Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-05-08 Aktualności
  Aktualności

  Kinga Grafa w Pulsie Biznesu o budżecie UE

  W artykule „ Chodzi o konkurencyjność", który ukazał się 8 maja br. w „Pulsie Biznesu", Kinga Grafa, dyrektorka biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli, pisze o projekcie budżetu UE na lata 2021-2027. Konfederacja Lewiatan

 • 2018-05-02 Aktualności
  Aktualności

  Nowe Wieloletnie Ramy Finansowe testem dla UE-27

  Dziś Komisja Europejska przedstawiła propozycję nowego wieloletniego unijnego budżetu po 2020r. Do połowy czerwca poznamy projekty regulacji sektorowych, które określą priorytety KE. Na spotkaniu z przedsiębiorcami, członkami Konfederacji Lewiatan, komisarz Bieńkowska zapewniła, że będzie walczyć, aby jednym z takich priorytetów był przemysł europejski.

 • 2018-04-26 Aktualności
  Aktualności

  Apel o rozmowy z rodzicami dzieci niepełnosprawnych

  Związkowcy i pracodawcy, m.in. Konfederacja Lewiatan, członkowie Rady Dialogu Społecznego, apelują o kontynuowanie rozmów przez strony i szybkie zawarcie kompromisowego porozumienia.

 • 2018-04-26 Aktualności
  Aktualności

  Niekorzystny zakaz dochodzenia przedawnionych długów

  Dzisiaj senackie komisje ustawodawcza oraz praw człowieka, praworządności i petycji będą rozpatrywały nowelizację kodeksu cywilnego dotyczącą skrócenia przedawnienia roszczeń przysługujących przeciwko konsumentowi. Zdaniem Konfederacji Lewiatan to złe rozwiązanie, na którym stracą przedsiębiorcy i konsumenci.

 • 2018-04-26 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan proponuje zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców

  Poprawa efektywności procedur związanych z zatrudnianiem cudzoziemców oraz ich przejrzystości, m.in. skrócenie czasu oczekiwania na zarejestrowanie oświadczenia, na wydanie zezwolenia na pracę to najpilniejsze działania, które ułatwią pracodawcom dostęp do pracowników-cudzoziemców. Wydłużony czas trwania wielu procedur negatywnie wpływa zarówno na sytuację pracodawcy, jak i cudzoziemca - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-26 Aktualności
  Aktualności

  Metodyka w zakresie oceny dochowania należytej staranności w VAT

  Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa oraz przedstawiciele strony społecznej zakończyli prace nad określeniem przesłanek dochowania przez przedsiębiorców należytej staranności w VAT - w pracach brali udział członkowie Rady Podatkowej. Efektem prac jest dokument - Metodyka w...

 • 2018-04-25 Aktualności
  Aktualności

  Maciej Stańczuk w Rzeczpospolitej o polityce handlowej USA

  W artykule „Pomruki wojny handlowej", który ukazał się 25 kwietnia w „Rzeczpospolitej", Maciej Stańczuk, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, pisze o polityce handlowej USA. http://www.rp.pl/Opinie/304249882-Pomruki-wojny-handlowej.html Konfederacja Lewiatan

 • 2018-04-25 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie spada we wszystkich województwach

  W marcu br. stopa bezrobocia wyniosła 6,6 proc., wobec 6,8 proc. w lutym - podał GUS.

 • 2018-04-24 Aktualności
  Aktualności

  Relacja: Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców Firm Produkcyjnych

  23 kwietnia br. w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców Firm Produkcyjnych. Celem spotkania było podsumowanie działań podejmowanych przez Związek  i Konfederację Lewiatan w okresie 2016 - 2018 oraz wybranie nowych władz Związku. W posiedzeniu...

 • 2018-04-24 Aktualności
  Aktualności

  Dobrze, że rząd wesprze małe ciepłownie

  Ministerstwo energii przygotowało projekt ustawy o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia nowy system wsparcia dla kogeneracji.