pracy i zwiększenie efektywności systemów zabezpieczenia społecznego, umożliwienie pracownikom godzenia pracy z potrzebami życia prywatnego - apeluje Konfederacja Lewiatan w „Manifeście Przyszłości Pracy". Został on ogłoszony 13 lipca 2017 r. w Warszawie, w obecności Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w czasie dorocznego Letniego Spotkania Lewiatana.

 • 2017-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Kontrowersyjny podatek od biurowców i galerii handlowych

  Ministerstwo Finansów planuje opodatkować nieruchomości komercyjne w ramach walki z agresywną optymalizacją podatkową. Chodzi o tzw. minimalny podatek dochodowy w odniesieniu do właścicieli biurowców i galerii handlowych. Konfederacja Lewiatan uważa, że to kontrowersyjny pomysł.

 • 2017-07-12 Aktualności
  Aktualności

  RDS powinna opiniować ustawę o opłacie drogowej

  BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego we wspólnym stanowisku podkreślają, że partnerzy społeczni w Radzie Dialogu Społecznego są po raz kolejny pomijani w procesie prac nad ustawami, które mają znaczenie dla gospodarki i społeczeństwa. Tym razem chodzi wprowadzenie nowego podatku - opłaty drogowej. Oczekują, że projekt ustawy trafi jednak do RDS.

 • 2017-07-12 Aktualności
  Aktualności

  Wymiana handlowa z Rosją i USA dynamicznie rośnie

  Eksport wzrósł w okresie styczeń-maj 2017 r. o 7,0 proc. r/r w euro, a import o 10,1 proc. Saldo było dodatnie i wyniosło 890,3 mln euro - padał GUS

 • 2017-07-12 Aktualności
  Aktualności

  Małgorzata Lelińska w Rzeczpospolitej o dotacjach z UE

  W artykule „Mniej biurokracji w unijnej polityce spójności", który ukazał się 12 lipca br. w „Rzeczpospolitej", Małgorzata Lelińska, ekspertka Konfederacji Lewiatan, wypowiada się o nowych propozycjach Komisji Europejskiej dotyczących korzystania z funduszy unijnych....

 • 2017-07-11 Aktualności
  Aktualności

  Od 2018 r. nie powinno być opłaty za plastikowe torebki

  Branża handlu i dystrybucji jest zaskoczona decyzją o wcześniejszym wejściu w życie, od 1 stycznia 2018 r., a nie 1 stycznia 2019 roku, przepisów o opłacie recyklingowej. To złamanie wcześniejszych ustaleń i uzgodnień - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-07-11 Aktualności
  Aktualności

  JEFTA - umowa o partnerstwie gospodarczym z Japonią

  11 lipca 2017 r. odbyło się spotkanie okrągłego stołu przedsiębiorców japońskich i europejskich (EU-Japan Business Round Table).

 • 2017-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Najwięcej pracowników potrzebują duże firmy

  W czerwcu br. stopa bezrobocia spadła do 7,2 proc. - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,5 pkt. proc. mniej niż rok temu.

 • 2017-07-10 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz na posiedzeniu WRDS w Katowicach (relacja)

  Henryka Bochniarz, Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego i prezydent Konfederacji Lewiatan uczestniczyła 10 lipca br. w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego województwa śląskiego w Katowicach.