Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Sojusz dla kompetencji - współpraca biura karier z pracodawcami

  Już 24 listopada odbędzie się spotkanie praktyków HR, pracowników biur karier oraz przedstawicieli organizacji młodzieżowych , aby wspólnie podjąć dyskusję i wypracować wskazówki na temat modelowej współpracy biura karier z pracodawcami . Spotkanie rozpoczniemy przedstawieniem studium...

 • 2017-11-15 Aktualności
  Aktualności

  10. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

  160 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 13 listopada ruszyła jubileuszowa dziesiąta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

 • 2017-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Konstytucję biznesu zweryfikuje praktyka

  Rząd przyjął pakiet ustaw składających się na tzw. Konstytucję biznesu. Zdaniem Konfederacji Lewiatan jest on tylko wycinkiem rzeczywistości prawnej, w której działają przedsiębiorcy. Może stanowić pewien impuls dla administracji, natomiast sam w sobie nie rozwiąże problemów wynikających m.in. ze skomplikowanych przepisów podatkowych, prawa pracy czy ustaw branżowych w sektorach regulowanych.

 • 2017-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost gospodarczy ma się dobrze

  PKB wzrósł w 3. kwartale 2017 r. o 4,7 proc. r/r, a PKB wyrównany sezonowo w stosunku do poprzedniego kwartału wzrósł o 1,1 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek PKB.

 • 2017-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Ceny żywności i energii już nie tak istotne dla inflacji

  NBP opublikował listopadowy Raport o inflacji, w którym prognozuje wzrost PKB w 2017 r. na poziomie 4,2 proc., a w 2018 r. - 3,6 proc. Wskaźnik cen konsumenta (CPI) ma wynieść w 2017 r. 1,9 proc., a w 2018 r. 2,3 proc.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Michel Barnier w Lewiatanie

  Priorytetem dla UE jest przyszłość obywateli, pokojowy proces w Irlandii, rozliczenie zobowiązań finansowych Wielkiej Brytanii, zachowanie jednolitego rynku i stabilność handlowa i biznesowa - powiedział Michel Barnier, główny negocjator UE odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem, w czasie spotkania z przedsiębiorcami, członkami Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciel Lewiatana na spotkaniu z Theresą May

  W poniedziałek Grzegorz Baczewski, zastępca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan wraz z przedstawicielami BusinessEurope spotkali się z premier Theresą May oraz Davidem Daviesem, ministrem ds. Brexitu na Downing Street 10 w Londynie.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Anna Zalewska chce zmieniać szkolnictwo z pracodawcami

  - To pracodawcy mają decydować, czego oczekują od edukacji. Należy odejść od sztywnego zarządzania szkolnictwem zawodowym, szkoła branżowa musi być elastyczna. Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, że to pracodawcy sami będą pisać podstawy programowe - powiedziała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, w czasie konferencji „Praca 4.0. Rynek pracy 2018 - rozwiązania dla biznesu", której organizatorem jest Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Dorośli Polacy nie kształcą się

  Komisja Europejska opublikowała szóstą edycję Monitora Kształcenia i Szkolenia przedstawiając m.in. zmiany w systemach kształcenia w krajach UE28, jakie dokonały się w ostatnich latach.

 • 2017-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie Dni Pracodawców 2017

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla pracodawców organizowane w ramach Europejskich Dni Pracodawców 2017.