Aktualności 2017

• 2017-09-18 Aktualności

Czy PKB odda pole indeksowi szczęścia?

"Szczęście krajowe brutto" to wskaźnik dobrobytu stosowany w Bhutanie. Gdy w latach 70. zaproponowano tam ideę mierzenia poziomu szczęścia obywateli zamiast PKB, wydawało się to dziwactwem. Dziś budzi coraz większe zainteresowanie. Jednym z najszczęśliwszych krajów według takich alternatywnych indeksów jest Kostaryka, gdzie zadowoleni mieszkańcy w dobrym zdrowiu dożywają późnej starości, a 99% elektryczności powstaje ze źródeł odnawialnych.

• 2017-09-18 Aktualności

Jaka polityka spójności po 2020?

W latach 2014-2020, ogółem środki na finansowanie polityki spójności wynoszą 351,8 mld euro, z czego Polsce przyznano 82,5 mld euro. Jednak po 2020 r. obie te kwoty mogą być znacząco niższe, zarówno ze względu na Brexit jak i nowe priorytety takie jak obronność, bezpieczeństwo i imigracja.

O przyszłości motoryzacji w Krakowie

18 prelekcji, 2 dni, 130 reprezentantów branży automotive. Elektromobilność w perspektywie najbliższych lat to jeden z głównych tematów trzeciej edycji konferencji AUTOMOTIVE, która odbyła się w dniach 5-6.09.2017 r. w Krakowie.

Branża transportowa o wystąpieniu Junckera

Niestety, nie wszystkie plany i zamierzenia zaprezentowane w wystąpieniu o stanie UE przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera nastrajają optymizmem przedsiębiorców świadczących usługi na europejskim rynku, a w szczególności pracodawców z branży transportu i logistyki.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego ma 15 lat

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego kończy 15 lat. Uroczyste obchody rocznicy odbyły się na Wzgórzach Dylewskich, w Hotelu Spa Dr Irena Eris.

Pierwsze pożyczki z RPO WD trafią do przedsiębiorców

Oferta finansowania inwestycji dla dolnośląskich przedsiębiorstw rozszerza się. Znamy już pośredników finansowych, którzy będą udzielać preferencyjnych unijnych pożyczek dla firm MŚP.

• 2017-09-14 Aktualności

Dyskusja o jednolitej cenie książki w Sejmie

14 września br. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Podczas posiedzenia Magdalena Gawin, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiła informację resortu na temat sytuacji na rynku książki i kwestii wprowadzenia jednolitej ceny książki.

Jakub Gontarek w DGP o zatrudnianiu cudzoziemców

W artykule „Cudzoziemcy śledzeni wirtualnie", który ukazał się 14 września w „Dzienniku Gazecie Prawnej", Jakub Gontarek, ekspert Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat zatrudniania i monitorowania cudzoziemców zatrudnianych w Polsce....

• 2017-09-14 Aktualności

Jednolita cena książki zaszkodzi czytelnictwu

Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia przedstawiony przez PSL projekt ustawy o jednolitej cenie książki ponieważ może doprowadzić do znacznego spadku sprzedaży nowości wydawniczych i obniżenia poziomu czytelnictwa. Negatywnie odbije się też na kondycji sektora e-commerce.

• 2017-09-14 Aktualności

System ochrony zdrowia, z którego zadowolenia są pacjenci

11 wrześnie br. odbyły się warsztaty dialogu społecznego pt. System ochrony zdrowia, z którego zadowolenia są pacjenci - finansowanie systemu i świadczeń.