Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Konkursy w ramach PO Wiedza Edukacja Rozwój

  20 czerwca Komitet Monitorujący PO WER zatwierdził kryteria konkursów i nowe projekty pozakonkursowe, których realizacja rozpocznie się jeszcze w 2017.

 • 2017-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w kryteriach wsparcia klastrów energii

  Spotkanie grupy roboczej POIiŚ ds. energetyki i efektywności energetycznej (21 czerwca br.) było poświęcone przygotowaniu kryteriów wsparcia wysokosprawnej kogeneracji w klastrach energii, które będzie udzielane w ramach poddziałania 1.6.1 PO IiŚ.

 • 2017-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Polska motoryzacja w kontekscie wyzwań Przemysłu 4.0

  Rewolucja przemysłowa 4.0, która dokonuje się na naszych oczach, wymaga od firm produkcyjnych umiejętności dostosowania się do zmian i precyzyjnego określenia kompetencji kluczowych dla dalszego rozwoju. O tym, jak nadążyć za zmianami oraz jak najbardziej efektywnie wykorzystać synergię działań sektora prywatnego, publicznego i nauki, 28 czerwca debatowali uczestnicy konferencji „Przemysł 4.0, a edukacja i kompetencje", organizowanej przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych wspólnie z Ministerstwem Rozwoju.

 • 2017-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Potrzebne ułatwienia w dostępie do funduszy unijnych

  Relatywnie długi czas oceny wniosków o dofinansowanie składanych przez przedsiębiorców, konieczność przygotowywania i aktualizacji tych samych załączników i zapisów we wniosku o dofinansowanie projektu kilka razy - to tylko niektóre z barier, z którymi zmagają się firmy MŚP na Dolnym Śląsku. Dlatego Dolnośląscy Pracodawcy przygotowali pakiet uproszczeń w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego.

 • 2017-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Ecorys Polska w Związku Konsultingu

  Firma Ecorys Polska Sp. z o.o. została członkiem Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu.
  ECORYS to międzynarodowa grupa firm specjalizujących się w wielodyscyplinarnych badaniach i konsultingu o zasięgu europejskim, z siedzibą w Rotterdamie. Pod obecną nazwą firma działa od roku 2000 - także w Polsce, oferując szerokie spektrum usług badawczych, analitycznych, doradczych i komunikacyjnych.

 • 2017-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Split payment przyniesie także korzyści

  Podatnicy stosujący tzw. podzieloną płatność (split payment) uzyskają większą ochronę przed posądzeniem ich o udział w przestępczym procederze. Zwiększenie bezpieczeństwa będzie szczególnie istotne dla przedsiębiorców działających w branżach wrażliwych - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-06-27 Aktualności
  Aktualności

  Plany Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

  21 czerwca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, w którym udział wzięła Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan, która opowiedziała o zaangażowaniu Konfederacji w prace Rady Dialogu Społecznego i podkreśliła wagę uczestnictwa organizacji pracodawców w RDS. Szczegóły kluczowych dla przedsiębiorców prac legislacyjnych przedstawił Grzegorz Baczewski, z-ca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan. Uczestnicy spotkania wysoko ocenili poziom współpracy Związku z Konfederacją Lewiatan.

 • 2017-06-27 Aktualności
  Aktualności

  Dzieci niepełnosprawne powinny uczyć się w szkole

  Dla osób objętych indywidualnym nauczaniem, niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie priorytetem powinna być nauka w szkole, wraz z rówieśnikami, a tylko w szczególnych wyjątkach, na podstawie decyzji dyrektora placówki, powinna odbywać się w miejscu pobytu - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-06-27 Aktualności
  Aktualności

  Pieniędzy na zdrowie może być mniej

  Dzisiaj Narodowy Fundusz Zdrowia ma ogłosić, który szpital znajdzie się w sieci i będzie mógł leczyć. Dla systemu opieki zdrowotnej i przede wszystkim dla pacjentów to nie jest jednak najważniejsza informacja.

 • 2017-06-27 Aktualności
  Aktualności

  RDS dyskutuje o płatności podzielonej w VAT

  26 czerwca br. odbyło się posiedzenie Zespołu RDS ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych.