Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-03-08 Aktualności
  Aktualności

  Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców - spotkanie w Zamościu

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów. Spotkanie odbędzie się w Zamościu 21 marca 2018 roku o godzinie 10:00 w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu (ul....

 • 2018-03-08 Aktualności
  Aktualności

  Dwie obawy dotyczące ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy

  Przepisy nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu wzbudzają kontrowersje z dwóch powodów. Po pierwsze, niepokoi tempo prac nad projektem . Dość wspomnieć, że posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych (21.02.2018 r.) trwało około 7 godzin...

 • 2018-03-08 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium United Nations Office at Geneva

  Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ uprzejmie informuje, że 20 marca br. (w godz. 9.00 - 12.00) w genewskim biurze Narodów Zjednoczonych (United Nations Office at Geneva, UNOG) organizowane jest seminarium „How to do business with the United Nations in the context of the Strategic Heritage Plan Renovation Project" poświęcone planowanym zamówieniom publicznym związanym z renowacją budynków Pałacu Narodów w Genewie. W trakcie seminarium omówiony zostanie zakres prac związanych z renowacją (tj. faza 2 i 3 Strategic Heritage Plan) oraz strategia zawierania kontraktów przez UNOG.

 • 2018-03-08 Aktualności
  Aktualności

  Powstanie system kształcenia kadr dla motoryzacji

  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), Polska Izba Motoryzacji (PIM) oraz Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych (ZPMiAP), członek Konfederacji Lewiatan, powołają ogólnokrajową Radę ds. kompetencji w sektorze motoryzacji (z uwzględnieniem elektromobilności). Umowa z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) o dofinansowanie projektu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 została podpisana.

 • 2018-03-07 Aktualności
  Aktualności

  Pracownicy intensywnie poszukiwani

  Stopa bezrobocia w lutym br. wyniosła 6,8 proc., wobec 6,9 proc. w styczniu - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2018-03-07 Aktualności
  Aktualności

  Nowa ustawa o OZE pomoże przedsiębiorcom

  Przyjęcie przez rząd projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców działających w obszarze energetyki odnawialnej. Teraz trzeba sprawnie zakończyć nad nim prace w parlamencie, tak aby nowe przepisy mogły szybko wejść w życie - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-06 Aktualności
  Aktualności

  Ring the bell for gender equality

  UN Global Compact i Giełda Papierów Wartościowych zapraszają do udziału w międzynarodowej inicjatywie odbywającej się jednocześnie na giełdach na całym świecie: Wydarzenie stworzone przez UN Global Compact, UN Women, the Sustainable Stock Exchanges Initiative, International Finance...

 • 2018-03-06 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o zmianie ustawy o OZE przyjęta przez rząd

  Przyjęcie przez Radę Ministrów długo procedowanej ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, jest pozytywnym i znaczącym etapem toczącego się procesu legislacyjnego. Należy dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć prace parlamentarne nad projektem i by ustawa mogła szybko wejść w życie.

 • 2018-03-06 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje w naukę i uczelnie niezbędne

  W czwartek Komitet Stały Rady Ministrów, a w przyszły wtorek rząd mają się zająć projektem ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, nazywanej też Konstytucją dla Nauki. Konfederacja Lewiatan uważa, że konieczne są daleko idące zmiany w systemie finansowania szkolnictwa wyższego.

 • 2018-03-06 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie: Arbitraż na nowym jedwabnym szlaku

  Sąd Arbitrażowy Lewiatan oraz China International Economic and Trade Arbitration Commission (CIETAC) zapraszają na wspólne spotkanie dotyczące rozwiązywania sporów transgranicznych w związku z trwającym wdrażaniem inicjatywy One Belt, One Road . Wydarzenie to odbędzie się w dniu 21 marca...