Nagrody Lewiatana dla Holland, Baczyńskiego, Maja i Szataniaka

Marek Maj, Paweł Szataniak, Agnieszka Holland oraz Jerzy Baczyński i zespół „Polityki - to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan. Wyróżnienia zostały wręczone w środę, 26 kwietnia br., w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii firma mała i średnia, za ponad 25 lat uporu w realizacji odważnych pomysłów, które owocują sukcesem w biznesie, otrzymał Marek Maj, twórca i prezes firmy Smay, dostarczającej innowacyjne i kompleksowe rozwiązania z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej.

 

 

 

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii duża firma, za zbudowanie przedsiębiorstwa należącego do europejskiej czołówki producentów przyczep i naczep oraz imponujące plany rozwoju firmy do roku 2020 r., dostał Paweł Szataniak,  przewodniczący rady nadzorczej i współwłaściciel firmy Wielton, odpowiedzialny za jej dynamiczny rozwój, w tym udaną ekspansję międzynarodową. Ponad 65 000 dotychczas wyprodukowanych przyczep i naczep można spotkać w 42 krajach Europy, Azji i Afryki.

Nagroda za odważne myślenie, wręczana przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, trafiła w ręce Agnieszki Holland, jednej z najsłynniejszych polskich reżyserek i scenarzystek. W swojej filmografii ma ponad 50 tytułów oraz kilka ról aktorskich. Wielokrotnie nagradzana, w dorobku ma także nominacje do Oscara. Ostatni film pt. „Pokot", nakręcony na podstawie powieści Olgi Tokarczuk, miał premierę w lutym 2017 r.

Nagrodą specjalną zarząd Konfederacji Lewiatan uhonorował Jerzego Baczyńskiego i zespół „Polityki". Redaktora naczelnego tygodnika i dziennikarzy wyróżniono za to, że bez względu na burzliwe zmiany rzeczywistości, na Czytelników co tydzień czeka nowy numer „Polityki". Wciąż tak samo ambitnej, wyważonej i wpływowej.

Tygodnik ukazuje się od 60 lat, a od ponad 20 lat jest kierowany przez Jerzego Baczyńskiego. W tym tygodniu pojawił się w kioskach 3108 numer „Polityki".


Partnerem strategicznym tegorocznej Gali Nagród Lewiatana był Fiat Chrysler Automobiles (FCA). FCA to jeden z wiodących producentów samochodów na świecie, a także jeden z największych inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej w naszym kraju. W Polsce Grupa FCA posiada 10 zakładów produkcyjnych i jest reprezentowana przez 17 spółek, które łącznie dają zatrudnienie 9,3 tysiącom pracowników. Poza pełnym cyklem produkcyjnym samochodów osobowych w zakładzie w Tychach, FCA wytwarza także silniki diesla i benzynowe, komponenty samochodowe, zrobotyzowane systemy produkcyjne oraz odlewy żeliwne.

Fotogaleria

 

Wystąpienie prezydent Henryki Bochniarz podczas Gali Nagród Lewiatana