Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-04-20 Aktualności
  Aktualności

  Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego członkiem Związku Pracodawców Turystyki Lewiatan

  Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to efektywna organizacja działająca w branży hotelarskiej. Od 2003 roku jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży,...

 • 2018-04-20 Aktualności
  Aktualności

  Przelew na niewłaściwe konto wkrótce nie tak straszny

  Będzie można odzyskać pieniądze pomyłkowo przelane na niewłaściwe konto. Prezydent powinien wkrótce podpisać ustawę o usługach płatniczych. Konfederacja Lewiatan uważa, że to dobre rozwiązanie.

 • 2018-04-19 Aktualności
  Aktualności

  Polacy robią duże zakupy, bo wierzą, że będzie coraz lepiej

  Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej w kwietniu br. wyniósł 7,8, natomiast wskaźnik wyprzedzający osiągnął 5,7 - podał GUS.

 • 2018-04-19 Aktualności
  Aktualności

  Produkcja dostała zadyszki

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w marcu, w ujęciu rocznym, o 1,8 proc., natomiast budowlano-montażowa o 16,2 proc. - podał GUS.

 • 2018-04-19 Aktualności
  Aktualności

  Rozmowa z Henryką Bochniarz w Dzienniku Bałtyckim

  19 kwietnia br. w „Dzienniku Bałtyckim" ukazała się rozmowa z Henryką Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan....

 • 2018-04-19 Aktualności
  Aktualności

  Wojny w czasach cyfrowej rewolucji - Europa i świat wobec nowoczesnych zagrożeń

  27 kwietnia w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej wybitni przedstawiciele świata polityki, mediów oraz bezpieczeństwa narodowego będą rozmawiać o naszym bezpieczeństwie wewnętrznym i zewnętrznym w obliczu nowych zagrożeń. Wśród naszych gości pojawią się m.in. Ludwik Dorn, Jacek Matuszak, Ppłk. Mariusz Rukat, Małgorzata Fraser czy Jacek Bartosiak.

 • 2018-04-19 Aktualności
  Aktualności

  Sukcesja i jej alternatywy - o wyzwaniach firm rodzinnych głosem ich właścicieli i doradców, Łódź

 • 2018-04-18 Aktualności
  Aktualności

  II Kongres Rady Podatkowej - relacja

  Beata Stelmach, wiceprezydent Konfederacji Lewiatan, otwierając II Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan powiedziała, że przedsiębiorcy chcą uczciwie płacić podatki, ale potrzebują stabilności i jasności interpretacji prawa. - Ważne jest, aby upraszczać prawo podatkowe i aby nie byli...

 • 2018-04-18 Aktualności
  Aktualności

  Biznes inspirował do współpracy podczas 7. Targów CSR

  Szeroko pojęta współpraca biznesu z otoczeniem była tematem przewodnim 7. Targów CSR, które odbyły się 12 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Formuła wystawowo-konferencyjna sprzyjała wymianie wiedzy i doświadczeń w tym zakresie. Kluczowymi punktami programu były: ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki", panel na temat roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, rozstrzygnięcie pierwszego w Polsce #SustainHack.

 • 2018-04-18 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w ochronie zdrowia trzeba wprowadzać ewolucyjnie

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił dzisiaj szczegóły narodowej debaty o zdrowiu, która rozpocznie się w czerwcu. Jej efektem ma być określenie krótko- i długoterminowych kierunków zmian. Jeśli nowe pomysły zostaną wypracowane w drodze konsensusu to są szanse, że kiedyś wejdą w życie. Jeżeli natomiast ministerstwo nadal będzie działało na zasadzie „rządzę i dzielę" to niewiele się zmieni - uważa Konfederacja Lewiatan.