Aktualności 2017

• 2017-09-12 Aktualności

Międzynarodowe doświadczenia kształcenia zawodowego

Kształcenie zawodowe było tematem konferencji zorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK) 11 września br.

• 2017-09-11 Aktualności

Podwyżki stóp procentowych nie będzie

W sierpniu br. inflacja w ujęciu rocznym wzrosła do 1,8 proc., ale w stosunku do lipca spadła o 0,1 proc.- podał GUS.

• 2017-09-11 Aktualności

Konsultacje planów działania NCBiR na 2017 i 2018 r.

W załączeniu przekazujemy plany działania NCBiR z konkursami i projektami pozakonkursowymi planowanymi do uruchomienia w 2017 i 2018 r. Jest to wersja uaktualniona dokumentów po warsztatach dla członków KM oraz uwagach Ministerstwa Rozwoju.

Plan działania PARP na 2018 - konsultacje

W załączeniu przekazujemy Państwu plan działania PARP z konkursami i projektami pozakonkursowymi planowanymi do uruchomienia w 2018 r.

Potrzebujemy odważnej wizji dla Europy

Pięć scenariuszy, które Komisja Europejska przedstawiła w związku z obchodzoną w tym roku 60-tą rocznicą podpisania Traktatów Rzymskich, było przyczynkiem do dyskusji i głębszej refleksji o przyszłości Wspólnoty. Propozycją odejścia od obowiązującego dotąd podziału na tych, którzy chcą mniej lub więcej Europy, jako nieadekwatnego do obecnej sytuacji, w której obywatele jednego z państw członkowskich opowiedzieli się za opuszczeniem UE.

Spotkanie w UKE - dyskusja na temat sprawozdawczości

7 września 2017 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbyło się spotkanie przedstawicieli Konfederacji Lewiatan oraz zrzeszonych firm telekomunikacyjnych z kierownictwem Departamentu Strategii i Analiz Rynku Telekomunikacyjnego UKE w sprawie nowego kształtu sprawozdawczości.

• 2017-09-11 Aktualności

Gospodarka o obiegu zamkniętym a biznes

Gospodarka cyrkularna to odpowiedź na szereg problemów. Najbardziej oczywistym jest degradacja środowiska naturalnego, do którego prowadzi masowe wytwarzanie i niewłaściwe składowanie odpadów, a także eksploatacja surowców.

• 2017-09-11 Aktualności

Jak sieć 5G zmieni cyfrowy rynek?

Z następcą LTE/4G świat zarówno biznesu, jak i konsumentów wiąże wielkie nadzieje. Nic dziwnego, skoro 5G ma być 100-krotnie szybszy od poprzednika, co otworzy perspektywę przesyłania danych z prędkością nawet 10 Gb/s. Pozwoli to na błyskawiczne odtwarzanie wideo w najwyższej jakości i oglądanie tych treści bez opóźnień i zakłóceń. Dzięki 5G ogromną poprawę wydajności odczują przede wszystkim amatorzy mobilnego internetu i smartfonów.

Robert Biedroń wśród gości EFNI 2017

Prezydent Słupska weźmie udział m.in. w dyskusji o autorytetach w XXI wieku, podczas której zapytamy o rolę społeczeństwa obywatelskiego oraz przywództwa w polityce lokalnej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości po raz dziesiąty

Od 13 do 19 listopada odbędzie się X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, promowanie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Partnerem ŚTP jest Konfederacja Lewiatan.