Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Pomysły rządu na zarządzanie mieniem państwowym

  Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się nowelizacją ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz niektórych innych ustaw.

 • 2017-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł rośnie jak na drożdżach

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w październiku 2017 r. o 12,3 proc. r/r (ceny stałe). Produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 20,3 proc. - podał GUS.

 • 2017-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Cyberbezpieczeństwo do poprawki

  Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nie gwarantuje zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa, a nowe przepisy mogą zbytnio ingerować w działalność przedsiębiorstw i negatywnie wpłynąć na konkurencyjność polskiej gospodarki - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Firmy dają duże podwyżki, aby zatrzymać pracowników

  Przeciętne zatrudnienie w październiku br. wzrosło o 4,4 proc. r/r, zaś wynagrodzenie aż o 7,4 proc. r/r - podał GUS. To efekt coraz silniejszej presji płacowej wynikającej ze stale rosnącego popytu na pracowników.

 • 2017-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Giełda Mocy: Zauważ - Zatrudnij - Zyskaj!

  29 listopada 2017 r. na PGE Narodowy odbędzie się wydarzenie promujące zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnościami, na które serdecznie zapraszamy przedstawicieli pracodawców i instytucji publicznych, członków działów HR i CSR oraz reprezentantów organizacji pozarządowych.

 • 2017-11-17 Aktualności
  Aktualności

  O polityce zielonego wzrostu i unii energetycznej z przedstawicielem KE

  16 listopada br. w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się spotkanie z Grzegorzem Radziejewskim, członkiem gabinetu Jyrkiego Katainena, zajmującym się w zespole wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej zielonym wzrostem, unią energetyczną, transportem i budżetem. W spotkaniu uczestniczyli również Agnieszka Boniewicz i Łukasz Sosnowski, przedstawiciele departamentu innowacji w Ministerstwie Rozwoju oraz zaproszeni przedsiębiorcy.

 • 2017-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Innowacje a rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym

  Wdrażasz innowacje przyczyniające się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)? Podziel się swoim doświadczeniem!

 • 2017-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Milenialsi chętnie zakładają firmy

  Dla milenialsów, szczególnie tych najmłodszych, poniżej 25 roku życia, najważniejszym celem prowadzenia firmy jest zapewnienie sobie i rodzinie stabilności finansowej, ale również istotne jest poczucie niezależności oraz możliwość rozwijania swoich pasji - wynika z badania „Milenialsi w MŚP. Pod lupą", które zrealizowano na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego. Partnerem badania i specjalnego raportu byli Forum Młodych Lewiatan i Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Przegrana polityka klimatyczna będzie nas drogo kosztować

  Wychodzimy z negocjacji w sprawie reformy unijnego systemu handlu emisjami CO2 osłabieni, z wynikiem dużo słabszym niż mógł być. Straciliśmy pieniądze z funduszu modernizacyjnego, bo jesteśmy zbyt bogaci.

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska chce walczyć z dezinformacją w internecie

  13 listopada Komisja rozpoczęła konsultacje publiczne na temat fałszywych informacji i dezinformacji w internecie (opinie i uwagi można przedstawiać do połowy lutego). Powoła również grupę ekspertów wysokiego szczebla reprezentujących środowiska akademickie, platformy internetowe, media informacyjne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego (kandydatury można zgłaszać do połowy grudnia).