Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Coraz trudniej znaleźć nowego pracownika

  Wzrosła liczba pracodawców, którzy zamierzają zwiększyć zatrudnienie. Więcej miejsc pracy to nie tylko kwestia sezonu, ale stała tendencja od ponad 5 lat - wynika z najnowszej edycji badania Plany Pracodawców, przygotowanego przez Instytut Badawczy Randstad. Najnowszy raport pokazuje też trudności z pozyskiwaniem pracowników. Dlatego firmy rozważają zatrudnienie cudzoziemców.

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Ile można dodać substancji wzbogacających do żywności

  Nowe przepisy regulujące rodzaje substancji wzbogacających dodawanych do żywności przewidują, że maksymalna ilość witamin i składników mineralnych zawartych w 100g (100 ml) produktu nie może być większa niż połowa dziennej dawki zapotrzebowania na daną substancję. To dobra propozycja - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Organizacje pracodaców są zaniepokojone obecnym kształtem projektu rozporządzenia ePrivacy

  Przed zbliżającym się 8 czerwca br. posiedzeniem Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii w Brukseli, IAB Polska razem z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Centre Club, Konfederacją Lewiatan, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, Startup Poland oraz ZIPSEE Cyfrowa Polska przekazało Ministerstwu Cyfryzacji pismo, w którym wyraża zaniepokojenie obecnym kształtem projektu rozporządzenia ePrivacy.

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Monika Fedorczuk w Rzeczpospolitej o rynku pracy

  W artykule „Szybko przybywa wolnych miejsc pracy", który ukazał się 5 czerwca br. w „Rzeczpospolitej", Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan, pisze o zmianach na rynku pracy. http://www.rp.pl/Opinie/306049881-Szybko-przybywa-wolnych-miejsc-pracy.html...

 • 2018-06-04 Aktualności
  Aktualności

  Lekarz dostanie podwyżkę za pracę u jednego pracodawcy

  Przyznanie podwyżki lekarzom, którzy będą pracowali tylko u jednego pracodawcy, np. w szpitalu, utrudni funkcjonowanie wielu placówek medycznych - uważa Konfederacja Lewiatan. Taką rygorystyczną propozycję zawiera projekt ustawy dotyczący szybszego wzrostu nakładów budżetowych na ochronę zdrowia.

 • 2018-06-04 Aktualności
  Aktualności

  Komitet Wykonawczy ZPL w niezmienionym składzie

  Delegaci obecni podczas Walnego Zebrania Związku Polskiego Leasingu, członka Konfederacji Lewiatan, zdecydowali o przedłużeniu kadencji trzech członków Komitetu Wykonawczego ZPL na kolejne dwa lata.

 • 2018-05-30 Aktualności
  Aktualności

  Rynek pracy czeka na kolejne zmiany

  Konfederacja Lewiatan podziela diagnozę Komisji Europejskiej dotyczącą rynku pracy w Polsce. Cieszy spadek bezrobocia i wzrost liczby pracujących. Niepokoi natomiast uzyskiwanie przez część osób wyższych dochodów ze świadczeń pomocy społecznej niż z pracy , co sprzyja dezaktywizacji, szczególnie kobiet. Niepokoi również brak systemowych rozwiązań wspierających rodzinę w codziennej opiece nad starszymi osobami niesamodzielnymi, co również negatywnie wpływa na prace kobiet po 50 roku życia.

 • 2018-05-30 Aktualności
  Aktualności

  Będziemy zabiegać o więcej pieniędzy na politykę spójności

  Komisja Europejska przyjęła dziś przepisy o polityce spójności i polityce rolnej. W ramach wieloletniego budżetu UE do Polski ma trafić 64,4 mld euro, czyli około 20 mld mniej niż w obecnej perspektywie. Konfederacja Lewiatan, zarówno w ramach BusinessEurope, jak i w bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami unijnych instytucji czy federacjami pracodawców, zawsze podkreśla rolę i wagę polityki spójności dla polskich przedsiębiorców. Będzie to robić również w ramach rozpoczętych właśnie negocjacji.

 • 2018-05-30 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka pędzi, ale trochę spowolni

  W pierwszym kwartale br. PKB wzrósł o 5,2 proc. (o 0,1 pkt proc. więcej niż w szybkim szacunku) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.

 • 2018-05-29 Aktualności
  Aktualności

  Producenci leków zadowoleni ze zmian w ochronie patentowej

  Unijni producenci leków, w tym ok. 50 firm polskich, będą mogli łatwiej i szybciej wchodzić na rynki trzecie z lekami generycznymi i biopodobnymi po wygaśnięciu patentu - zaproponowała Komisja Europejska. Konfederacja Lewiatan uważa, że to bardzo dobra informacja dla naszych przedsiębiorstw.