Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-07-03 Aktualności
  Aktualności

  Prawie 11 mld zł na innowacyjne projekty w 2017

  Ponad 7 mld zł na innowacje mogły pozyskać przedsiębiorstwa ubiegające się o bezzwrotne dofinansowanie w konkursach uruchomionych w pierwszym półroczu 2017 r. w krajowych i regionalnych programach operacyjnych. W drugiej połowie roku na najlepsze projekty firm czekać będzie kolejne 3,8 mld zł w formie dotacji.

 • 2017-07-03 Aktualności
  Aktualności

  W 2016 roku agencje pomogły zatrudnić ponad 1,2 mln osób

  Według opublikowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej raportu „Informacja o działalności agencji zatrudnienia w 2016 roku" liczba osób, które znalazły zatrudnienie za pośrednictwem agencji wyniosła 1 219 139.

 • 2017-07-03 Aktualności
  Aktualności

  Nowy Wiceprezydent Konfederacji Lewiatan

  W głosowaniu zakończonym 29 czerwca 2017 r. Zarząd Konfederacji Lewiatan dokonał kooptacji do swego składu Wiceprezydenta Andreasa Maierhofera (T-Mobile Polska).

 • 2017-07-03 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko branży dotyczące ograniczenia handlu w niedziele

  Przedstawiciele branży handlowej wypracowali wspólne stanowisko dotyczące projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Proponują trwałe rozwiązanie, chroniące zarówno pracowników, konsumentów, jak i polski handel. Chodzi o zagwarantowanie pracownikom handlu, obligatoryjnych dwóch wolnych niedziel w miesiącu - czyli dwukrotnie więcej niż obecnie - dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy.

 • 2017-06-30 Aktualności
  Aktualności

  Skutki Brexitu dla biznesu - prof. Danuta Hübner w Lewiatanie

  W piątek 30 czerwca w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się spotkanie przedsiębiorców z prof. Danutą Hübner, posłanką do Parlamentu Europejskiego i przewodniczącą Komisji konstytucyjnej, której jednym z zadań jest nadzorowanie procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 • 2017-06-30 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja zwalnia

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w czerwcu 2017 r. o 1,5 proc. r/r, a w stosunku do maja br. spadły o 0,2 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

 • 2017-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Webinaria o funduszach UE

  Konfederacja Lewiatan realizuje projekt Atlas dla przedsiębiorcy 2014-2020, skierowany do przedsiębiorców, którzy chcą wiedzieć więcej o Funduszach Europejskich na lata 2014-2020 i planują uzyskać dofinansowanie oraz realizować projekty współfinansowane z UE.

 • 2017-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Robert Lisicki w DGP o syndromie pierwszej dniówki

  W artykule „ Skuteczniejsza walka z pracą na czarno", który ukazał się w „Dzienniku Gazecie Prawnej", 29 czerwca br., Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat syndromu pierwszej dniówki....

 • 2017-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Pacjenci ustawią się w dłuższych kolejkach

  Poza siecią szpitali z gwarancją finansowania ze środków publicznych znalazło się 319 placówek. Większość niezakwalifikowanych szpitali wykonuje świadczenia deficytowe, na które czas oczekiwania jest najdłuższy (np. ortopedia czy okulistyka). Ich pacjenci będą musieli ustawiać się w wielomiesięcznych kolejkach w innych placówkach.

 • 2017-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Nowi członkowie Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan

  W I półroczu 2017 r. w poczet członków Wielkopolskiego Związku Pracodawców  Lewiatan wstąpiły następujące  firmy: TOTEM Sp. z o.o. DOMARANT Lidia Krzywińska-Lipiec Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego agriKomp Polska Sp. z o.o. JTN...