Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Głos biznesu w dyskusji o UE2030

  9 i 10 października odbyło się w Paryżu seminarium zorganizowane przez BusinessEurope na temat strategii dla UE do roku 2030. Konfederację Lewiatan reprezentowała prezydent Henryka Bochniarz oraz Kinga Grafa, dyrektorka biura w Brukseli.

 • 2018-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Deficyt w handlu zagranicznym będzie rósł

  Od stycznia do sierpnia br. eksport wyniósł 143,6 mld euro (wzrost o 6,7 proc.), a import osiągnął 145,6 mld euro (wzrost o 9 proc.) - podał GUS.

 • 2018-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz na Kongresie Gospodarczym - Lubuskie 2018

  Dziś rozpoczął się Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018. Wydarzenie jest jedną z największych imprez gospodarczych w regionie, obejmującą tematykę nowoczesnych technologii, przedsiębiorczości, start-upów, zdrowia i przemysłu kosmicznego. Gościem honorowym wydarzenia jest prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz, która wzięła udział w panelu inauguracyjnym oraz panelu dot. przedsiębiorczości.

 • 2018-10-10 Aktualności
  Aktualności

  W pierwszej połowie roku przyspieszyły inwestycje

  W pierwszym półroczu 2018 roku zmniejszyła się liczba przedsiębiorstw. Wzrost kosztów czynników produkcji nie spowolnił inwestycji, a działalność eksportowa może przynieść długofalowo większe korzyści niż tylko te wyrażone w przychodach - wynika z danych, o wynikach finansowych przedsiębiorstw, opublikowanych przez GUS.

 • 2018-10-09 Aktualności
  Aktualności

  FPK zmieni politykę szkoleniową przedsiębiorstw

  O tym, czy z nadchodzącego spowolnienia gospodarczego wyjdziemy zwycięsko, czy awansujemy do grupy krajów konkurujących innowacjami, a także jak poradzimy sobie z niedoborem pracowników i starzejącym się społeczeństwem, w dużym stopniu zdecydują kompetencje. W tym kontekście ogromną rolę może odegrać Fundusz Podnoszenia Kompetencji, którego utworzenie zaproponowała Konfederacja Lewiatan. Pomysł spotkał się z aprobatą partnerów społecznych RDS.

 • 2018-10-09 Aktualności
  Aktualności

  Pieniądze z UE nie na poszukiwanie pracowników za granicą

  Komitet Monitorujący POWER nie podjął decyzji dotyczącej wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego pozyskiwania pracowników zagranicznych. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uznało, że nie będzie to możliwe, dopóki nie powstanie krajowa strategia w sprawie migracji. Konfederacja Lewiatan uważa, że w takiej sytuacji należy zdecydowanie przyspieszyć prace nad taką strategią.

 • 2018-10-08 Aktualności
  Aktualności

  W dużych i średnich miastach częściej zmieniamy pracę

  Do średnio dwóch miesięcy skrócił się czas poszukiwania pracy. Polacy częściej w ostatnim czasie zmieniali miejsce zatrudnienia - ten odsetek wzrósł do jednej czwartej - wynika z 33 edycji badania Monitor Rynku Pracy realizowanego przez Randstad.

 • 2018-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Miniony tydzień w Brukseli

  Posiedzenie komitetu BusinessEurope o małych i średnich przedsiębiorstwach w UE Spotkanie odbyło się 2 października br. Konfederację Lewiatan reprezentował Adam Dorywalski, ekspert ds. UE z biura w Brukseli. Na spotkaniu dyskutowano o bardzo ważnym dla małych i średnich przedsiębiorstw...

 • 2018-10-04 Aktualności
  Aktualności

  Brakuje pracowników. Nadzieja w biernych zawodowo

  Bezrobocie we wrześniu br. wyniosło 5,8 proc. i nie zmieniło się w stosunku do poprzedniego miesiąca - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2018-10-04 Aktualności
  Aktualności

  Znowu będziemy kształcić techników farmaceutycznych

  Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Business Centre Club, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET z aprobatą przyjęły środową deklarację Marcina Czecha, wiceministra zdrowia, dotyczącą wznowienia kształcenia techników farmaceutycznych. Jednocześnie organizacje deklarują pełne wsparcie dla rozwoju tego zawodu w Polsce.