Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Firmy energetyczne chcą złagodzenia zabezpieczeń transakcji

  Przy rosnących cenach hurtowych energii elektrycznej mamy do czynienia z lawinowym wzrostem dodatkowych kosztów przedsiębiorstw energetycznych, wynikających z coraz wyższych kwot zabezpieczeń finansowych transakcji na rynku energii elektrycznej. Wpływa to na ograniczenie płynności finansowej firm, a w niektórych przypadkach może nawet grozić ich upadłością. Dlatego Konfederacja Lewiatan proponuje, aby zmniejszyć opłaty transakcyjne oraz dopuścić stosowanie w szerszym zakresie innych niż kwotowe form zabezpieczeń.

 • 2018-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie ws. nowych zasad prowadzenia dokumentacji

  w dniu dzisiejszym w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się spotkanie ws. nowych zasad prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Z dniem 1 stycznia 2019 r. wchodzą w życie zmiany do Kodeksu pracy dotyczące skrócenia okresu przechowywania dokumentacji oraz możliwości ich elektronizacji. Jednocześnie procedowane jest nowe rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacja pracowniczej.

 • 2018-10-17 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł hamuje, ale gwałtownego pogorszenia nie widać

  Produkcja sprzedana przemysłu we wrześniu była o 2,8% wyższa niż rok wcześniej i o 3,5% większa niż w sierpniu - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2018-10-17 Aktualności
  Aktualności

  Dajmy szansę Rzecznikowi Praw Podatnika

  Powołanie Rzecznika Praw Podatnika zasługuje na poparcie ponieważ obecnie prawa podatników nie są odpowiednio chronione. Wątpliwości budzi umiejscowienie go de facto w strukturach organów podatkowych, czy prawo odwołania rzecznika, przysługujące ministrowi finansów, bowiem może ograniczyć to jego swobodę w prowadzeniu sporów z resortem finansów i podległymi mu organami. Jednak łączenie go z innymi rzecznikami nie jest rozwiązaniem tego problemu, a tworzy nowe - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-10-17 Aktualności
  Aktualności

  Centra kwalifikacji i kształcenia w Kaczkach Średnich

  Centra kwalifikacji oraz kształcenia praktycznego dla sektora motoryzacji otwarto dzisiaj
  w Kaczkach Średnich, w powiecie tureckim. To modelowy przykład współpracy przemysłu i edukacji. W inauguracji działalności nowych placówek uczestniczyła Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.
   

 • 2018-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Za dużo obciążeń przy przechowywaniu dokumentacji

  W projekcie rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej niepokoi przepis przejściowy, nakazujący dostosowanie dokumentacji do nowego sposobu prowadzenia, bezwzględny obowiązek oddawania pracownikowi każdego dokumentu, który został elektronicznie odwzorowany, a także szeroki zakres dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy, którą pracodawca będzie zobowiązany przechowywać. Wiele wątpliwości budzą uregulowania dotyczące ewidencji czasu pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy dają podwyżki, aby utrzymać pracowników

  We wrześniu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 6224,9 tysięcy osób i było wyższe niż rok wcześniej o 3,2% , natomiast przeciętne wynagrodzenie brutto wyniosło 4771,86 zł i było wyższe od tego wypłacanego rok wcześniej o 6,7%. - podał GUS.

 • 2018-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Firmy nie przerzuciły wyższych kosztów pracy na ceny

  We wrześniu br. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,9% w relacji do września 2017, i o 0,2% w porównaniu do sierpnia 2018 - podał GUS.

 • 2018-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Przegląd wydarzeń z Brukseli

  Spotkanie z prof. Maciejem Gdulą w Łódzkie House 6 października br. w regionalnym biurze województwa łódzkiego w Brukseli odbyło się spotkanie z prof. Maciejem Gdulą poświęcone wynikom i wnioskom z przeprowadzonych przez niego badań opublikowanych w książce „Nowy Autorytaryzm". W spotkaniu...

 • 2018-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Companies treasure Europe’s key foundations and values

  On the initiative of its new President, Pierre Gattaz, BusinessEurope has gathered its members for a seminar in Paris on 9 and 10 October to define their expectations on the evolution of the further construction of Europe, its key foundations and values, in view of the European elections in 2019.