Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą zmian w nowym prawie wodnym

  Sejm nie zajął się w ubiegłym tygodniu projektem ustawy Prawo wodne. Na wniosek premier Beaty Szydło został on zdjęty z porządku obrad z powodu zgłoszonych wątpliwości. Konfederacja Lewiatan alarmowała, że w trakcie prac nad ustawą wprowadzono do niej niekonstytucyjne rozwiązania.

 • 2017-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Ministerstwo Rozwoju interpretuje własne wytyczne

  Ministerstwo Rozwoju (MR) opublikowało dwa materiały informacyjne istotne dla realizacji projektów finansowanych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 • 2017-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Przyjęto rezolucję Biała księga Komisji w sprawie przyszłości Europy

  EKES przyjął rezolucję „Biała księga Komisji w sprawie przyszłości Europy i dalsze działania" .   527 sesja plenarna Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego przyjęła ponadto następujące opinie: - rezolucję w sprawie wkładu EKES-u w program prac Komisji...

 • 2017-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Marketing po godzinach: fake news

  7 lipca 2017 r. odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu Marketing po godzinach, tym razem dotyczyło popularnego ostatni zjawiska jakim jest fake news.

 • 2017-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan na Global Forum

  6 i 7 lipca br. w Warszawie, przy okazji wizyty prezydenta Donalda Trumpa, w Warszawie odbyło się Global Forum, które ma także związek z warszawskim szczytem Inicjatywy Trójmorza. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Konfederacji Lewiatan - Kinga Grafa, dyrektor biura w Brukseli oraz Maciej Jeleński, ekspert ds. międzynarodowych.

 • 2017-07-07 Aktualności
  Aktualności

  MT Targi Polska w Związku Pracodawców Turystyki Lewiatan

  MT Targi Polska to jeden z liderów polskiej branży wystawienniczej. Firma posiada 25-letnie doświadczenie w przemyśle targowym. W portfolio organizowanych imprez znajdują się m.in. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które w tym roku obchodzą jubileusz ćwierćwiecza, organizowane od 23 lat konsumenckie Targi Turystyki i Wypoczynku „Lato" oraz odbywające się od 1997 roku Międzynarodowe Targi Gastronomiczne „EuroGastro".

 • 2017-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Będzie wsparcie kadr dla przemysłu motoryzacyjnego

  Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), którego celem będzie wsparcie kadr dla przemysłu motoryzacyjnego poprzez uruchomienie „krótkich cykli kształcenia" w szkołach wyższych - odpowiadających 5. poziomowi Polskich Ram Kwalifikacji (PRK).

 • 2017-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz w Rzeczpospolitej o roli Polski w Unii

  W artykule „ Możemy być jednym z liderów Unii", (Rzeczpospolita, 6 lipca) który jest zapisem debaty redakcyjnej, Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, mówi o roli jaką Polska powinna odgrywać w Unii Europejskiej....

 • 2017-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Ryzykowne ujawnianie, ile firmy płacą podatków

  Rząd chce, aby fiskus co roku publikował, ile firmy zapłaciły podatku dochodowego. Obowiązek ma dotyczyć 4,5 tys. największych przedsiębiorstw. Zdaniem Konfederacji Lewiatan istnieje niebezpieczeństwo, że te informacje posłużą szukaniu sensacji i będą prowadzić do pobieżnych wniosków, np. że popularne firmy nie płacą podatków. Ich skutkiem może być formułowanie nieuzasadnionych zarzutów unikania opodatkowania.

 • 2017-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Trwają zgłoszenia do konkursu Złote Spinacze 2017

  Związek Firm Public Relations po raz piętnasty zaprasza do udziału w Złotych Spinaczach, konkursie wyłaniającym najlepsze kampanie public relations w Polsce. W tegorocznej edycji organizatorzy szykują wiele zmian. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 18 lipca do godz. 16:00.