Aktualności 2017

• 2017-11-02 Aktualności
    Aktualności

Studenci uczelni niepublicznych ze specjalną ulgą podatkową

Studenci powinni mieć prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania niektórych wydatków na studia stacjonarne w uczelniach niepublicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.

Inflacja zmniejsza dochody realne Polaków

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku 2017 r. o 2,1 proc. r/r, a w stosunku do września br. o 0,5 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

Aktualności

Finansowanie prac badawczo-rozwojowych i innowacji - przewodnik

Polecamy Państwa uwadze przewodnik po ofercie programów operacyjnych 2014-2020 dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Aktualności

Europejski filar praw socjalnych tematem spotkania Europejskiej Sieci Pracodawców

26 października w Brukseli odbyło się spotkanie Europejskiej Sieci Pracodawców (z ang. European Employers Network Seminar) organizowane przez BusinessEurope, w którym wzięli udział pracodawcy i ich przedstawiciele z całej Europy, a także reprezentanci Komisji Europejskiej.

Aktualności

Równe traktowanie na rynku pracy ze względu na wyznanie - przekaż opinię

Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która jest częścią projektu badawczego „Równe traktowanie na rynku pracy ze względu na wyznanie”, prowadzonego przez Instytut Stosowanych Nauk Społecznych (Uniwersytet Warszawski) na zlecenie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Aktualności

Pracodawcy proponują wyższe stypendia dla studentów

Aby przywrócić zdrową konkurencję między uczelniami publicznymi, oferującymi w trybie stacjonarnym studia nieodpłatne a uczelniami niepublicznymi, oferującymi studia odpłatne, Konfederacja Lewiatan proponuje wprowadzenie podwojonego stypendium socjalnego dla studentów odbywających odpłatne studia (niezależnie od statusu właścicielskiego uczelni). A także wprowadzenie stypendium wyrównawczego.

Badanie innowacyjności firm

Infuture Hatalska Foresight Institute prowadzi badania poświęcone innowacyjności polskich firm. Innowację rozumiemy jako proces biznesowy od etapu powstania pomysłu po wdrożenie. Może dotyczyć zarówno stworzenia/ulepszenia nowych produktów, usług bądź kwestii organizacyjnych, marketingowych, technologicznych, produkcyjnych firmy.

Aktualności

Pożyczki unijne w woj. dolnośląskim już dostępne

Zasady udzielania preferencyjnych pożyczek, promocja instrumentów finansowych przez BGK w regionie oraz współpraca z dolnośląskimi organizacjami biznesu - to najważniejsze tematy ostatniego posiedzenia Grupy roboczej ds. przedsiębiorstw i innowacji KM RPO WD w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Webinarium o PPP - 30 października, godz. 13.00

Zapraszamy na webinarium (poniedziałek, 30.10 godz. 13.00) dotyczące partnerstwa publiczno-prywatnego. Będzie mowa również o wsparciu szkoleniowym i doradczym dla przedsięwzięć planowanych do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

O ujednoliceniu zaświadczeń A1 dla kierowców w MRPiPS

27 października odbył o się spotkanie w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) poświęcone kwestii ujednolicenia zasada wydawania druków A1 dla kierowców - cudzoziemców. Resort reprezentował Podsekretarz Stanu Marcin Zieleniecki.