Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje publiczne nieznacznie ruszyły

  PKB wzrósł w 3. kwartale 2017 r. o 4,9 proc. r/r. Nakłady brutto na środki trwałe były wyższe o 3,3 proc. r/r - podał GUS.

 • 2017-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Indywidualny numer rachunku składkowego - informacja

  Przedsiębiorco, od 1 stycznia 2018 roku będziesz opłacał składki do ZUS jednym zwykłym przelewem na Twój indywidualny numer rachunku składkowego (NRS). Jeśli nie otrzymałeś z ZUS swojego numeru rachunku składkowego, możesz go sprawdzić w wyszukiwarce NRS na eskladka.pl . NRS składa się z...

 • 2017-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Drobni przedsiębiorcy mogą ucierpieć przez split payment

  System podzielonej płatności (split payment) spowoduje, że bardzo mali przedsiębiorcy będą zmuszeni do pokrywania z „własnych środków" kwoty VAT naliczonego przy zakupach, a nie z podatku VAT uzyskanego od kontrahentów. Dla przedsiębiorcy, który zarabia miesięcznie kilka tysięcy złotych może być to kłopot - ostrzega Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan i proponuje zmiany.

 • 2017-11-29 Aktualności
  Aktualności

  J. Mordasewicz w Super Expressie o zmianach w emeryturach

  W artykule „ PiS da swoim prezesom gigantyczne emerytury", który ukazała się 29 listopada br. w „Super Expressie", Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat zniesienia limitu składek na ZUS....

 • 2017-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy chcą zwalczać nielegalne treści w Internecie

  Popieramy podejmowanie działań zmierzających do skutecznego zwalczania nielegalnych treści w Internecie - napisała Konfederacja Lewiatan, oceniając Komunikat Komisji Europejskiej, poświęcony zwalczaniu treści nielegalnych w Internecie. Jego konsultacje prowadzi Ministerstwo Cyfryzacji.

 • 2017-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Będzie trzecia wersja ustawy o jawności życia publicznego

  Budzący wiele kontrowersji projekt ustawy o jawności życia publicznego poddany został w poniedziałek II turze konsultacji społecznych. Podczas spotkania trwającego dziewięć godzin Minister Maciej Wąsik zapowiedział przedstawienie w ciągu kilku dni, kolejnej wersji przepisów.

 • 2017-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Wyniki głosowania nad efektywnością energetyczną i OZE

  Efektywność energetyczna Komisja Przemysłu (ITRE) PE przegłosowała dziś większością 3 głosów cel 40% redukcji zużycia energii do 2030 roku, obligatoryjnie na poziomie UE i krajów członkowskich. Przemysł apelował o nie podwyższanie celu ponad 30%. Odrzucono także poprawki umożliwiające krajom...

 • 2017-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Zniesienie limitu składek na ZUS dopiero od 1 stycznia 2019

  Przed dzisiejszym posiedzeniem rządu, Konfederacja Lewiatan w listach do wicepremiera Mateusza Morawieckiego i minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej, ostrzega, że szybkie wejście w życie uchwalonej przez Sejm ustawy o zniesieniu limitu składek na ZUS, może spowodować duże perturbacje w funkcjonowaniu firm, których negatywne konsekwencje mogą dotknąć część pracodawców i pracowników. I apeluje o opóźnienie wejścia w życie tej regulacji do 1 stycznia 2019 r.

 • 2017-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Nowy rejestr podatników VAT - konferencja uzgodnieniowa

  Przedstawiciele Ministerstwa Finansów omówili na konferencji uzgodnieniowej 27 listopada br. wyniki konsultacji społecznych, projektu z dnia 20 września 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.

 • 2017-11-27 Aktualności
  Aktualności

  IAB MIXX Awards & Conference

  Najciekawsze i najbardziej inspirujące kampanie marketingowe z udziałem digitalu zostaną nagrodzone 30 listopada podczas IAB MIXX Awards - najważniejszego konkursu branży interaktywnej. Zostaną wtedy także wręczone nagrody za dokonania m.in. Marketer Roku, Agencja Roku czy  Człowiek Roku.