Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy niemile widziani w ratownictwie medycznym

  Autopoprawka do projektu ustawy o państwowym ratownictwie medycznym w sposób bez precedensu w wolnej Polsce, eliminuje z uczestnictwa w obrocie gospodarczym prywatnych przedsiębiorców - alarmuje Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent powinien zawetować ustawę o zniesieniu limitu

  Senat przyjął ustawę znoszącą górny limit składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Nowe przepisy wejdą w życie dopiero od początku 2019 roku. Konfederacja Lewiatan zabiegała o wydłużenie vacatio legis, ale uważa, że ustawa jest zła i wspólnie z NSZZ „Solidarność" apeluje do prezydenta o jej zawetowanie.

 • 2017-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Horyzont 2020 i 9 program ramowy szansą na większą innowacyjność Polskich firm

  6 grudnia br. odbyło się śniadanie robocze dla polskich organizacji biznesowych organizowane przez biuro Polskiej Akademii Nauk w Brukseli. Ze strony Konfederacji Lewiatan obecni byli Kinga Grafa i Adam Dorywalski.

 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Perspektywy rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce

  Na zaproszenie i dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej, w dniu 5 grudnia br. odbyło się spotkanie w Parlamencie Europejskim zorganizowane przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych (ZPMiAP - członka Konfederacji Lewiatan) i Biuro Konfederacji Lewiatan w...

 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  EKES debatuje nad wspólną polityką żywnościową

  Gościem 530. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno - Społecznego jest Vytenis Andriukaitis - komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Dyskusja dotyczy wspólnej polityki żywnościowej i wspólnego, europejskiego zarządzania.

   


 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Fundusze europejskie. Monitoring konkursów dla firm

  Przedstawiamy grudniowy monitoring konkursów dla przedsiębiorców.

 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja „Motoryzacja-Przemysł-Nauka

  XXI wiek dla branży motoryzacyjnej to epoka nowych wyzwań, poszukiwania rewolucyjnych rozwiązań i nowatorskich technologii, głównie alternatywnych źródeł zasilania. To także era walki o wzrost bezpieczeństwa na drogach i o lepsze i czystsze środowisko. To era określana mianem czwartej rewolucji przemysłowej.

 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Solidarność i Lewiatan proszą prezydenta o weto

  Jeśli Senat przegłosuje dzisiaj ustawę dotyczącą zniesienia limitu składek na ZUS, nawet z wydłużonym vacatio legis do 1 stycznia 2019 r., to i tak NSZZ „Solidarność" i Konfederacja Lewiatan, będą apelowali do prezydenta o jej zawetowanie.

 • 2017-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Najlepiej odrzucić ustawę znoszącą limit składek na ZUS

  Dzisiaj senatorowie mają rozstrzygnąć, czy ustawa dotycząca zniesienia limitu składek na ZUS wejdzie w życie od 1 stycznia 2018 r. czy za rok. Przedłużenie terminu do stycznia 2019 r. jest bezwzględnie istotne dla firm, ale nie odpowiada na zasadnicze zastrzeżenia jakie budzi projekt. Zdaniem Konfederacji Lewiatan najlepszym rozwiązaniem byłoby jego odrzucenie i podjęcie rozmów o zmianach w systemie ubezpieczeń społecznych.

 • 2017-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w ustawie o RDS ważne, ale niewystarczające

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia projekt ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, chociaż po konsultacjach zakres proponowanych zmian jest zdecydowanie skromniejszy. Dominują te o charakterze organizacyjnym, choć znalazły się też przepisy zwiększające kompetencje RDS oraz związane z finansowaniem i funkcjonowaniem Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.