Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-08-24 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie nadal poniżej 6 proc.

  Bezrobocie w lipcu wyniosło 5,9 proc., czyli tyle samo ile w czerwcu, ale było niższe niż przed rokiem w tym samym czasie - podał GUS.

 • 2018-08-24 Aktualności
  Aktualności

  Zaproszenie – Misja edukacyjna do Genewy: szkolenia dot. projektów i przetargów w UNOG i ITU

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej zapraszają przedsiębiorców, przedstawicieli administracji centralnej i regionalnej oraz członków instytucji otoczenia biznesu do wzięcia...

 • 2018-08-24 Aktualności
  Aktualności

  Prawo farmaceutyczne nie zakazuje franczyzy

  Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Business Centre Club, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Polska Organizacja Franczyzodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET protestują przeciwko straszeniu polskich przedsiębiorców przez samorząd aptekarski utratą koncesji na prowadzenie apteki poprzez kreatywną i życzeniową interpretację prawa. Jest to kolejny przykład wpływania korporacji aptekarskiej na kształt rynku aptecznego, który tym razem nosi także znamiona czynu nieuczciwej konkurencji.

 • 2018-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Partnerzy społeczni o reformie rynku pracy

  21 sierpnia 2018 roku odbyło się kolejne posiedzenie Podzespołu ds. reformy rynku pracy w ramach Rady Dialogu Społecznego. Przedmiotem dyskusji był projekt ustawy o rynku pracy, jaki został przedstawiony partnerom społecznym w ramach konsultacji społecznych.

   


 • 2018-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Brak pracowników może osłabić wzrost gospodarczy

  Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej w sierpniu br. wyniósł 109 i był zbliżony do notowanego przed miesiącem, ale wyższy niż przed rokiem. Wiele branż coraz bardziej odczuwa trudności związane z niedoborem pracowników - podał GUS.

 • 2018-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Konsumpcja dalej ciągnie gospodarkę

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w lipcu, w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 7,1 proc. (wobec 8,2 proc. w czerwcu). Przed rokiem w lipcu wzrost wyniósł 6,8 proc. - podał GUS.

 • 2018-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Minister Kwieciński spotkał się z kierownictwem Lewiatana

  Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz i dyrektor generalny Grzegorz Baczewski spotkali się z ministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim.

 • 2018-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Nowi członkowie Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan

  W drugim półroczu 2018 r. poczet członków Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan wstąpiły następujące firmy: OPTIMAL Sp. z o.o. Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji Sp. z o.o., Michał Sokołowski Doradztwo Podatkowe, Wielkopolska Izba Gospodarcza, PASSIFLORA Sp. z o.o., Fundacja Edukacji...

 • 2018-08-21 Aktualności
  Aktualności

  Raport Ayming Polska: Ulga B+R. Krok milowy w rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw

  Na zlecenie Ayming Polska agencja badawcza Kantar Millward Brown przeprowadziła badanie, którego celem było uzyskanie informacji od przedsiębiorców na temat działań badawczo-rozwojowych oraz świadomości i planów dotyczących skorzystania z ulgi podatkowej na badania i rozwój.

 • 2018-08-21 Aktualności
  Aktualności

  Kaucja za składowanie odpadów niebezpieczna dla firm

  Projekt rozporządzenia ministra środowiska, który na etapie uzyskiwania zezwolenia na przetwarzanie czy zbieranie odpadów wprowadza obowiązek ustanawiania zabezpieczenia roszczeń, może być niebezpieczny dla przedsiębiorców ze względu na wysokie stawki - ostrzega Konfederacja Lewiatan.