Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs Digital Champions 2017

  Zachęcamy do udziału w organizowanym przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji konkursie „Digital Champions 2017", który jest nieodłącznym elementem konferencji o tym samym tytule www.digitalchampions.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada.

 • 2017-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Mieniem nie powinni zarządzać menedżerowie-przedsiębiorcy

  Nie ma żadnego uzasadnienia, aby osoby kierujące niektórymi spółkami (Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, państwowych i komunalnych osób prawnych) świadczyły usługi zarządzania nimi jako przedsiębiorcy - napisała Konfederacja Lewiatan, opiniując projekt ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym.

 • 2017-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Zakaz handlu w niedziele wymaga notyfikacji

  Zdaniem resortu spraw zagranicznych konieczna jest notyfikacja Komisji Europejskiej projektu ustawy ograniczającego handel w niedziele, ponieważ przewiduje on objęcie zakazem handlu w wyznaczonych dniach sprzedaży w sklepach i platformach internetowych. Konfederacja Lewiatan sygnalizowała, że tej procedury nie da się obejść.

 • 2017-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Motoryzacja prosi rząd o wsparcie w debacie o redukcji CO2

  Komisja Europejska ma wkrótce przedstawić propozycje dotyczące zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przez samochody osobowe i lekkie dostawcze po roku 2021.
  Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan uważa, że osiągnięcie ambitnego celu dalszej redukcji emisji CO2, który sobie stawia KE, nie powinno i nie może być wykonane za wszelką cenę i apeluje do rządu, aby wsparł polską branżę motoryzacyjną w nadchodzącej debacie na ten temat.

 • 2017-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Środkowoeuropejskie Forum Zarządzania Internetem - zaproszenie

  W imieniu Minister Anny Streżyńskiej, Sekretarza Stanu i Pełnomocnika Rządu Krzysztofa Szuberta oraz Komitetu Sterującego IGF Polska-Forum Cyfrowego Rozwoju mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Środkowoeuropejskim Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 21 listopada 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 20).

 • 2017-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz w Rzeczpospolitej o dialogu społecznym

  W artykule „Zacznij słuchać partnerów, rządzie", który ukazał się 7 listopada br. w „Rzeczpospolitej", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, pisze, że bez dialogu społecznego nie naprawimy służby zdrowia....

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  R. Lisicki w Rzeczpospolitej o nowych umowach w rolnictwie

  W artykule „ Nowe umowy w rolnictwie bez minimalnej pensji", który ukazał się 6 listopada br. w "Rzeczpospolitej", Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan, wypowiada się o nowej formie zatrudnienia pracowników....

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o jawności życia publicznego może zaszkodzić firmom

  Popieramy ideę wzmocnienia transparentności państwa, ale niektóre przepisy zawarte w projekcie ustawy o jawności życia publicznego, (np. dotyczące polityk antykorupcyjnych) zwiększą obciążenia administracyjne i koszty przedsiębiorców. Wątpliwości budzą też rozwiązania dotyczące działalności lobbingowej i dostępu do informacji publicznej oraz bardzo szybkie tempo prac nad projektem - napisali Konfederacja Lewiatan i Startup Poland w liście do wicepremiera Mateusza Morawieckiego i ministra Mariusza Kamińskiego.

   


 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Wspieranie nowych inwestycji podoba się przedsiębiorcom

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji. Pewne wątpliwości budzi jednak definicja „nowej inwestycji", czy możliwość dowolnego wstrzymywania decyzji o wsparciu inwestycji.

 • 2017-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Jawność życia publicznego - list do M. Kamińskiego

  25 października br. na stronie RCL opublikowany został projekt ustawy o jawności życia publicznego, który dokonuje daleko idących zmian w zakresie m.in. udziału organizacji pracodawców, izb gospodarczych w procesie stanowienia prawa w Polsce. Konfederacja Lewiatan i Startup Poland wystosowały w tej sprawie list do Mariusza Kamińskiego, Koordynatora Służb Specjalnych.